מיטב דש החל לסקר את עזריאלי באפסייד של 11% - זו ההמלצה

 |  (1)
מגדל עזריאלי (צילום: BizTv), צילום: BizTv
בית ההשקעות מיטב דש החל היום לסקר את מניית עזריאלי קבוצה בהמלצה 'תשואת שוק' במחיר יעד של 185 שקל למניה. מדובר במחיר המשקף אפסייד של 11% על המחיר בשוק. בבית ההשקעות מציינים לטובה את המינוף הנמוך של החברה וכי פעילות הייזום שלה צפויה להגדיל את השטח המושכר של החברה ב-75%.
האנליסט רז מור ממיטב דש כותב לגבי מצב השוק: "למרות החששות תחום המסחר במצב טוב והפידיונות עולים כך שהאווירה בשוק בהחלט חיובית. שוק המשרדים בהרצליה ות"א בתפוסה של 100% וקיים ביקוש רב מחברות המבקשות להגדיל את שטח ההשכרה בבניינים קיימים. קיימת התעניינות רבה במשרדים החדשים בת"א אך בחולון נרשמה במעט האטה כשברביע הנוכחי השכירה החברה בחולון 3,000 מ"ר בלבד לעומת ממוצע של 10 אלף מ"ר ברבעונים הקודמים. שוק המשרדים במרכז חזק מאד ומורגשת עלייה בשכר דירה".
לגבי תחום הייזום, כותב רז: "החברה נמצאת במתקפת ייזום אשר אמורה להגדיל את סך השטח המושכר של החברה בכ-75% בטווח הארוך ובכ-37% עד שנת 2020. הפרויקטים בהקמה ואלו שיחלו עד סוף 2016 אמורים להגדיל את ה-NOI בכ-400 מיליון שקל. מדובר על הגדלה של 30% ב-NOI רק מפרויקטים אלו (9 פרויקטים של ייזום)".
בנוגע למינוף של החברה מור כותב כי החברה מהווה ליגה משל עצמה כאשר חברות הדירוג מעניקות לה את הדירוג הגבוה ביותר מבין חברות הנדל"ן המניב המקומיות: AA ו-Aa.
מור מציין את היעילות המימונית של החברה אך מוסיף כי פוטנציאל החיסכון מוגבל, שכן החברה משלמת ריבית של 2.3% בלבד במח"מ של 3.1 שנים על כלל החוב. "החברה יכולה להוריד את עלויות המימון ואף פועלת לשם כך, אך לאור המינוף הנמוך החיסכון שיושג יהיה יחסית נמוך", כתב מור.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מליסרון ועזריאלי
  שוש 13/07/2016 13:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שתי מניות אלה שליטות בתחום הקניונים ומנווטות היטב את דרכן, הבעייה שיש עודף שטחי מסחרבארץ והקנייה המקוונת תלך ותוריד את נפח המסחר בקניונים. גם היום חלק ניכר מהפעילות בקניונים הם בידור ובילוי זמן, כשכל הקניונים שבבניה יפעלו נראה התדרדרות ונפילה, אז למי שרוצה לטווח הקצר והבינוני שווה להשקיע אך לברוח בזמן. בכל אופן זה מה שאני עושה, כרג שתיהן בירידה של אחוז ויותר שווה להתחיל לקנות
  סגור