גולדמן זאקס מתייחסים לשוקי המניות והאג"ח - ומספק המלצה

מצד אחד מדד ה-s&p 500 נסחר בשיא כל הזמנים, ומצד שני תשואות האג"ח בשפל; בבנק ההשקעות מתייחסים למצב המבלבל
 | 
בתוך הראלי
השווקים הפיננסים מספרים בשבועות האחרונים איתותים מעט מבלבלים. מצד אחד מדדי המניות בוול סטריט נוגעים בשיא, מצד שני תשואות האג"ח הממשלתיות של גרמניה וארה"ב בשפל כל הזמנים. כלומר בזמן שהמניות בשיא, יש גם מגמה של ריצה לעבר נכסים בטוחים
('חוף מבטחים').
כאמור, ה-s&p 500 משיק לרמת שיא כל הזמנים שלו, וזאת לאחר שטיפס 4.2% מתחילת השנה, כשזינוק האחרון חל על רקע דו"ח התעסוקה החזק שפורסם ביום שישי. מנגד, נציין כי המדד בולט לטובה מול מקביליו בעולם, כשהדאקס הגרמני איבד מתחילת השנה כ-10% מערכו, ואילו הניקיי היפני צלל כ-20%.
לגבי תשואות האג"ח הממשלתיות, לאחר שירדו בחדות בעת האחרונה, בשל חשש המשקיעים, תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עומדת על 1.377% בלבד, תשואת אג"ח גרמניה שלילית בשיעור של 0.189%,  וזו של אג"ח יפן שלילית גם כן, בשיעור של 0.275%.
אז מה צפוי מכאן? בבנק ההשקעות גולדמן זאקס כתבו ללקוחותיהם תשובה שעשויה לאכזב את המשקיעים: הן מדדי המניות והן אגרות החוב – יקרים מדי כעת.
"אגרות החוב עשויות ליפול בחדות כתוצאה מאכזבה מפעולות הבנקים המרכזיים", ציינו בגולדמן זאקס. "אינפלציה חיובית או הפתעות סביב נתוני המאקרו-כלכלה, מה שיחזק, לפחות בהתחלה, את הנכסים המסוכנים (מניות)". בהקשר זה, נציין כי ביום חמישי הקרוב צפוי הבנק המרכזי של אנגליה להוריד את שיעור הריבית ואף להשיק QE, וזאת בניסיון לתמוך בכלכלה הבריטית שלאחר ה"ברקזיט".
 
עם זאת, בבנק מזהירים גם מנפילה בשוקי המניות, במידה ונתוני הצמיחה יצביעו על צמיחת הכלכלות בעולם בשיעור שלילי.
לכן, הבנק עצמו בוחר להשקיע את כספו דווקא במזומן, וכך הוא ממליץ למשקיעיו לפעול, כמו גם להשקיע בזהב (שנסחר ברמות שיא של כשנתיים): "אנחנו נשארים בהשקעות 'הגנתיות', ומאמינים כי התאוששות המניות והכנסים המסוכנים (לאחר הנפילה בשווקים בעקבות משאל העם בבריטניה) תדעך".
הבנק הותיר את המלצתו על אגרות חוב ממשלתיות לטווח של שנה ב"משקל חסר", אך העלה ל"ניטרלי" את המלצתו לגבי אג"ח לטווח של שלושה חודשים: "בעוד הציפיות מהבנקים המרכזיים לגבי הקלות כמותיות נמצאות בשיא – ה'דאונסייד' לאג"חים מוגבל בטווח הקצר".
לגבי שוקי המניות ההמלצה היא 'ניטרלי' כאשר ההנחה בגולדמן באקז היא שמדדי המניות לא יפלו אך יסבלו מתנודתיות גבוהה. בתוך סקטור המניות, ממליצים בגולדמן זאקס על חברות צמיחה יציבות, שנתפסות כהגנתיות יותר, ובעלות תנודתיות נמוכה.
בתוך כך, נזכיר כי היום תחל בארה"ב עונת הדו"חות הכספיים לרבעון השני, וזו צפויה לתת את הטון על התנהלות השווקים. עניין מיוחד יימצא בדו"חות הבנקים - כשהמשקיעים ירצו להעריך את מצב מערכת הבנקאות בעולם, בתקופה זו של חוסר ודאות - בעיקר בשל ה"ברקזיט".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה