בנק אגוד: "הפיוס עם תורכיה וה-Brexit מחזקים את השקל מול הדולר בטווח הקצר"

 |  (3)
סקירת שווקים
כלכלני בנק אגוד מתייחסים בסקירתם השבועית לתוצאות משאל העם בבריטניה וטוענים כי "צפויה תנודתיות גבוהה בטווח הקצר, אולם בשל הריביות המוניטאריות הנמוכות בעולם האפיק המנייתי צפוי להניב תשואה עודפת ללקוחות בטווח הארוך".
בנוסף מתייחסים בבנק אגוד לסקטורים המומלצים להשקעה כגון סקטור הצריכה המחזורית, הבריאות והפיננסיים, וממליצים להיחשף גם לתת הסקטור - הבנקים האיזוריים בארה"ב. בנוסף מומלץ גם סקטור הטכנולוגיה, בדגש על בחירה סלקטיבית של מניות וכן סקטור החברות הביטחוניות. עוד מוסיפים בבנק אגוד כי "ניתן להגדיל את החשיפה לסקטורים דפנסיביים יותר כמו הצריכה הבסיסית, וכן לסקטור הנדל"ן המניב אשר נתמך כעת מצפי השוק כי העלאת הריבית בארה"ב תדחה". בבנק אגוד ממליצים גם על הגדלת החשיפה גם לסקטור התשתיות, "המכיל חברות תזרימיות, בעלות תשואת דיבידנד גבוהה יחסית, הנתמכות מסביבת הריבית ותשואות אג"ח נמוכות".
כלכלני בנק אגוד מתייחסים להשקעה המומלצת באירופה: "כאמור הקטנו חשיפה על רקע תוצאות משאל העם בבריטניה  וחוסר הוודאות הפוליטית ביבשת. אנו ממליצים להשקיע דרך תעודות סל מנוטרלות מטבע וכן תעודות על חברות גלובאליות/ יצואניות. בנוסף מומלצת השקעה גם במדד הדאקס כחלק מחשיפה לגוש האירו, ניתן להיחשף גם באמצעות מדד MDAX  - מדד המניות הבינוניות בגרמניה".
בהתייחס למט"ח, אומרים בבנק אגוד כי "אירועי ה-Brexit והחתימה על הסכם הפיוס עם תורכיה, יתרמו בעתיד הקרוב לסקטור הנפט והגז והם מחזקים את השקל מול הדולר בטווח הקצר. מנגד, אנו מעריכים כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני בשילוב הצפי שהריבית בישראל תיוותר על כנה בשנה הקרובה והיא תעלה באופן עוקב תוך התחשבות בתוואי העלאות הריבית בארה"ב (ע"פ בנק ישראל), אנו מעריכים כי הדולר צפוי להתחזק מול השקל בטווח הבינוני. נקודת התמיכה הקרובה לדולר נמצאת ב- 3.75 שקל לדולר ונקודת ההתנגדות הקרובה ב- 4 שקל  לדולר ואחריה ב- 4.05 שקל לדולר". בנוסף מעריכים באגוד כי "הדולר ימשיך להתחזק מול האירו בטווח הקצר-בינוני לאור ההשלכות של אירוע ה- Brexit על מדינות גוש האירו, בשילוב עם המשך ההרחבה הכמותית באירופה והשארת הריבית האפסית בגוש /נמוך מכך לאורך זמן".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  קלקלנים בגרוש. (ל"ת)
  צחי 03/07/2016 09:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  השקל התחזק למשך כשבע שניות עסקיות (ל"ת)
  zika 01/07/2016 18:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  באיגוד יודעים מה הצרפתים יעשו ברקסיט?
  אורח 01/07/2016 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  או מי יקדים את מי בהנחת צינור הגז בטורקיה, רוסיה או ישראל?
  סגור