עדי צים הגיש בקשה דחופה ובית המשפט נענה חלקית

בית משפט השלום בראשון לציון בראשות השופט אביב שרון פסק לקבל חלקית את בקשתו של עדי צים - העברת כספים לטובת קיום פעילות העסקים והחברות בבעלותו בסך של 3.5 מיליון שקל
 |  (1)
קצת חמצן
פרשת ההונאה ממשיכה: החשוד עדי צים, בעל השליטה בחברה הציבורית אס.אר אקורד, ביקש אתמול (ג') בקשה דחופה לביטול הקפאת חשבונות הבנק שבשליטתו משום הפסקת הפעילות העסקית בהם כמו תשלום משכורות תשלומים בבניין צים שבבעלותו וזאת "על מנת שהחברות לא תגענה לקריסה כלכלית מוחלטת, יש צורך לשחרר 4.8 מיליון שקל לתפעול דחוף ומיידי של הוצאות החברה". שופט בית המשפט השלום בראשון לציון, אביב שרון, החליט לקבל את בקשתו של צים באופן חלקי והסכים להעביר לקופת החילוט סך של 3.5 מיליון שקל.
בתוך כך, נדחה ערר המדינה על שחרורו של עדי צים ממעצר, אך בית המשפט שינה את תנאי השחרור; הפקדה בסך של 350 אלף שקל, לאחר שבהחלטת השחרור למעצר בית הוחלט כי צים יפקיד 200 אלף שקל בלבד. 
נזכיר כי עדי צים, בעל השליטה בחברה הציבורית אס.אר אקורד העוסקת בניכיון צ'קים, שהה במעצר עד אתמול ומצוי הוא במעצר בית לאחר תשלום ערבות של חצי מיליון שקל. כמו כן, נחשף אתמול כי מחזור העסקים שלו בכלל החברות שבבעלותו עומד על למעלה מ-30 מיליארד שקל. 
יש לציין כי בעקבות החקירה הוקפאו חשבונות הבנק של חברת אס. אר. אקורד בע"מ, כאשר סכום המזומנים בחשבונות העובר ושב עמד על 12.80 מיליון שקל וסכום הצ'קים הדחויים שתפסה המשטרה עמד על 228 מיליון שקל.  
השופט אביב כתב בהחלטתו: "לאחר ששמעתי בקשב רב את טיעוני הצדדים [...] ולאחר שקראתי את חומרי החקירה שהועברו לעיוני בקלסר ומהיכרותי את הפרשה כשופט המלווה את החקירה ושומע את דיוני המעצר – החלטתי להיעתר לבקשה בחלקה".
"כפי שנקבע בדיוני הארכת מעצרו [...] הרי שקיים חשד סביר הקושר אותו לביצוע עבירות של הלבנת הון, וקיים חשד סביר לכך שידע כי הצ'קים שהוא מנכה באמצעות חברת אס. אר. אקורד בע"מ מקורם בעבירות". 
"באלה הדברים וחרף השלב המוקדם בו אנו מצויים – עשרה ימים לאחר הפיכת החקירה לחקירה גלויה – ועל מנת למנוע המשך נזק לחברות שחשבונן הוקפא במסגרת צווי ההקפאה, אני מורה כדלקמן: מסיר את צווי ההקפאה מעל חשבונות הבנק המפורטים בנספח א' לבקשה. הסרת ההקפאה מעל חשבונות הבנק המפורטים בנספח א' לבקשה תהא בכפוף להעברת סך של  3.5 מיליון שקל לקופת החילוט מחשבונות הבנק שבבעלות עדי צים. איסור מכירה ועשיית כל דיספוזיציה במניות החברות שבבעלות או בשליטת עדי צים וכן בחברות בהן הוא שותף עסקי", מתוך פרוטוקול ההחלטה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
  • 1.
    די לחזור על השטות של 30 מיליארד ש" מחזור
    גרוסמן 29/06/2016 18:31
    הגב לתגובה זו
    0 0
    ביזפורטל אתר שמתיימר להבין קצת בכלכלה המקומית. איך בדיוק מר צים מגלגל 30 מיליארד ש"ח? אפילו אם נגזים ונניח ובניכיון צ'קים הוא גלגל 1 מיליארד ש"ח, היכן ה- 29 מיליארד הנוספים? רק על מנת לסבר את האוזן...המחזור של שטראוס בישראל הוא קצת פחות מ- 3 מיליארד ש"ח. שופרסל הקימעונאית הגדולה בישראל מגלגלת עושה מחזור של 11 מיליארד ש"ח בשנה.קבוצת עזריאלי נושקת ל-1 מיליארד הכנסות משכ"ד בשנה.
    סגור