כתב אישום נגד אמיר ברמלי והחברות שבבעלותו: עבירות גניבה ומרמה בהיקף של 400 מיליון שקל

 |  (3)
אמיר ברמלי, צילום: Bizportal
פרקליטות מחוז ת"א הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום כנגד אמיר ברמלי והחברות שבבעלותו ובניהולו, קרן קלע ורוביקון (בפירוק), המייחס לברמלי ולחברות עבירות של גניבה בידי מורשה בהיקף של למעלה מ-400 מיליון שקל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גיוס משקיעים ללא תשקיף, זיוף ועבירות הלבנת הון.
התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות לני"ע, שלפי כתב האישום מצאו כיקרן קלע גייסה מאות מיליוני שקלים ממאות משקיעים, ללא פרסום תשקיף כדין, תוך הבטחת תשואה חריגה כתוצאה מהשקעות בסיכון נמוך ותוך מסירת מצגים כוזבים בדבר אופי ההשקעה. בכתב האישום נטען כי ברמלי העביר את כספי המשקיעים לחברה הפרטית רוביקון שבבעלותו ושם השתמש בהם, בין היתר, לצורך רכישת חברות עתירות סיכון וכן לצרכיו האישיים. העסקאות שביצעה רוביקון לא נשאו פרי והחברה סבלה מגירעונות והפסדים, ואז לכאורה ברמלי שילם את הריבית למשקיעים הקיימים מכספיהם של משקיעים נוספים שאותם גייס. 
בנוסף, נטען כי גיוס הכספים ממאות המשקיעים בקרן בוצע ללא פרסום תשקיף כמתחייב על פי חוק, וכי ברמלי מסר פרטים מטעים בדבר מספר המשקיעים והיקף השקעתם, ושלח מסמכים פיקטיביים שזייף לתמיכה בפרטים אלה. עוד מיוחסות לברמלי שליחת יד בכספי החברה הציבורית קלע השקעות בע"מ שבה היה בעל שליטה ודירקטור, בסכום של כ-2.7 מיליון שקל.
אמיר ברמלי מתייחס להחלטת רשות ני״ע על הגשת כתב אישום כנגדו: ״חיכיתי זמן רב מידי עד שיוגש כתב האישום ולראשונה, כעת, תינתן לי הזכות להתגונן בפני החשדות המופרכים. אין לי ספק שהתיק ייגמר בזיכוי מלא בבית המשפט, כפי שקרה במקרים רבים בתחום זה בעבר. כולי תקווה שהמשפט יתנהל במהירות, בהגינות ובשקיפות ולא יהפוך לזירה של ניגוח וחיסול חשבונות אישי. אני מקבל תמיכה רבה מהמשקיעים שלנו וכן משותפים רבים לאורך כל הדרך ואני בטוח שעם הזיכוי, יקבע תקדים כלכלי ותהיה הזדמנות גם לישראלים להיות חלק בלתי נפרד ממהפך הכלכלה החדשה בעולם״.
עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את ברמלי, מסרו כי "לאמיר ברמלי יש טענות כבדות משקל כנגד האישומים נגדו, אותן נציג בפני בית המשפט. אמיר ברמלי החליט שלא לקיים שימוע בתיק ולהוכיח את חפותו בבית המשפט, וכך יעשה. במשך כל התקופה אמיר ברמלי העמיד את טובת המשקיעים בראש מעייניו ועושה הכל כדי לנסות ולהגיע להסדר שימנע נזק למשקיעים".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  עוד גאון מבוזבז
  י. 26/06/2016 13:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המדינה צריכה להציע לשכמותו מסלול חוקי לעשיית הון.
  סגור
 • 2.
  נוכל!!!! למה הוא לא עצור? (ל"ת)
  משוויץ יוצא מיץ 26/06/2016 11:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תודה לאל לא היו לי עסקים איתו,עם אדמה,עם ענבל אור (ל"ת)
  משקיע זעיר וזהיר 26/06/2016 11:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור