פסגות רוכשת 20% מפעילות פלטפורמת ההלוואות בין אנשים

 | 
חגי בדש, צילום: יח"צ
בית ההשקעות פסגות וחברת בלנדר, פלטפורמת ההלוואות בין אנשים, סיכמו על עסקה במסגרתה תרכוש פסגות כ-20% מפעילותה של בלנדר ישראל. כחלק מההסכם, יצרף פסגות נציג מטעמו לדירקטוריון החברה. קיום העסקה מותנה באישורים רגולטוריים.
פסגות הכריז בעבר על כוונתו להיכנס לתחום האשראי הצרכני, וכעת בית ההשקעות מגוון את מקורות הרווח ומרחיב את מגוון השירותים ללקוחות. תחום האשראי הצרכני בישראל מאופיין בריכוזיות גבוהה כאשר כ-95% מהאשראי נשלט על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי שבבעלותם.
פסגות הינו בית ההשקעות הגדול בישראל המנהל נכסים עבור כמיליון לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים בהיקף של כ-190 מיליארד שקלים. בית ההשקעות פועל כבר היום בתחום האשראי העסקי.
חגי בדש, מנכ"ל פסגות: "בשנים האחרונות לאור כניסת הגופים המוסדיים לתחום האשראי העסקי אנו עדים לתחרותיות גוברת וירידה במרווחים. זאת לעומת שוק האשראי הצרכני אשר נשלט באופן דומיננטי ע"י הבנקים ומרווחי האשראי בו נותרו גבוהים. בתי ההשקעות הם מחוללי התחרות בתעשייה הפיננסית ויכולים להביא לבשורה צרכנית אמיתית גם בתחום זה. השילוב בין פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, לבין הטכנולוגיה המובילה של בלנדר הוא צעד אסטרטגי נוסף לשיפור מצבו של הצרכן".
גל אביב, מנכ"ל בלנדר: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם פסגות, זהו צעד נוסף למיצובה של בלנדר כחוד החנית בתחום האשראי הצרכני בישראל. הטכנולוגיה שפיתחנו מגשרת ופותרת בעיה של היעדר מידע על לווים בישראל, ובפסגות זיהו את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה ובבלנדר עצמה. אנו מציעים פתרון מהיר, אטרקטיבי וטכנולוגי המהווה אלטרנטיבה אמיתית לאשראי היקר הניתן על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי".

"בלנדר מבצע את החיבור בין אנשים המעוניינים לקבל ריבית אטרקטיבית על הכסף הפנוי שלהם, לבין אנשים הזקוקים להלוואה זמינה בקלות ובמהירות. המערכת עושה את החיבור ביניהם, מאמתת את היכולות שלהם, מתאמת בין הציפיות שלהם וגורמת לזה לקרות. התוצאה: ריבית גבוהה יותר לנותני ההלוואה, וריבית נמוכה יותר ללווים".

מיום השקת הפעילות בנובמבר 2014 ועד עתה, בלנדר דיווחה על מתן הלוואות בהיקף של כ-35 מיליון שקלים על ידי אלפי מלווים. לאחרונה נבחרה החברה  לאחת מחברות הפינטק המבטיחות לשנת 2015 על ידי לשכת המסחר הבריטית וארגון KPMG.  בנוסף,  נבחרה בלנדר להשתתף בתכנית האקסקלוסיבית  ELITE של הבורסה בלונדון,  המאתרת ומטפחת חברות בעלות פוטנציאל להנפקה.  במסגרת התכנית תזכה בלנדר בליווי של מומחי התכנית במשך שנתיים, אשר יסייעו בקידום פעילות החברה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה