תעודות הסל על מדדי המניות בשוק המקומי הפתיעו - שימו לב

מתחילת השנה נפדו כ-3 מיליארד שקל משוק תעודות הסל, כאשר מתוכם מעל 2 מיליארד שקל מיוחסים לפדיונות בתעודות על מדדי מניות בחו"ל
 | 
קרנות נאמנות, צילום: Getty images Israel
שוק תעודות הסל עדיין בטלטלה - אבל באופן מפתיע תעודות סל על מדדי המניות בשוק המקומי רשמו דווקא גיוסים בחודש האחרון, וזאת לעומת פדיונות שנאלצו לספוג ענפים אחרים. בחודש מאי הענף כולו נפרד מ-430 מיליון שקל בנטו. עיקר הפדיונות נרשמו בתעודות פיקדון (800 מיליון שקל) ובתעודות על מדדי מניות בחו"ל (700 מיליון שקל). מנגד, שימו לב לנתון הבא: התעודות על מדדי המניות בארץ גייסו 900 מיליון שקל בחודש מאי.
בסיכום הנתונים עולה, כי מתחילת השנה נפדו כ-3 מיליארד שקל משוק תעודות הסל, כאשר מתוכם מעל 2 מיליארד שקל מיוחסים לפדיונות בתעודות על מדדי מניות בחו"ל, ומנגד נרשמו גיוסים של מעל 1.2 מיליארד שקל בתעודות על מדדי מניות בארץ.
רונן סולומון, מאגוד לשכות המסחר: "ההיקף המנוהל בענף תעודות הסל בחודש מאי עמד על כ-99.6 מיליארד שקל, לעומת כ-99 מיליארד שקל בסוף אפריל".
התפלגות ההשקעות בשוק תעודות הסל: כ-26.5% במדדי מניות בארץ בהיקף כספי של כ-26.5 מיליארד שקל, כ-38% במדדי מניות בחו"ל בהיקף של 38 מיליארד שקל, כ-21.5% מהענף מושקע במדדי אג"ח בארץ בהיקף של 21.5 מיליארד שקל, והשאר מושקע במדדי אג"ח בחו"ל, תעודות ממונפות, סלי מדדים ותעודות פיקדון.
נכון להיום, תכלית תעודות סל מבית מיטב-דש מחזיקה ב-29.9% מהשוק, ואחריה קסם מבית אקסלנס-נשואה עם 28.7% מהשוק. אחריהם נמצאת פסגות - 28.3%, והראל עם נתח של 13.2% משוק תעודות הסל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה