פילבר מיישר קו עם דחיית מיזוג גולן-סלקום: "היה שמח 'לתקוע' את כחלון"

רשות ההגבלים העסקיים דחתה באפריל האחרון את המיזוג בין חברות הסלולר, כעת משרד התקשורת מנמק כי הוא חשש מפגיעה בתחרות
 |  (2)
מיכאל גולן ושר התקשורת משה כחלון (צילום: ששון תירם), צילום: ששון תירם
אחרי שרשות ההגבלים דחתה בחודש שעבר את המיזוג בין החברות גולן טלקום וסלקום, משרד התקשורת מיישר קו ומפרסם היום את הנימוקים שהביאו לדחיית המיזוג בין חברת הסלולר סלקון וגולן טלקום, ועיקר הטענה היא מהחשש לפגיעה בתחרות. מניית סלקום 0% סלקום 1,318 0% סלקום בסיס:1,318 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: יורדת כעת ב-2.5% בבורסה בתל אביב.
"ההחלטה התקבלה לאחר עבודה מקצועית שערך המשרד בנושא ולאחר קבלת המלצתו של פרופ' ווינטר, אשר שירותיו נשכרו על ידי המשרד לעניין זה, וזאת לאור החשש כי התחרות בענף הסלולר עלולה להיפגע", נכתב בהודעת משרד התקשורת. "הן הדרג המקצועי במשרד והן פרופ' וינטר, המליצו לדחות את הבקשה לאור החשש כי התחרות בענף הסלולר עלולה להיפגע. ההמלצה הובאה להחלטת ראש הממשלה ושר התקשורת שסמך את ידיו עליה, ונשלחה לחברות בחתימת מנכ"ל המשרד. המשרד מגבש בימים אלה את החלטתו ביחס להמשך ולאופן פעילותה של חברת גולן טלקום, לאחר דחיית בקשת המיזוג ולאור היותה בהפרה בגין אי קיום תנאי הרשיון".
לפי גורם בכיר בשוק התקשורת: "מנכ"ל משרד התקשורת החדש שלמה פילבר צעק על כל במה אפשרית שאין תחרות בשוק ואנו מתנהלים כמו עולם שלישי - אבל ראינו איך הוא סולל את יציאתה של גולן מפה. היה אמור להיסגר דיל שמוציא את גולן טלקום מהשוק ומשרד התקשורת ישב על הגדר. נציין כי ברגע שרשות ההגבלים לא אישרה את המיזוג זה סוף הסיפור. אז משרד התקשורת חיכה לראות מה רשות ההגבלים תחליט כדי לא לצאת טמבלים, ומנמקים כעת שהחשש הוא שהתחרות תיפגע. משרד התקשורת היה שמח 'לתקוע' את כחלון ולאשר את המיזוג שכן יש יריבות בין משרד האוצר למשרד ראש הממשלה. בגדול אם אתה מסתכל על זה, כולם מבינים שנתניהו חושש מכחלון אז הנה הם נותנים את החותמת לכישלון הרפורמה של כחלון. פילבר פעם אמר שהתחרות לא הוגנת ועכשיו הוא אומר שהחשש שהתחרות תיפגע. זה פשוט ביזיון".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כמה תככנות עוד נראה (ל"ת)
  דוד מס 20/05/2016 11:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מי זה הגורם הבכיר ? למה לא נחשף בשמו שנבין מה הפוזיציה
  עלומי שם 20/05/2016 05:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איזה ניתוח מבריק..ממש גאוני גולן חיפש אקזיט ומציג עצמו כתורם לצדקה.. לדעתי הכל היה מתוכנן כמו שעון שוויצרי טוב עשה המשרד שלא אישר
  סגור