09:45 הדולר מוסיף 0.1% ונסחר סביב 3.49 שקלים

09:12 דיווח: נבדק חשד לפלילים נגד יו"ר הקואליציה דוד ביטן >>

08:27 אסיה: הניקיי עולה 0.25%, סיגפור יורדת 0.45%

08:26 מרים נאור לקראת פרישה: "לא ניתן לאיים על בית המשפט"

08:24 חיפה: אזעקה תישמע בשעה 10:05 במסגרת תרגיל צבאי

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

האחים נקש תוקפים בחריפות את בנק לאומי: "הסתיר את מצבה של כלכלית ירושלים"

קבוצת האחים נקש הגיבה לתביעה שהגיש בנק לאומי ברקע לפיצוץ עסקת המכירה של אחזת לאומי בכלכלית ירושלים
 |  5
אחרי הפיצוץ
Share
האחים נקש משיבים לתביעה שהגיש נגדם בנק לאומי בגין התפוצצות העסקה לרכישת כלכלית ירושלים, ולא חוסכים בהאשמות חמורות. קבוצת נקש תוקפת בחריפות את בנק לאומי בטענה חמורה מאין כמוכה לפיה לאומי עזר להסתיר את מצבה האמיתי של כלכלית ירושלים והנשים אותה בצורה מלאכותית.


בכתב ההגנה שהגישה הבוקר קבוצת נקש, אלו דוחים את התביעה שהגיש הבנק לפיצוי בגובה 172 מיליון שקל בגין פיצוץ עסקת כלכלית ירושלים בטענה כי מדובר בתביעה "מקוממת ודמגוגית שכל תכליתה להפעיל על קבוצת נקש לחץ פסול". לטענתם, התנאים המתלים לעסקה לא התקיימו ולפיכך זו מעולם לא הושלמה.

עוד טוענת הקבוצה, טענה חמורה, לפיה לאומי פעל בניגוד עניינים חמור במשך שנים ונתן ידו, בין היתר, להתנהלות חמורה של כלכלית והסתרת חסר תזרימי של מאות מיליוני שקלים בדו"חות כלכלית.בכתב ההגנה עונה קבוצת נקש, באמצעות עורכי הדין רון ברקמן, אלעד חן ולירון מזרחי ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות', לטענות הבנק כאילו נגרם לו נזק בעקבות הפרת העסקה לרכישת מניות השליטה של אליעזר פישמן ומשפחתו בכלכלית ירושלים בתמורה ל-350 מיליון שקל.
 
לטענת קבוצת נקש, עוד בטרם הגיע מועד השלמת העסקה התברר, כי חלק מן התנאים המתלים שנקבעו בהסכמים לא התקיימו ולא יוכלו להתקיים עד למועד שנקבע להשלמת העסקה ולפיכך העסקה בין הצדדים מעולם לא הושלמה. בכלל זה לא התקיים תנאי מתלה מהותי ביותר שחייב הסכמה בכתב של קיבוץ יקום, שהינו שותף של חברה בת של כלכלית, לכך שאין בכוונת הקיבוץ לממש זכויות הסכמיות מסוימות בעקבות שינוי השליטה בכלכלית.על פי בכתב ההגנה, קיבוץ יקום הציג בסוגיה זו עמדה בלתי מתפשרת לפיה בכוונתו לממש את זכויותיו באופן שלא אפשר את קיום התנאי המתלה. בהקשר זה אף נטען בכתב ההגנה, כי לימים, כאשר חדל אליעזר פישמן להיות בעל שליטה בכלכלית, אכן פעל קיבוץ יקום למימוש זכויותיו הנ"ל, בהתאם לעמדה הבלתי מתפשרת שהציג בפני הנתבעות.

 

עוד נטען, כי עתירתו של הבנק לפיצוי והקרקס התקשורתי שיוצר הבנק סביב הפרשה כולה מזה מספר חודשים, נועדו להפעיל על קבוצת נקש לחץ פסול ולנסות להקטין אגב כך את הפסדיו (הנטענים) של הבנק בכלכלית שאינם קשורים לנתבעות.

"עוד לפני שהגיע מועד השלמת העסקה נחשפו הנתבעות למידע מהותי ביותר על כלכלית, שלא גולה להן על ידי הבנק ולא היה באפשרותן לגלות באופן עצמאי", לפי נקש. גילויים אלו העניקו לנתבעות זכות לבטל את ההסכמים, אף לו היו מתקיימים מלוא התנאים המתלים להשלמת העסקה.

עורכי הדין של קבוצת נקש מתארים כיצד פעל בנק לאומי תחת שני כובעים ומתוך ניגוד אינטרסים מובנה, כאשר הוא לוקח חלק בהסתרת מצבה האמיתי של כלכלית ירושלים ובכלל זה במטרה להביא לסגירת העסקה: "כדי להוסיף חטא על פשע, הפקיד הבנק את מלאכת מכירת מניות כלכלית לנתבעות בידי לא אחר מאשר לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של הבנק, למרות ניגוד העניינים המובנה הטמון בכך. כלומר, מי שהציג את "הכלה" (כלכלית) בפני "החתנים" הפוטנציאלים (הנתבעות), באופן שבו הוצגה, פעל בניגוד עניינים ברור, תוך שהוא חובש כמה "כובעים" במקביל ותוך שגם הוא מסתיר את מצבה האמיתי של כלכלית ואת ניגודי האינטרסים השונים של הבנק בעניין כלכלית".

הבנק הסתיר מידע
מכתב ההגנה עולה בין היתר, כי "ערב פרסום דו"חות כלכלית לרבעון השני לשנת 2015 סבלה כלכלית מחסר תזרימי מהותי של מאות מיליוני שקלים (לפחות). חסר תזרימי זה הוסתר בשורה של תחזיות בלתי מבוססות בתזרים החזוי שנכלל בדוחות הרבעון השני, וזאת הן לגבי מימוש נכסים, הן לגבי סכומי דיבידנד מחברות בנות, הן לגבי היקפי גיוס חוב". 

"יתרה מזאת", כך נכתב, "הבנק ידע ו/או היה חייב לדעת את המידע הזה בתוקף מעמדו המיוחד כנושה מובטח מהותי של כלכלית ושל פישמן (שמניות כלכלית היו משועבדות לטובתו), בתוקף הפיקוח ההדוק שהיה לו בחברה ומתוקף היותו הגורם שניהל את חדר המידע שנפתח לצורך מכירת מניות כלכלית".

למעשה נטען, כי הבנק היה בעל השליטה בכלכלית במשך שנים וחזקה עליו שהכיר את מצבה לפני ולפנים. אלא שלמרות זאת, הבנק לא גילה את המידע הזה לנתבעות. אילו ידעו הנתבעות את המידע הזה, שהינו מידע מהותי, הן לא היו מתקשרות בהסכמים. עוד נטען כי "הבנק לא רק הסתיר מהנתבעות את מצבה האמיתי והחמור של כלכלית, אלא שהוא היה אחד מן הגורמים המרכזיים שנתנו ידם במשך כל השנים להסתרת המצב האמיתי של כלכלית מעיני כל, לרבות משקיעים מקרב הציבור, ולתסבוכת העצומה אליה היא נקלעה".

על פי כתב ההגנה, "הבנק התנהל במשך שנים ארוכות בצורה צינית ואינטרסנטית, הנשים בצורה מלאכותית את כלכלית ואת פישמן על מנת לשרת אינטרסים זרים שלו, והכל "על גבם" של נושי כלכלית שאינם בנקים, ובכלל זה מחזיקי האג"ח של החברה מקרב הציבור".

"מטרת ההנשמה המלאכותית של כלכלית ושל פישמן", כך נכתב "הייתה, בין היתר, לאפשר לפישמן ובני משפחתו למשוך מכלכלית דיבידנדים ודמי ניהול בסכומי עתק ו"לגלגל" באמצעותם את חובם הפרטי לבנק; להימנע מהליכי חדלות פירעון של פישמן שהיה בהם כדי להשפיע על אינטרסים שונים של הבנק; לאפשר לכלכלית לגייס מימון בשוק ההון (לרבות מן הציבור) ולשפר בכך את כרית הביטחון של הבנק; ולאפשר את מכירת כלכלית כעסק חי, תוך הסתרת מצבה האמיתי, ובכך ולהציל ולו חלק מחובות העתק של קבוצת פישמן לבנק".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

5 תגובות ב-5 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
5 מעיין ברקאי 13/04/2016 16:39 נקש הפר הסכם ולכן צריך לשלם. לאומי זה הכסף של כולנו. (ל"ת)
4 עורכי 13/04/2016 15:44 המויחים היחידים הם עורכי הדין כרגיל, מדינה שמתנהלת
בתי המשפח ועורכי הדין. לדעתי המדינה בסוף תקרוס כלכלית.70.000 עורכי דין ועוד 20000 פקקידות תוקעות את הכלכלה. וכל זה באמצעות בתי המשפט,
3 YL 13/04/2016 14:37 לכל משפחת נקש תומך ב אהבה בדעתו של מס 1
הנהלת בנק ש סרבה לפתוח ספרים ו לגלות את כל הנכסים ו הכספים שהופקדו בבנק על ידי יהודים ש נרצחו ב שואה זה אומר הכל. צר לי ש רשויות החוק לא דרשו את הסגרת הגברת רקפת ואת גליה מאור במקום הקנס ש שולם וכי מדוע משקיעים אמורים להנזק בגלל פשעי ההנהלה
2 זק 13/04/2016 10:19 נשים
ככה זה שמנהלות את הבנק נשים רשעיות
1 לבייב 13/04/2016 09:18 תחרבנו על הבנק כמו לבייב. הבנקים שותפים רק ברווחים
בהפסדים יקחו לכם הכל
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.