המניה ששברה השבוע את שיא כל הזמנים - האנליסטים מגיבים: האם יש טעם להיכנס?

ענקית התעשייה הבטחונית מובילה את המעו"ף, ומקבלת רוח גבית אחרי הדו"חות והפיגועים בבלגיה
 |  (2)
לאחר הדו"חות
מניית אלביט מערכות, מפתחת המערכות עבור השוק הבטחוני ברחבי העולם, ביום המסחר האחרון, (ד') זינוק של כ-3.6% בערכה, ושברה (שוב) שיא חדש בערכה. החברה חצתה אתמול שווי שוק של 16 מיליארד שקל (אך נחלשה מעט בסיום, ולכן נסחרת תמורת 15.8 מיליארד שקל), ומציגה תשואה מרשימה של כ-24% בערכה ב-12 החודשים האחרונים.
דו"חות החברה הציגו עלייה של 20.4% ברווח הנקי ל-242.4 מיליון דולר, והמניה עלתה בת"א כ-3%. עם זאת, המסחר בניו-יורק היה זה שהקפיץ אותה בשיעור חד, כאשר המניה טסה 8%, והקפיצה בת"א בעצם משלימה פער הארביטראז'. הזינוק בניו-יורק הגיע כידוע על רקע הפיגועים הרצחניים בבריסל, ובמומנטום שכזה - שילוב של דו"חות טובים וחיפוש אחר חברות בטחוניות חזקות - מחזיקי המניה בהחלט יכלו לחייך. במקביל, ביום רביעי המניה עלתה בת"א לאורך כל היום, אך הפתיחה בניו-יורק דווקא החלישה אותה - כך שלפחות בימים אלו, נראה כי המשקיעים בניו-יורק היו אלו שקבעו את הטון לגבי מחיר המניה.
כעת, כמובן - עולה השאלה החשובה בהקשר של המניה - האם יש לה עוד לאן לטפס? האנליסטים שמסקרים את המניה מדגישים את היתרונות בדו"חותיה הכספיים, אך מציגים מחירי יעד השונים בתכלית זה מזה:
גלעד אלפר, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז', אופטימי לגבי השקעה במניה. לגבי דו"חות החברה, אלפר מסר כי "המכירות היו מעט חלשות מהצפי ועלו ב-4.3% לעומת צפי של 6% וקצב של 5.8% ברבעון השלישי. לעומת המכירות המאכזבות, הצבר עלה ב-4.8%. יש לציין שהצבר טיפס בערך ב-7% בממוצע בשנת 2014 ולאחר התחלה צנועה לשנת 2015, קצב הצמיחה בצבר הואץ עם התקדמות הרבעונים, ולכן יש מקום לצפות להאצה נוספת בקצב הצמיחה בצבר בשנת 2016 ,ואולי בחזרה לקצביים של שנת 2014". 
אלפר מוסיף ומסביר כי: "אלביט כנראה תמשיך להצטיין בשווקי מטרה יציבים יחסית ותמשיך לקטוף פירות מהחדירה המוצלחת לשווקים מתעוררים. יש גם לציין שרמת התחרות בשווקים האלה כמו המזרח הרחוק אינה קשה כפי שחששנו עד לאחרונה".
לאור דברים אלו, אלפר ממשיך בהמלצתו על 'קניה'. לגבי מחיר היעד, נציין כי אלפר קבע אותו על  373 שקלים - מחיר שבשל הזינוק החד במניה, כבר גבוה מערכה. אף על פי כן, בשיחה עם Bizportal אמר אלפר כי המלצת הקניה עומדת בעינה.
ב'פסגות' אמנם העלו את מחיר היעד של המניה, אך הינו נמוך משמעותית מזה של 'אקסלנס', ואף נמוך ממחירה כיום. בסקירתם כתבו על החברה כי "על אף החולשה בברזיל (צמיחה שלילית של 28% ברבעון; ג"א) אלביט מערכות הציגה צמיחה נאה בהכנסות גם ברבעון הרביעי ובכלל בשנת 2015 לנוכח צמיחה במגזרים גיאוגרפיים אחרים בהם היא פועלת. הפריסה הגיאוגרפית ומגוון המוצרים שהחברה מציעה ללקוחותיה שוב מוכיחים את הגמישות שיש לחברה ואת היכולת שלה לאזן ולהביא לצמיחה מידי שנה ולשפר את הרווחיות התפעולית".
בשורה התחתונה, כתבה האנליסטית אילנית שרף כי "לצד הצמיחה, השיפור ברווחיות ובתזרים התפעולי הקטינה החברה גם את המינוף הפיננסי שלה, ועל רקע אלו אנו מעלים את מחיר היעד. עם זאת העדר דיסקאונט מול שווקי שוק מאלץ אותנו להשאיר את ההמלצה על החזק". מחיר היעד אותו הציבה שרף עומד על 347 שקל למניה, הנמוך ממחיר הבסיס שלה היום.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אלביט חברה טובה, אך שערה בבורסה גבוה מאוד, ראו מכפיל (ל"ת)
  יפה 24/03/2016 10:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  משיהו יודע למה חב כמו אלביט בחול לא
  לוי 24/03/2016 09:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עולות כמוה? תודה
  סגור