אחרי דו"חות פרטנר - מה אומרים האנליסטים בשוק?

פרטנר הציגה הבוקר הכנסה ממוצעת למנוי הנמוכה ביותר מ-50% לעומת הימים של לפני הרפורמה של כחלון
 |  (1)
איציק בנבנישתי, צילום: יח"צ
חברת התקשורת פרטנר +0.58% פרטנר 1,557 +0.58% פרטנר בסיס:1,548 פתיחה:1,549 גבוה:1,579 נמוך:1,549 תמורה:2,031,983 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר על הפסד עתק ברבעון הרביעי של 65 מיליון שקל, וגם בסיכום השנה כולה החברה לא כיכבה בלשון המעטה נוכח התחרות העיקשת בענף הסלולר. אם בשנת 2010 ערב כניסת הרפורמה של משה כחלון לתוקף עמדה ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי (ARPU) על 145 שקל, פרטנר הציגה היום ARPU של 69 שקל ב-2015 והדבר מתבטא היטב בדו"חות. בהקשר לתחרות ולאי הוודאות הרגולטורית, האנליסטים בשוק מעורבים בנוגע להמשך.
סבינה לוי מלידר שוקי הון העלתה המלצה לפרטנר מ'תשואת שוק' ל'תשואר יתר' במחיר יעד של 20 שקל למניה (ללא שינוי). לפי לוי, "רמת המחירים בסקטור הסלולר מתקרבת לרמות שפל ואמנם בשלב זה קשה להעריך מתי היא תבלם לגמרי, אנו מביעים אופטימיות זהירה וצופים שיפור בסביבה העסקית בתחום בשנים הקרובות. עסקת גולן-סלקום או יציאתה של גולן מהשוק עשויות להוות תפנית חיובית עבור הסקטור ולתמוך בתוצאות ובשווין של החברות הוותיקות. הירידות שנרשמו במניות הסקטור במהלך השבועות האחרונים, על רקע הירידות בשווקים, אי הודאות בנוגע לגורלה של גולן והחשש מפני ביטול ההפרדה המבנית בבזק הפכו את תמחור מניות הסקטור לאטרקטיבי יותר".
זה המקום לציין כי מניית פרטנר רשמה מתחילת 2016 ירידה של 8%, כאשר ברקע נרקמת עסקת המיזוג של גולן טלקום וסלקום, ורק השבוע דווח על ביטול ההפרדה המבנית בבזק. מניית פרטנר יורדת כעת 2% לאחר הדו"חות במחזור של 4.5 מיליון שקל - בדומה לממוצע היומי בחודש האחרון.
חוסר ודאות לגבי כיוון שוק התקשורת
אילנית שרף מפסגות מביעה פחות אופטימיות נוכח אי הוודאות הרגולטורית. שרף מחזיקה במחיר יעד של 21 שקל למניה - דיסקאוט של 27% על מחיר השוק וגם כן בהמלצה 'תשואת יתר'. "שיעור הנטישה ממשיך להיות מאוד גבוה (הגבוהים בעולם בהשוואה בינלאומית) ועמד על 11.1% ברבעון הרביעי (46% שנתי), אינדיקטור להשפעת התחרות האגרסיבית בענף שבאה לידי ביטוי בתוצאות הכספיות של החברה . נתח השוק בסוף 2015 של החברה עמד על 27% בהשוואה ל- 28% בשנת 2014. החברה מציינת כי ברבעון הראשון של שנת 2016 ה- EBITDA צפוי להיות נמוך ביחס לרבעון הרביעי בשל הוצאות המיתוג מחדש שיוביל לעלייה בהוצאות התפעול של החברה". 
שרף מוסיפה: "מיזוג בין סלקום וגולן טלקום יוביל להערכתנו להתאוששות במניות הסקטור. עם זאת נראה שמיזוג בין חברות בענף עשוי להיתקל בקשיים רבים, על רקע הקריאות מצד הממשלה ונבחרי ציבור אחרים למניעת המהלך. יתרה מזו, תיתכן אף אפשרות שאקספון תכריז גם היא על כניסה לשוק. כל אלו מגבירים באופן ניכר את חוסר הוודאות לגבי כיוון שוק התקשורת בכלל ושוק הסלולר בפרט. מאחר וקיים קושי כרגע לאמוד את תזרים המזומנים העתידי של החברות אנו מעדיפים לעשות שימוש בשיטת המכפילים ובהשוואה לחברות באירופה אשר עברו תהליך דומה של מיזוגים ורכישות בשנים האחרונות. מחיר היעד שלנו הינו נגזרת של הסתברות למספר תרחישים שונים בשוק ומתן סיכוי סטטיסטי לכל אחד מהם. תרחישים הלוקחים בחשבון עלייה בהכנסה הממוצעת ללקוח, לצד תרחיש להמשך התחרות ללא שינוי מהותי בענף. אנו נותנים הסתברות גבוה יותר לעלייה ברמות המחירים בטווח הארוך (70%) והסתברות נמוכה יותר להמשך התחרות האגרסיבית בענף (30%)".
"העיסוק בביטול ההפרדה המבנית - מפתיע"
ערן יעקובי, מנכ"ל רוסאריו ייעוץ ומחקר, מזהה דווקא שווי עודף לפרטנר על מחיר השוק אך מסייג כי תנאי השוק מוסיפים להיות קשים. "גולן טלקום עדיין כאן ותנאי הרישיון אינם נאכפים על חברה זו כפי שנאכפים על יתר החברות. שנית, רפורמת השוק הסיטונאי מטיבה מאד עם חברת בזק אך לא עם המתחרות ולכן די מפתיע לראות ולקרוא על העיסוק בביטול ההפרדה המבנית כאשר מרבית השחקנים בשוק התקשורת "נאבקים" על חייהם. כל עוד שני התנאים הסביבתיים הללו לא ישתנו ומהר - יהיה קשה לשנות מומנטום במניות הסלולר".
אמיר אדר, מנמיטב דש ברוקראז' על התחרות בסלולר: "החברה מקווה שחוסר הוודאות הרגולטורית יגיע בקרוב לידי סיום כדי שתתאפשר תחרות רציונלית ומידתית עם אכיפה שווה של התחייבויות על פי הרישיון בקרב על המפעלים הפועלים בשוק. התוצאות סבירות אך המפתחות עדיין בידי הרגולטור". אדר מחזיק בהמלצה 'תשואת שוק' במחיר יעד של 20 שקל למניה. 
מניית פרטנר ב-12 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אהבתי את האנליסטית (ל"ת)
  הבואש 14/03/2016 14:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור