זו חברת הנדל"ן שזוכה לאפסייד של 24% אחרי הדו"חות

בפסגות מאמינים כי אשטרום תמשיך להציג צמיחה גם בשנה הקרובה. מחיר היעד - 13.5 שקל למניה
 | 
אחרי הדו"חות
חברת אשטרום נכסים 0% אשטרום נכסים 1,820 0% אשטרום נכסים בסיס:1,820 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום דו"חות טובים לשנת 2015 ולרבעון הרביעי עם תוצאות תפעוליות טובות וצמיחה קלה, ובבית ההשקעות פסגות צופים המשך מגמה גם בשנה הקרובה. האנליסט נעם פינקו העניק מחיר יעד של 13.5 שקל למניה - אפסייד של 24% על מחיר השוק.  
העלאת מחיר היעד נובעת בעיקר בזכות הגידול ב-FFO. "החברה נסחרת במכפיל הון 0.82 ובמכפיל FFO חזוי של פחות מ-8(!)", כתב פינקו. "מכפילים אלו נמוכים משמעותית מאלו של שאר החברות בסקטור, כאשר פעילות החברה נראית יציבה מבחינת שיעורי תפוסה וצמיחה בקניון בת ים, ולכן אנו ממשיכים ואומרים כי המניה הינה הזולה בסקטור". 
ברבעון הרביעי של השנה אשטרום רשמה עלייה של 6% ב-NOI ל-2.7 מיליון שקל. העלייה נובעת בעיקר מהשלמת השיפוץ בקניון בת ים ונכס שנרכש באשלד וחוזה חדש שנחתם בנכס בגרמניה וזאת על אף הירידה בשער האירו. עלייה של 1 מיליון שקל לעומת הרבעון הקודם מיוחסת בעיקרה לירידה בהוצאות ניהול הנכסים. פינקו מציין כי שיעורי התפוסה עלו במעט משנת 2014 ברוב הפעילויות.
ה-FFO של אשטרום עלה מ-87 מיליון שקל ל-112 מיליון שקל - "עלייה מרשימה", הרבה מעבר לצפי של פינקו. הצמיחה נבעה מגידול ב-NOI וברווח התפעולי של כ-9 מיליון שקל,  גידול בחברות כלולות של כ-11מיליון שקל וכן ירידה בהוצאות המימון של 5 מיליון שקל.
החברה מעלה את הדיבידנד השנתי שלה מ-40 מיליון שקל ל-50 מיליון שקל שיחולקו בסוף החודש. מדובר בתשואת דיבידנד של קרוב ל-6%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה