לאומי פרטנרס ואוקטרי משקיעות 110 מיליון שקל ב-EZBob

EZBob פועלת בתחום ההלוואות המקוונות לעסקים. מאז היווסדה הספיקה להעמיד הלוואות ליותר מ-8,500 עסקים בסכום מצטבר העולה על 100 מיליון ליש"ט
 | 
ירון בלוך, צילום: עמרי מירון
לאומי פרטנרס וחברת ואוקטרי הבריטית השקיעו כל אחת 55 מיליון שקל בחברה הישראלית EZBob, שבבעלות תומר גוריאל, הפועלת בתחום ההלוואות המקוונות לעסקים. לאומי פרטנרס מובילה בימים אלה סבב השקעות בקרב גופים נוספים אשר שוקלים הצטרפות להשקעה במסגרת הסבב הנוכחי. כזכור, עד לא מזמן אמיר ברמלי המואשם בימים אלה בהאשמות חמורות של הונאת משקיעים, היה מושקע ב-EZBob ושימש לה כיועץ ניהול סיכוני אשראי. 
מאז היווסדה, בשנת 2012, הספיקה EZBob להעמיד הלוואות ליותר מ-8,500 עסקים קטנים ובינוניים בבריטניה בסכום מצטבר העולה על 100 מיליון ליש"ט, באמצעות מותגי הסחר המכוון שלה Everline ו-EZBob. פלטפורמת ההלוואות המכוונות של החברה היא הראשונה שזכתה לערבות בהיקף של עשרות מיליוני פאונד ע"י קרן ההשקעות של האיחוד האירופי ( EIF ).
פלטפורמת ה-e-lending מאפשרת לחברה להעמיד הלוואות קצרות טווח לעסקים קטנים ובינוניים בסכומים הנעים בין 3,000 ל-120 אלף פאונד. לחברה משרדים בלונדון ומרכז פיתוח בהרצליה.
עבור לאומי מדובר בכניסה ראשונה לעסקי ה-e-lending, מתוך ראייה שפריצות הדרך הטכנולוגיות הטמונות בתחום זה ישמשו את לקוחות הבנק.
דני צידון, יו"ר לאומי פרטנרס והמשנה למנכ"ל קבוצת לאומי, אומר כי ההשקעה ב-EZBob משתלבת בתפיסה האסטרטגית של הקבוצה, לפיה סטארטאפים בתחום הפינטק, כגון EZBob, יכולים לסייע למגזר הבנקאי המסורתי ולתרום לשיפור חוויית הלקוח באמצעות שימוש בטכנולוגיות פורצות דרך. "מגזר ההלוואות המקוונות לעסקים צומח במהירות ברחבי העולם ומושך אליו בנקים בכל העולם, המבינים את הפוטנציאל הטמון בו ומקצים לו יותר ויותר משאבים. על כן, זה טבעי ומתבקש שלאומי, שמתמחה בהייטק ומוביל בחדשנות יבחר להשקיע בסטארטאפ מוביל זה".
תומר גוריאל, מנכ"ל וממייסדי EZBob, אמר: "גיוס השקעה מבנק גלובאלי ומוביל בתחום הדיגיטל, שמשמש כמשקיע פעיל בענף ההייטק, מהווה הכרה בטכנולוגיה שלנו - שמשנה את כללי המשחק - ובגישה הייחודית שלנו להלוואות עסקיות. השקעה זו תאיץ את תכניות הצמיחה שלנו, תאפשר לנו להמשיך לפתח את פלטפורמת ההלוואות העסקיות ולהתמודד עם צרכי ההלוואות העסקיות של בריטניה. ההשקעה של Oaktree בחברה מהווה תמיכה בצוות הניהול, ביכולת שלנו לשדרג את העסק ובתיאבון שלנו לגישה חדשה למימון עסקי בבריטניה. כבר חווינו צמיחה משמעותית ב-12 החודשים האחרונים וההזדמנות בשוק נותרה עצומה".
ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס, אמר: "לצד היתרונות הברורים לקבוצת לאומי, אנחנו רואים בהשקעה הזו גם המשך גיוון תיק ההשקעות של לאומי פרטנרס. זיהינו את פוטנציאל הצמיחה באשראי החוץ בנקאי כבר לפני מספר שנים כאשר רכשנו 20% מחברת מימון ישיר מקבוצת ביטוח ישיר וההשקעה ב-EZBob מהווה עבורנו המשך והרחבה של המגמה. ההשקעה בפלטפורמה הטכנולוגית המובילה של איזיבוב בבריטניה נעשית לצד קבוצת הקרנות המובילה Oaktree Capital Management , ובשיתוף עם גופי מימון בריטיים מובילים כגון Pollen Street Capital בניהולה של Lindsey McMurray, שאף ביקרה לאחרונה בישראל. בימים אלה אנחנו במגעים עם מספר גופי השקעה נוספים הבודקים אפשרות להיכנס להשקעה בחברה בסבב הגיוס הנוכחי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה