סאמיט הולכת להנפקת אקוויטי - והמניה מגיבה בנפילה

 | 
סאמיט גרמניה, צילום: יח"צ
חברת סאמיט שבשליטת זהר לוי פרסמה דיווח לבורסה לפיו נבחנת כעת אפשרות של הנפקת מניות, זאת באמצעות תשקיף מדף קיים. ל-Bizportal נודע כי מחיר המינימום בהנפקה יעמוד על 18,75 שקלים למניה עם עמלת התחייבות מוקדמת של 0.7%. מיד עם פרסום הדיווח צללה מניית סאמיט עד למינוס 7.1%, אך לאחר שנודע המחיר המינימלי, המניה מתקנת כעת לירידות של 3.5% ונצמדת למחיר המינימום. כל זאת במחזור ער של כ-3 מיליון שקלים, מול מחזור יומי ממוצע במניה של 850 אלף שקלים בלבד. 
מדובר במחיר שמאוד דומה למחיר בו נרשמה לפני כשבוע הקצאת מניות להפניקס תמורת 50 מיליון שקלים. חברת הביטוח רכשה את המניות לפי 18.68 שקלים למניה. הפניקס הגדילה בהזדמנות זו את אחזקתה ב-3.64% והגיעה לאחזקה של 5.34%. 
סאמיט רכשה לאחרונה 16.6% ממניות כלכלית ירושלים תמורת 245 מיליון שקלים, זאת לאחר שלקחה הלוואות גישור מחברות פרטיות של זהר לוי. אחרי הקצאת המניות להפניקס, סאמיט נשארת עם חוב של 200 מיליון שקלים בקשר לרכישת מניות כלכלית. בהנפקה הצפויה היא ככל הנראה שואפת לקזז את החוב הזה במטרה שלא להגדיל את המינוף. השאלה המרכזית היא כמובן מה יהיה הצעד הבא של לוי באמצעות סאמיט בכל הקשר לכלכלית ירושלים. האם זו תישאר השקעה פיננסית או שנראה ניסיון להגדיל את אחוזי האחזקה בכדי באמת להשפיע על מהלך העניינים בחברה. בעניין זה נציין כי בנק לאומי עדיין מחזיק ב-13% ממניות כלכלית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה