הדיווח שהוציאה הבורסה הבוקר - יגרור ביקושים במספר מניות

 |  (1)
סוחר, צילום: Getty images Israel
הבורסה בת"א הוציאה הבוקר עדכון תחת הכותרת - "סיווג משקיעים זרים כמשקיעים מוסדיים זרים במערכות הבורסה". נסביר כי משקיעים מוסדיים נחשבים כ'ציבור' לצורך חישוב משקל מניה במדד, ולכן שינוי הסיווג עליו הודיעה היום הבורסה צפוי להשפיע על המשקולות של מספר מניות שיזכו לביקושים שכן המשקיעים הזרים הופכים ל'ציבור'.
לפי הודעת הבורסה, הזיהוי של משקיע זר כמוסדי אינו חד משמעי כמו בארץ, בשל העובדה כי גופים אלו פועלים בחו"ל, והם מדווחים בצורה אחרת. הבורסה ביצעה בדיקה כדי לנסות לזהות מבין המשקיעים הזרים - מי יכול להחשב כבעל אופי מוסדי. 

הדבר ישפיע על מספר חברות, להן תשתנה ה'מדרגה' לפיה יחושב המשקל שלהן במדדים, וחלקן יזכו לביקושים משמעותיים עם עדכון המדדים הבא. מדובר על ביוליין, סיירן, מדיגוס, שכעת עולות מדרגה מבחינת החזקות ציבור ולכן יראו ביקושים מצד התעודות. נציין כי לייבפרסון שאף היא מופיעה בטבלה הנוכחית, אמנם תראה בעדכון הקרוב ביקוש גבוה של כ-16 מיליון שקלים, אך כבר הגיעה לפני מספר ימים למדרגה מקסימלאית ולכן השינוי הנוכחי לא רלוונטי עבורה. גם רדהיל תקבל ביקוש נאה בעדכון, אבל לא בגלל השינוי הנוכחי שמבצעת הבורסה. השינויים ייכנסו לתוקף בעדכון הרבעוני, ב-15 במארס.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  וטאואר :) (ל"ת)
  גלעד 25/02/2016 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור