21:17 מטבע הביטקוין נסחר לראשונה מעל 6,000 דולר ליחידה

20:46 התאגיד ששואף להשקיע 880! מיליארד דולר בעשור הקרוב בסקטור הטכנולוגיה >>

18:44 סגירה יציבה בבורסות אירופה: הדאקס קרוב לרמת ה-13 אלף הנק'

08:53 שוק המט"ח: הדולר מתחזק 0.6% מול היין לרמה של 113 יין לדולר

08:07 בורסות אסיה: מדד האנג סאנג מטפס 1%

21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר בשווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

נגד הזרם - זו המניה בת"א שמקבלת היום המלצה קניה אגרסיבית מצד גוף מקומי - עם אפסייד עצום

אחרי שקלעו עם אל על בתבור ממליצים על אחת מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל
 |  8
סימנו מטרה
Share
אחרי שקלעו בול עם ההמלצה למניית אל על עליה המליצו לאורך כל הדרך, כעת בית ההשקעות תבור מסמן את מניית הכשרת הישוב (-0.09%) הכשרת הישוב 3,447 -0.09% 17:24 19/10/2017תל אביב הוסף לתיק האישי הכשרת הישוב בסיס:3,450 פתיחה:3,480 גבוה:3,480 נמוך:3,401 תמורה:302,073 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות מת"א 75 עם 'קניה' ומחיר יעד אגרסיבי של 27.7 שקל למניה - אפסייד של 73% על מחיר השוק. מתחילת השנה הכשרת היישוב טיפסה ביותר מ-5% אך המניה מדשדשת מאמצע אוגוסט האחרון.


הכשרת היישוב הינה אחת מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל ופועלת בתחום ניהול קניונים ומשרדים בישראל, ובתחום היזמות למגורים וניהול מרכזים לוגיסטיים בפולין.  בבית ההשקעות צופים "הצפת ערך משמעותית" למניה.

האג"ח של החברה נסחר בתשואות גבוהות יחסית במשך שנים, ובתבור מעריכים כי הדבר נובע מהפסדים הקשורים לשוק הפרסום והתקשורת, הפסדים מתחום האנרגיה ומחוסר מיקוד בתחום הליבה תוך שקיפות נמוכה. כעת בתבור צופים כי המיקוד בנדל"ן יציף ערך לבעלי המניות. בתבור כותבים כי יש סבירות גבוהה כי החברה תממש חלק מהנכסים או תכניס שותפים במהלך השנה שנתיים הקרובות. הערכה של תבור נגזרת מממיצוע שווי הנכסים בספרים והשווי הכלכלי שערכו. "החברה נסחרת במכפיל הון של 0.62 בלבד, שווי נמוך זה מהווה נקודת כניסה מצויינת למשקיע לטווח הארון אשר מאמין ביכולת ההשבחה של החברה", כתבו בהמלצה.הפוטנציאל והצפת הערך שבדרך:
לראשונה מזה תקופה ארוכה רושמת החברה נתון FFO חיובי, על פי הערכות 'תבור' נראה כי בטווח השנתיים קדימה אף יתחזק נתון זה בשל משיכת מזומנים מפרויקטים שהבשילו. בנוסף, החברה ממשיכה לממש נכסים אשר אינם בליבת הפעילות במחירים גבוהים משויים בספרים ובעצם תומכת בהמשך הצפת ערך מצד אחד ומצד שני מקטינה מינוף. מהלכים אלו חיוניים עבור העלאת דירוג החוב של החברה מקבוצת ה BBB לקבוצת ה A, עליית דירוג זו, במידה ותתרחש הינה בעלת פוטנציאל להכנסת משקיעים גדולים חדשים ותשפיע לטובה על ביצועי המניה. הפוטנציאל לטווח הארוך
לחברה נכסים רבים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי הן ברמת קרקעות הרשומות במחירים היסטוריים והן בנכסי נדל"ן במיקומי Prime Location המיועדים להריסה ובנייה מחדש יחד עם הגדלת זכויות משמעותית, במיוחד באזור תל אביב. נכסים אלו מתומחרים על בסיס השימוש הנוכחי וללא התייחסות לזכויות ולהשבחה הצפויה, במודל הכלכלי העריכה 'תבור' בשלב זה את הפוטנציאל כשווי אופציה בלבד, בשלב זה תוספת הערך היזמית הינה שמרנית מאוד בשל הסטטוס הקיים אך במידה והחברה תצליח לממש את הפוטנציאל תוספת הערך מעל השווי בספרים (משלושה נכסים בלבד) קרובה לחצי מיליארד שקל.

מניית הכשרת היישוב בשנה האחרונה:

מצבה הפיננסי של החברה
חברה הון עצמי המיוחס לבעלי מניות של 722 מיליון שקל אשר מהווה 32.7% מסך המאזן, יחס החוב ל-CAP (מאוחד) עומד על כ-67.1% - סביר לענף ובמגמת שיפור, ויחס LTV  של 63% על בסיס סולו מורחב. תזרים החברה ממשיך להשתפר הן בשל פעילות הנכסים המניבים והן בשל הבשלת פעילות ייזום פרויקטים למגורים בפולין בנוסף לירידה צפויה בהוצאות המטה בשל שינוי חוזה עם נושאי משרה בכירים. עוד נציין כי שיעור הריבית האפקטיבית על חוב החברה במגמת ירידה, ועל כן צפוי שיפור נוסף ב-FFO. 

ניהול ואחזקת נכסים מניבים בישראל
קניון שבעת הכוכבים ממשיך להוות את הנכס המרכזי של הקבוצה כאשר הוא מהווה 60% משווי הפעילות בישראל. להערכת 'תבור', חלק ניכר מהנכסים הינם בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי אשר אינו מתומחר לא בשווי הנכסים ובטח לא בשווי המניה. 

ניהול ואחזקת נכסים מניבים בחו"ל
הקבוצה פועלת בפולין באמצעות שליטה בחברת MLP ,38.3% המתמחה בניהול וייזום (Tailor Made) מרכזים לוגיסטיים ומבנים לתעשייה קלה אשר נסחרת בבורסה המרכזית בוורשה בשווי של  650 מיליון שקל. לראשונה, לקראת סוף 2015 מימשה MLP נכסים, וזאת לאחר סיום הקמתם, אכלוסם השבחתם בשווי של 90 מיליון אירו עם תזרים צפוי של 150 מיליון שקל. להערכת 'תבור', מהלך זה מגדיל את סיכויי MLP לחלק דיבידנד לראשונה ולהעלותו הביתה. לחברה זכויות בנייה של מעל ל-1 מיליון מ"ר במיקומים אסטרטגיים אשר ללא ספק מגדילים את הפוטנציאל הכלכלי, כמו כן, למרות שמחירי השכירות עדיין יציבים מזה זמן רב, 'תבור' סבורים כי ענף הלוגיסטיקה צומח בכל העולם המערבי כך שעלייה במחירי השכירות בענף יגיעו גם לפולין בשנים הבאות - נתונים אלו תומכים בהשבחת ובפוטנציאל הקיים לטווח הבינוני - ארוך. 

הייזום למגורים
החברה מתמקדת בייזום בעיקר במדינות מרכז ומזרח אירופה כאשר הפעילות בפולין ממשיכה להיות יציבה וחזקה. החברה מוכרת בשנה כ-150 יח"ד בממוצע במחזור הכנסות ממוצע של כ- 80 מיליון ש"ח. החברה נמצאת בשלבים מתקדמים של מכירת דירות בעיר וצפויה לרשום רווח גולמי של כ- 129 מיליון ₪ ותזרים חופשי נטו של 209 מיליון ₪  במהלך 8 השנים הבאות. פעילות המגורים מוחזקת במלואה ע"י החברה ולכן כל העודפים זמינים לשימוש החברה. 

מלונאות
החברה פועלת בתחום המלונאות דרך שליטה בהכשרה מלונות (83.4%). החברה מנהלת 11 בתי מלון בישראל בהיקף של 2,078 חדרים כאשר 3 בתי מלון בבעלותה המלאה, מלון בבעלות חלקית והשאר מושכרים להכשרה מלונות כחברה מנהלת. לחברה EBITDA ממוצעת של 20-35 מיליון שקל אך ב-12 חודשים האחרונים הסתכם ה- EBITDA ב-11 מיליון שקל בעיקר בשל המצב הביטחוני ומכירת חלק ממלון נפטון אילת.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

8 תגובות ב-7 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
7 אורן 17/02/2016 05:59 תבור הצטיידו במניה לפני הכתבה
אם זה קשור לנמרודי אף אחד לא יראה כסף שם חוץ מזה אל על עלתה בגלל מחירי הדלק
6 ירון 08/02/2016 20:55 תתיעצו עם איתן אלדר
שכחתם בהערכת השווי שסוג המניות בבורסה שונה מהסוג של נמרודי. אם את איתן הצליחו להשחיל ובגדול - מי אנחנו שנקנה מניות הכשרת הישוב.
5 הלורד השקעות 08/02/2016 20:55 אל על
למה כתוב שהם קלעו בול הם ממש ממש רחוקים ממחיר היעד שהם נתנו לאל על
4 תבור 08/02/2016 16:40 חברת תבור היא חברת ייעוץ, לא בית השקעות (ל"ת)
3 יהשע המלונאי 08/02/2016 14:46 וזו בידיוק הסיבה שנץ מלונות חייבת לפרוץ קדימה
נץ מלונות נסחרת במחיר מגוחך ובמסחר דליל... ברור לכל שהמניה רדומה אך תפרוץ ותטוס עשרות אחוזים
2 נימרודי 08/02/2016 14:13 תקנו חחחח אני אוכל קצת נייר בכלא
ואחלום על מאגר גז ואתם תפסידו 300 מליון דולר על קידוח שיגלו בו מים.נו טוב העיקר יש לי כסף לקנות פאות וסיגרים זה העיקר חחח
מוקי 08/02/2016 16:52 חחחחח צחקתי (ל"ת)
1 עמית 08/02/2016 13:17 קניתי כמות קטנה (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.