לאומי: "פלוג לא תעלה ריבית בקרוב" - מספקים המלצות בשוק האג"ח

תוני המדד לנומבר יקשו על בנק ישראל להעלות ריבית בקרוב - "בנק ישראל ימתין עוד תקופה"
 |  (3)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
העלאת הריבית ההיסטורית של הפד', לראשונה מאז שנת 2006, לא הרעידה את שוק האג"ח שכן הצפי להעלאה היה ברור. אחרי שנה של מאמץ תקשורתי מצד הפד', הירידות בשוק האג"ח כבר גולמו כך שההודעה של הפד לא הורגשה. הפד' סימן את כיוון הריבית לבנקים המרכזיים בעולם - מנגד, בשוק המקומי נתוני המדד לנובמבר יקשו על בנק ישראל להעלות ריבית בקרוב. דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון, לא צופה בסקירתו השבועית העלאת ריבית בקרוב בישראל, וזו ההמלצה שלו בכל הנוגע לשוק האג"ח אחרי ההודעה ההיסטורית של הפד'.
עיקר הנקודות לממשלתי:
ממליצים על מח"מ אחזקות של 4 שנים. מומלצת אחזקת מח"מ ארוך יותר בצמודי המדד. בשקלים הלא צמודים מומלצת אחזקה סינתטית של המח"מ.
להימנע מהשקעה באג"ח ממשלתי בריבית משתנה - שהניב השנה ביצועי חסר משמעותיים ביחס לשקלים הלא צמודים בריבית קבועה.
מתן עדיפות להשקעה בשקלים  הלא צמודים על רקע המשך ירידת מחירי הסחורות וסביבת האינפלציה הנמוכה הצפויה בחודשים הקרובים.
גוף ההמלצה:
"בנק ישראל ימתין עוד תקופה לפני שיגיב להעלאת ריבית הפד. סביבת האינפלציה הנמוכה, עם מדדים חודשיים שליליים, צפויה להימשך בחודשים הקרובים. התשואות הארוכות צפויות להיסחר ללא שינוי משמעותי אם כי תיתכן תנודתיות לקראת סוף השנה והמסחר הדליל בעולם".
"מרגע שהעלאת הריבית בארה"ב הפכה לעובדה מוגמרת נראה שאי וודאות מסוימת הוסרה מהשווקים, דבר שבא לידי ביטוי בעליות בשווקי המניות וירידת התשואות הממשלתיות הארוכות בארה"ב. בישראל, נראה כי סביבת האינפלציה הנמוכה מאוד הצפויה להימשך בחודשים הקרובים, בשילוב עוצמתו של השקל ונתוני הצמיחה החלשים יחסית, צפויים לתמוך ביציבות התשואות הארוכות בתקופה הקרובה. ריבית בנק ישראל צפויה להיוותר ללא שינוי בהחלטות הקרובות עד לפחות העלאה נוספת אחת של ריבית הפד'.
"ריבית בנק ישראל לא צפויה לעלות בתקופה הקרובה"
"אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של 4 שנים. מומלצת אחזקת מח"מ ארוך יותר בצמודי המדד. על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה והמשך ירידת מחירי האנרגיה בעולם אנו נותנים עדיפות מחודשת להשקעה בשקלים הלא צמודים. מומלצת אחזקה סינתטית בעקום השקלי הלא צמוד המתבססת על איגרות לטווח של 7 שנים ומעלה בשילוב אג"ח קצר לטווח של שנתיים - שלוש. על רקע ירידת מחירי הסחורות מומלצת הארכת מח"מ האחזקות בצמודי המדד. על רקע היציבות הצפויה בריבית בנק ישראל והעובדה כי ריבית בנק ישראל לא צפויה לעלות בתקופה הקרובה, אנו עדין ממליצים להימנע מחשיפה לאג"ח בריבית משתנה".
אג"ח חברות
"בדומה לשוק האג"ח הממשלתי, גם בשוק האג"ח הקונצרני נמשכה מגמת הביצועים העודפים של האפיק השקלי הלא צמוד. צמודי המדד ירדו אולם פחות מאשר באפיק הממשלתי כך שנרשמה מגמה של ירידה במרווחים. שוק האג"ח הקונצרני נסחר השבוע במגמה מעורבת כאשר בצמודי המדד נרשמה מגמה של ירידות שערים, לעומת זאת בשקלים הלא צמודים, בעיקר בריבית קבועה, נרשמה השבוע מגמה חיובית".
"ירידות השערים היו מינוריות ביחס לירידות השערים באפיק הממשלתי כך שנרשמה מגמה של צמצום במרווחים. בסך הכול בחודש האחרון רמת המרווחים די יציבה. בדומה לשוק האג"ח הממשלתי, גם בשוק האג"ח הקונצרני השקעה באפיק השקלי הלא צמוד מתחילת השנה הניבה תשואה גבוה משמעותית. כך מדד התל בונד השקלי עלה מתחילת השנה ביותר מ-4% לעומת זאת השקעה במדדי התל בונד 20 ו-40 הניבה מתחילת השנה תשואה ממוצעת של פחות מ-0.5%".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  משקיע נדלן
  משקיע נדלן 20/12/2015 23:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני אישית מנסה למכור את הדירות להשקעה ולהעביר את הכסף לחול שם יתנו תוך שנה אחוז וחצי על הכסף זה יניב יותר מידי רה כי מחיר הדירות ירד בעוד כסף יצא מהנדס ויעבור לאפיקים אחרים כמו ריביות גם בנק ישראל לא יעלה ריבית אז כאשר כסף יצכ החוצה לריבית החול ובנק ישראל לא תהיה ברירה אלא להתחרות בבנקים בחול מה שיגרום להעלאת ריבית והרבה משקיעי נדלן פשוט יעלמו מהשוק בעוד אנשים שיתקשר לשלם משכנתה יחפשו קונים לדירתם שווה להתחיל למכור נדלן למי שלא מבין קראו היסטוריות של בועות נדלן בעולם מה שקרה בעבר יקרה שוב ושוב איינשטיין אמר אי שפיות זה לעשות את אוטו מעשה ולצפות לתוצאות שונות תמיד שריבית עלתה נדלן ירד והפוך כל אחד שיעשה שיקול דעתו אין המלצה על דבריי
  סגור
 • 1.
  בנק לאומי בלחץ אדיר תתכוננו עוד כמה העלאות ריבית...
  הצלף 20/12/2015 10:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ויהיה צניחה חופשית בנדל"ן
  סגור
 • צניחה כזו באה עם מיתון בכל מקרה לא תקנה דירה (ל"ת)
  קבלן 20/12/2015 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור