אגוד משנה המלצה לתיק ההשקעות - כך תחשפו לאירופה

על רקע התנודתיות החריפה בשווקים באגוד קוראים לנהוג במשנה זהירות ומציינים דרכי חשיפה לחו"ל
 |  (1)
מניות, צילום: Getty images Israel
בעוד הדרמה ביוון בעיצומה שוק המניות העולמי נסחר בתנודיות בלתי רגילה בימים האחרונים לאחר שהתערבות הממשל בסין זיעזעה את אסיה עם תנודתיות חריפה של עד 10% ביום במדדים המובילים. אם זה לא מספיק, הנפט רשם השבוע ירידה של כ-8% על רקע ההתקדמות המגעים עם איראן ונתוני מאקרו חלשים מכיוונה של סין בשילוב נתוני המלאים בארה"ב. 
בבנק אגוד לא נשארים אדישים ומשנים את ההמלצה שהחזיקו עד כה וקוראים להסיט חלק מההשקעות מחו"ל לשוק המקומי. "שוקי המניות אינם מגלמים את אפשרות יציאה של יוון מהגוש במלואה ולכן יש לנקוט במשנה זהירות - ממליצים להשוות את החשיפה בין מניות חו"ל לישראל (ל-50% כל אחד) לעומת ההמלצה שהייתה עד כה: עדיפות לחשיפה למניות חו"ל (60%) על פני ישראל (40%)".
אירופה - באגוד ממליצים להשקיע ביבשת דרך תעודות הסל על האירו סטוקס 50, תעודות סל מנוטרלות מטבע ותעודות על חברות גלובליות המחלקות דיבידנדים.
HEDJ - המדד מכיל חברות בעלות שווי שוק מעל מיליארד דולר ותשואת דיבידנד גבוהה, אשר לפחות 50% מהכנסותיהן מגיעים מחוץ לאירופה.
VGK - תעודת סל דולרית העוקבת אחר מדד המניות מדינות אירופה המפותחות הכולל מניות גדולות ובינוניות בחלוקה גיאוגרפית מתפלגת: כ-27% אנגליה, 14% צרפת,  15% שוויץ, 14% גרמניה, 7% הולנד, 5% ספרד, 5% שוודיה, 3.7% איטליה ועוד.
FDD - תעודת סל העוקבת אחר מדד הדאו ג'ונס דיבידנד 30 באירופה. דולרית, בחלוקה סקטוריאלית מתפלגת: כ-22% ביטוח, 11% בנקים, 7% טלקום, 7.8% חשמל, 4% בנייה ותשתיות, 8.2% פארמה, 7.36% גז ונפט, 5.5% מזון ועוד. בחלוקה גיאוגרפית: 45% בבריטניה, 18.6% שוויץ, 10% בצרפת, 5% גרמניה, 3.4% איטליה ועוד.
אסיה - בנוגע להשקעה באסיה באגוד ממליצים לתבל את התיק עם חשיפה לאסיה פסיפיק ללא יפן וכן להחשף ליפן בנטרול מטבע.
AAXJ - עוקבת אחר מדינות אסיה ללא יפן בפיזור ביניהן: דרום קוריאה (17%), סין (23%), הונג קונג (18.7%), טיוואן (15%), הודו (9%), סינגפור (5%), מלזיה (4%),אינדונזיה (3%).
WISDOMTREE  JAPA  HEDGED (סימול: DXJ), תעודת סל מנוטרלת מטבע (לדולר) על יפן. המדד מכיל חברות בעלות שווי שוק מעל 100 מיליון דולר ותשואת דיבידנד גבוהה, אשר לא יותר מ- 80% מהכנסותיהן מגיעים מחוץ ליפן.
ארה"ב - באגוד ממליצים להחשף לסקטור הפארמה דרך תעודת סל XLV. לענף הטכנולוגיה ממליצים להחשף דרך תעודת סל BBH הכוללת את אמג'ן, גלעד סיינס, ביוג'ן, אילומיין ועוד. לבנקים ממליצים להחשף דרך תעודת XLF הכוללת ביטוח 26%, ריט 13.5% ושירותים פיננסיים 11.5%.
מט"ח - אם תוצאות משאל העם הובילו בתחילת השבוע להתחזקות הדולר מול המטבעות העיקריים, במהלך השבוע התמתנה המגמה. באגוד כותבים כי הסוגיה היוונית תמשיך להשפיע. "השבוע נסחר הדולר בתנודתיות מול השקל סביב רמת 3.78 שקלים - בדומה ליום חמישי שעבר. נקודת תמיכה קרובה היא 3.71 שקלים ונקודת התנגדות עומדת על 3.834 שקלים. להערכתנו גם בשבוע הבא צפוי המסחר בדולר-אירו להיות תנודתי. נקודות תמיכה קרובה הינה 1.0871 דולרים ונקודת התנגדות עומדת על 1.1453 דולרים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כדאי להחליף VGK ב VE
  שוקי 13/07/2015 08:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנסחרת ב TSX בגלל מס ירושה.
  סגור