כחלון: דרור שטרום יעמוד בראש הוועדה להגברת התחרות בבנקים

שטרום שימש כממונה על ההגבלים העסקים וכיום הוא אחד מיועציו הכלכליים של שר האוצר הנכנס משה כחלון
 |  (2)
דרור שטרום, ארז חרוד - עושים צילום
שר האוצר ונגידת בנק ישראל מינו את חברי הוועדה להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים. בראש הוועדה יעמוד עו"ד דרור שטרום - לשעבר הממונה על ההגבלים העסקים וכיום אחד מיועציו הכלכליים של משה כחלון. הצוות יגיש את מסקנותיו בתוך 100 ימים.
הוועדה תמליץ על הכנסת שחקנים חדשים לתחרות באספקת שירותים בנקאיים ופיננסיים נפוצים, לרבות באמצעות הפרדת הבעלות בחברות כרטיסי האשראי מן הבנקים. בנוסף תמליץ הוועדה על צעדים משלימים הנדרשים והסרת חסמים לקידום התחרות.
אחת המשימות של הוועדה היא להפריד את השליטה בחברות כרטיסי האשראי מהבנקים - משימה לא פשוטה בגלל התנגדות בעבר של בנק ישראל וחשש מקשיים שיערימו החברות המנפיקות בחו"ל: Visa, MasterCard ו-American Express.
בישראל פועלות בשוק שלוש חברות בלבד: ישראכרט - בבעלות בנק הפועלים; לאומי קארד  - בבעלות בנק לאומי וקבוצת עזריאלי וכאל - בבעלות הבנקים דיסקונט והבינלאומי.
חברי הוועדה להגברת התחרות בשירותים בנקאיים ופיננסים:
פרופ' אבי בן בסט, האוניברסיטה העברית והמכללה למנהל נציג ציבור
אמיר לוי, הממונה על התקציבים - משרד האוצר
יעל מבורך סגנית  הממונה על התקציבים - משרד האוצר
ד"ר נדין בודו- טרכטנברג, המשנה לנגידת בנק ישראל
פרופ' דיוויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים
אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי-פיסקאלי)- משרד המשפטים
פרופ' נתן זוסמן, מנהל חטיבת מחלקת המחקר בבנק ישראל  
שר האוצר, משה כחלון: "המטרה שלנו ושל הוועדה היא להביא לתחרות אמיתית באחד התחומים הריכוזיים ביותר בכלכלה הישראלית מערכת הבנקאות. אנחנו מדברים על מערכת ריכוזית של 50 מיליארד שקל, שבה משקי הבית והעסקים הקטנים אינם זוכים לתחרות. מצב שבו 3 בנקים מחזיקים במעל ל-70% מהענף, הוא מצב לא הגיוני. אם למדנו משהו הוא שריכוזיות גבוהה מידי עולה לכל משק בית מאות ואלפי שקלים מיותרים מדי שנה".
נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג: "בשנים האחרונות נקט הפיקוח על הבנקים בצעדים משמעותיים להגברת התחרות במערכת הבנקאית, ובנק ישראל שותף למאמצים להמשיך ולהביא לשיפור בתחום זה. על הוועדה יהיה להמליץ על צעדים נוספים אשר יביאו להגברת התחרות והעמקת ההוגנות במערכת הפיננסית, תוך הבטחת רגולציה הולמת, שמירה על כספי המפקידים והחוסכים, ועל יציבות המערכת הפיננסית".
דרור שטרום הפגין בעבר קו לוחמני נגד שותפויות הגז ואמר בין השאר כי: "יצחק תשובה היה בין הגורמים הבודדים שבקשו וקבלו רשיונות חיפוש. היה צריך להקפיד שכל הרישיונות המהותיים לא יהיו מרוכזים בידי גוף אחד שמחזיק עכשיו את העתיד שלנו לעוד הרבה שנים. הצד האפל של הסיפור הזה הוא קיומו של מונופול שיעלה את מחירי האנרגיה והמוצרים האחרים - לו כל הגז הטבעי היה מושקע במשק המקומי סביר להניח שכל המחירים היו יורדים ב-10% - דבר שהיה מוזיל משמעותית את יוקר המחייה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כחלון מה עובר עליך. מכל העולם מצאת את שטרום כלום. (ל"ת)
  שטרום האיש שעשה אפס 03/06/2015 14:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  כחלון מנסה לעבוד על כולם בעיניים
  אריה נחמיאס 03/06/2015 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הנצנוצים, המינויים והסיסמאות אותן מפריח כחלון, הינן מסך עשן כבד שמטרתו להסתיר מעיני הציבור את העובדה שכחלון הוא יציר כפיהם של הטייקונים הטריפוליטנים: קובי מיימון ויצחק תשובה.כעת השיגו הטייקונים עמדת לחץ והכרעה מול ביבי נתניהו, ומחזיקים בידיהם את המפתחות לכספת של המדינה.
  סגור