בעלי מניות בטבע: "הפסיקו למכור בישראל תרופות של חברות מתחרות"

טבע מפיצה בישראל תרופות באמצעות ס.ל.א. תגובה: "טבע וס.ל.א הן שתי חברות עצמאיות וכך הן מתנהלות"
 |  (1)
טבע, צילום: Getty images Israel
ס.ל.א (סלמון-לוין-אלשטיין), חברת שיווק התרופות בישראל, של טבע, נדרשת על-ידי מספר בעלי מניות של טבע להפסיק להפיץ תרופות של חברות המתחרות בטבע. במהלך החודשים האחרונים שלחו אותם בעלי מניות, באמצעות משרד עורכי הדין אדורם ושות', מספר מכתבים לחברת טבע.
עו"ד חגי אדורם: "חברת ס.ל.א מפיצה בישראל תרופות של חברות המתחרות ישירות בטבע כמו למשל בטאפרון של באייר, נורופן של נוברטיס, קאליקס של ג'נסן ואטקנד של אסטרה זנקה. מרשיי סבורים כי ייצוג חברות מתחרות עלול לפגוע בערך מניית טבע".
ס.ל.א, חברה בת בבעלות מלאה של טבע, מספקת שירות לכ-5,000 לקוחות: בתי מרקחת פרטיים ורשתות הפארם, בתי אבות, קופות חולים, לקוחות מוסדיים, בתי חולים ועוד. מנכ"ל ס.ל.א הוא גם חבר בהנהלה הראשית של טבע.
בעלי המניות טוענים שיש כאן חשש ל"קניבליזציה" וחשש לכאורה לניגוד עניינים בגלל שמנכ"ל ס.ל.א נחשף לכאורה למידע תמחורי ושיווקי במסגרת תפקידו בהנהלת חברת טבע.
עו"ד חדי אדורם: "ציפינו לקרוא במכתבכם כי שיתופי הפעולה עם החברות המתחרות זכו לפטור  מאת הממונה על הגבלים עסקיים או לאישורו של בית הדין להגבלים עסקיים אולם לצערינו נתבדינו".
תגובה: "טבע וס.ל.א הן שתי חברות עצמאיות וכך הן מתנהלות"
תגובת טבע: "טבע דוחה מכל וכל את הטענות המועלות במכתב. טבע וס.ל.א הן שתי חברות עצמאיות, וכך הן מתנהלות. החברות מחוייבות למטופלים, ללקוחות ולבעלי מניותיהן וימשיכו לפעול בדרך זו – והכל בהתאם להוראות הדין".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אז למה לא החריגו את טבע מחוק עידוד השקעות הון?
  טבע 27/05/2015 13:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה המנוולים החריגו רק את כיל?
  סגור