הפצצה שמוטולה הפיל על אפריקה תעשיות: הפסד גם ב-Q1

זרוע התעשיות של אפריקה ישראל אינה עומדת בקובננטים של חלק מהאשראי שנטלה
 |  (1)
אבי מוטולה, צילום: אילן בשור
שערוריית אי-הסדרים הכספיים בחברת {אפריקה תעשיות} תבוא לידי ביטוי בתוצאות לסיכום הרבעון הראשון של השנה. החברה דיווחה הבוקר שהיא צפויה להציג הפסד של 32 עד 38 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. בחודש מארס פוטר אבי מוטולה מנכ"ל חברת אפריקה תעשיות ולשעבר מנכ"ל החברה הבת שלה נגב קרמיקה. 
אפריקה תעשיות כבר דיווחה אתמול כי ההפסד המצטבר של 43.5 מיליון שקל בשנים 2012-2014 יגדל לאחר תיקון הדוחות להפסד מצטבר של 103.8 מיליון שקל. כעת היא מדווחת על הפסד גם בדוחות של הרבעון הראשון של שנת 2015.
אפריקה תעשיות: "ההפסד נובע בעיקר מהפסד בתחום עיצוב הבית, המרוכז בחברת הבת נגב קרמיקה. ההפסד הצפוי בנגב נוצר בעיקרו כתוצאה מקיטון במחזור המכירות בתחום עיצוב הבית המיוחס, בין היתר, לתהליך ההרצה של מפעל נגב, שהסתיים במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2014 ואשר גרר אובדן הכנסות ושחיקה משמעותית בשיעור הרווח הגולמי של נגב; וכן מגידול בסעיפי ההוצאות השונים בתחום זה, בעיקר הוצאות מכירה ושיווק".
"בנוסף, לאור תוצאות פעילותה של נגב ולאור הליקויים שהתגלו בדוחותיה הכספיים של החברה לשנים הקודמות החברה צפויה שלא לעמוד בהתניות פיננסיות כלפי גופים מוסדיים במסגרת הלוואה פרטית שהעמידו לה. החברה נמצאת במגעים עם המלווים לקבלת כתב ויתור בקשר עם ההתניות כאמור".
באפריקה ישראל מעלים חשדות כבדים נגד אבי מוטולה ושותפים נוספים בהנהלה לאי-סדרים כספיים, אך חשוב להבהיר שהטענות בגדר חשדות בלבד ודבר לא הוכח.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טירוף מערכות
  ערן לב 21/05/2015 08:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באיזה ביהס מלמדים את זה????? חולני
  סגור