ברמלי: "הזרוע הציבורית תאפשר גם למשקיעים קטנים להיות שותפים שלנו בהשקעות"

הקרן 'קלע השקעות' שרשומה בבורסה בת"א תחל לפעול ותהיה הזרוע הציבורית של רוביקון שבשליטת אמיר ברמלי
 | 
מאבדים כספים, צילום: יח"צ

דירקטוריון 'קלע השקעות' (לשעבר השלד 'ישאל') אישר אתמול את מדיניות ההשקעה של החברה תחת הכותרת - "העמדת אשראי והשקעה". בפועל בכוונת החברה להיות מובילה  בשוק האשראי החוץ בנקאי ובפרט בתחומי האשראי הקמעונאי והאשראי העסקי לעסקים קטנים ובינוניים. לפי הדיווח שהוציאה החברה, הלוואות יועמדו ללווים שיעמדו בקריטריונים שיעריכו את מהימנותם ויכולת ההחזר של אותם לווים. 

קלע השקעות היא למעשה הזרוע הציבורית של רוביקון שהינה בעלת השליטה בחברה ומאחוריה עומד איש העסקים אמיר ברמלי. עד כה במתכונת הפרטית פעלה רוביקון ללא הגשת תשקיף, ולכן יכולה הייתה לפנות לעד 35 משקיעים בקרן ספציפית, מכך שסכום ההשקעה הנדרש מכל משקיע היה גבוה ונע סביב חצי מיליון עד מיליון שקלים, כעת במתכונת הציבורית החברה אינה מוגבלת במספר המשקיעים - ולכן יכולה למעשה לפנות לציבור הרחב.
ברמלי לא יוצק את פעילות רוביקון לתוך 'קלע השקעות' אלא מתחיל פעילות מאפס. אך  בהודעה שפורסמה אמש נכתב כי החברה תבחן אפשרות להרחבת פעילותה על בסיס רכישת פעילות קיימת, או רכישת תאגיד קיים שבו פעילות מתאימה, וכן באמצעות מימוש הזדמנויות עסקיות, לרבות שתוף פעולה עם קבוצת רוביקון, בעלת השליטה בחברה. בכך מאותתים בקלע השקעות שהכוונה היא ככל הנראה להעתיק לזרוע הציבורית את מודל העבודה שלנו כפי שהוא עבד עד כה בפעילות הפרטית.
הקרנות של רוביקון במסגרת הפרטית רשמו בשנתיים-שלוש האחרונות תשואות ללא ספק מדהימות והיו מעורבות בלא מעט אקזיטים. קרן הגשמה שעוסקת במתן הלוואות קצרות טווח לעסקים לצורך הון ראשוני, סיכמה את 2014 עם השקעה בנכסים בהיקף של 2 מיליארד שקל, עשתה תשואה של מעל 1,000% בשנתיים. ההשקעה באיזי-בוב שנחשבת כיום למלווה הסיטונאית הגדולה ביותר בבריטניה הניבה מעל 700% בשנתיים וחצי. ויש גם את WTP שהניבה לרוביקון תשואה של 500% תוך פחות משנתיים ועוד.    
בשיחה עם Bizportal אומר היום ברמלי כי "הזרוע הציבורית שלנו קלע השקעות תהיה קרן דומיננטית ומשמעותית בתודעה הציבורית ותהיה בה שקיפות גבוהה יותר מכל חברה ציבורית. לא כל השקעה צריכה להיות של 500 או 700 אלף שקלים, נאפשר למשקיעים גם לבצע השקעות קטנות. זו קרן שתאפשר למשקיעים להיות שותפים שלנו להשקעות. אנחנו לא מתווכים שמגייסים כסף ומשקיעים אותו, אנחנו משקיעים ומאפשרים למשקיעים נוספים להצטרף אלינו בתנאים שווים אלינו - זה עובד כבר שנים אצלנו במיגזר הפרטי ועכשיו בזרוע הציבורית זה יכול לעבוד אפילו יותר טוב." 
הזרוע הציבורית תאפשר למשקיעים לבצע השקעות דרך מניות, אג"חים, אג"חים להמרה ואופציות. בפעילות הפרטית של רוביקון המודל המרכזי היה מתן הלוואות אותן יש אפשרות להמיר למניות. וזה מאפשר להיות ברמת ביטחון גבוהה כיוון שהמימון הוא מול בטחונות, ולאחר מכן יש אפשרות להיכנס כשותפים במידה והעסק פורח - וזה מספק את האפשרות לאפסייד. 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איפה עומדת חקירת רשות ניירות ערך? (ל"ת)
  לא מבין 07/05/2015 15:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור