ענקית הנדל"ן שחוטפת הפחתת המלצה מלאומי שוקי הון

 |  (1)
נכס גזית גלוב בבולטימור, צילום: גזית גלוב
הבוקר, פורסמו דוחות הרבעון הראשון של אקוויטי וואן, זרוע הפעילות של גזית גלוב -0.54% גזית גלוב 3,110 -0.54% גזית גלוב בסיס:3,127 פתיחה:3,127 גבוה:3,150 נמוך:3,085 תמורה:14,067,637 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בארצות הברית -  ומבט ראשון עליהם מצביע על גידול של 3% ב-NOI - לפי בסיס השוואה של נכסים זהים - ועל גידול של 4.7% שכולל נכסים מושבחים. אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, פרסמה היום (ה') סקירה על מניית גזית גלוב והתייחסה בין היתר גם לתוצאות אקוויטי וואן – " אנו ממשיכים להיות אופטימיים ביחס לפעילות החברה בצפון אמריקה, וצופים תוצאות טובות לחברה ו-FCR (זרוע הפעילות של החברה בקנדה – פירסט קפיטל) בשנה הקרובה. זאת ועוד, אנו סבורים כי בלימת סביבה דפלציונית תטיב עם חברות אלה בטווח הבינוני".
בלאומי שוקי הון מורידים את ההמלצה למניית החברה לתשואת שוק מתשואת יתר ומעלים את מחיר היעד ל-56 שקלים, המשקף אפסייד של 8% מהמחיר הנוכחי העומד על 52 שקל, זאת לאחר שהחברה הגיעה למחיר היעד הקודם של 51 שקלים. "12 החודשים האחרונים הטיבו עם החברות הבנות, ששלוש מהן רשמו ביצועים טובים יותר מהחברה האם".
מודל ה-NAV  הסחיר של החברה מגלם אפסייד של כ-9%, ואילו גישת השוק מצביעה להערכת לאומי שוקי הון על תמחור מלא או קרוב לכך – "מתחילת 2015 נסחרות חברות הבנות של גזית בצפון אמריקה ברמות שיא או קרוב לכך – FCR נסחרת ברמות שיא היסטוריות ואקוויטי וואן ירדה לאחרונה מהשיא בדומה לסקטור. מכפילי P/FFO עומדים כעת על X 21 באקוויטי וואן ו-20.5 ב-FCR. רמה זו אינה חריגה אמנם ביחס לחברות האיכותיות בקבוצת ההשוואה, אולם הסקטור כולו נמצא קרוב מאוד לרמות השיא ההיסטוריות".
בלאומי שוקי הון ממשיכים להיות אופטימיים ביחס לפעילות החברה בצפון אמריקה – "אנו סבורים כי בלימת סביבה דפלציונית תטיב עם חברות אלה בטווח הבינוני. יחד עם זאת, מכפילי קרנות הריט בצפון אמריקה ככלל, והקמעונאיות בפרט, הגיעו למחירי שיא. מנגד, עלייה משמעותית בשכר דירה מפגרת בדרך כלל ביחס לסביבת הריבית, בשל משקלם של חוזי העוגן ארוכי הטווח במרכזי הקניות. כך, השיפור בשכר דירה מתעכב אחרי השיפור בתפוסה ועליית הריבית הפוטנציאלית. לפי נתוני הענף, הנגזרים מניתוח עסקאות M&A בקניונים ובמרכזי הקניות בצפון אמריקה, נמצאים כיום שיעורי ההיוון של הנכסים הרלבנטיים ברמות שפל מחזוריות והיסטוריות (כ-6.5%) וכנגזר מכך, נמצאים מכפילי ה-FFO  ברמות הגבוהות ביותר או קרוב לכך".
"לנו נראה שבטווח הקצר, אף שהפורטפוליו הצפון אמריקני של גזית איכותי ביותר, והנכסים המנוהלים מקבלים פרמיה בשוקי ההון, יהיו אלה המרווחים בין אג"ח אמריקני ל-10 שנים לבין תשואות הדיווידנד של הסקטור, אשר ימשיכו להניע את שווי האחזקות בתקופה הקרובה. כיום, עומד המרווח בין תשואת האג"ח ל-10 (2%)  לתשואת הדיווידנד החזוקיה לאקוויטי וואן (3.2% לפי קונצנזוס) על 120 נקודות בסיס, לעומת 150 נקודות לפני שני רבעונים והמרווח על האג"ח הקונצרני של חברות אלה עומד על כ-180 נקודות מול הממשלתי. בישראל נאמדת הריבית הנומינלית הממוצעת לסך החוב של גזית ב-4.8% במח"מ של 5.6 (קבועה לכ-90% מהחוב) עם לוח סילוקין בעל פריסה הדרגתית. לנו נראה כי סביר מאוד שבעוד כשנה הריבית של הקבוצה תרד ותטיב עם השווי. אולם ברבעונים הקרובים, אין לצפות לירידה משמעותית בצד המימוני, ואילו המכפילים קרובים לרמות שיא. בינתיים, "תשואת שיא".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כאן רואים את המוסדים בגזית גלוב:
  משקיע 30/04/2015 17:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  https://stocker.co.il/profile/1422-comp169
  סגור