חשד לתרמית בני"ע: מנהל דסק מניות באקסלנס חשוד שגנב 1.2 מיליון שקל

עמרי ויסמן ביצע לכאורה עסקאות מכוונות שער בהיקף של 100 מיליון שקל באמצעות חשבון של אבי אשכנזי

 |  (3)
שחיתות בשוק ההון
רשות ניירות ערך עצרה וחקרה אתמול שני חשודים בתרמית בניירות ערך: לפי החשד עומרי ויסמן, המשמש כיום מנהל דסק מניות בחדר המסחר של הלקוחות המוסדיים באקסלנס נשואה, ביצע עסקאות תרמיתיות בשיתוף אבי אשכנזי, בעליה של חברת מעשרות השקעות ופיננסים.
על פי החשד במהלך השנים 2010-2012 ובמסגרת תפקידו כמנהל דסק המניות בחדר המסחר של הלקוחות המוסדיים באקסלנס, פעל ויסמן ביחד עם אשכנזי לביצוע תרמית באמצעות ביצוען של עסקאות מתואמות ופעולות מסחר מכוונות שער בהיקפים משמעותיים של למעלה מ-100 מיליון שקל במספר ניירות ערך, תוך ניצול מעמדו ותפקידו של ויסמן בשוק ההון וגריפת רווח אסורים של 1.2 מיליון שקל.
במחלקת חקירות-מודיעין-בקרת מסחר ברשות ניירות ערך מסבירים שויסמן ואשכנזי ביצעו את פעילותם התרמיתית בין חשבונות הרשומים על שם אשכנזי לבין חשבונות מוסדיים שונים שפעלו באמצעות חברת הבורסה "אקסלנס" במטרה להשיא רווחים לחשבונות של אשכנזי על חשבון גופים מוסדיים לרבות הלקוחות עצמם של אותם גופים מוסדיים.
ברשות ניירות ערך טוענים שויסמן רכש מניות לחשבונות של אשכנזי מגורמים אנונימיים בשוק ולאחר זמן קצר המניות נרכשו על ידי חשבונות חבר הבורסה אקסלנס בשער גבוה יותר. ויסמן ואשכנזי נקטו באמצעים שונים לצורך טשטוש והסתרה של פעילותם וזהותם.
עו"ד שחם שביט המייצג את המדינה: "אנו רואים בפרשה הנוכחית עבירות חמורות - רווחים משמעותיים שנעשו בתחכום ובהסוואה. החשוד ניצל את מעמדו ותפקידו לייצר לו ולאחרים רווח כספי על חשבון משקיעים".
שופטת בית משפט שלום בתל-אביב אפרת בוסני האריכה את מעצרו של ויסמן עד היום בשעה 23:30 ושיחררה את אבי אשכנזי בערבות בנקאית של 450 אלף שקל ואיסור יציאה מהארץ.
תגובת בית ההשקעות: "אקסלנס רואה בחומרה רבה התנהלות מהסוג הנחשד. אקסלנס מחויבת לכספי לקוחותיה ותפעל בהתאם לממצאים, ככל שיהיו".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הרשות לני"ע ישנה בעמידה- איך לא פותחת בחקירה נגד HSBC ש
  הרשות 31/03/2015 20:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהריץ ת מעוף בהודעה שיקרית בהתאם לפוזיציה שלו במעוף וב$ כנראה שותפים איתם בהרצה או שמובטח לעובד ברשות גוב כדי שיעלים עין
  סגור
 • 2.
  כל פעם שעוצרים נוכל כמות הטוקבקים יורדת (ל"ת)
  עוף החול 31/03/2015 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  טיפה בים. (ל"ת)
  עמית 31/03/2015 09:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור