תגובת כיל לזליכה: "ביצע פליק-פלאק בעמדתו כי קיבל שכר מוועד העובדים"

"זליכה, כחשב הכללי, גרם הפסדים לתרכובות הברום של עשרות מיליוני שקלים כל שנה בשל הדרישה לתמלוגים על מוצרי המשך"
 |  (4)
מפעלי כיל, צילום: נטלי קדוש כהן
הבוקר פרסמנו כי ירון זליכה, החשב הכלכלי לשעבר, המשמש כיועץ הכלכלי של ועד עובדי תרכובות ברום, ניתח את תוצאות הדוחות הכספיים של כיל ל-2014 ברקע לפיטוריהם של 140 עובדי מפעל תרכובות ברום. לדבריו "כיל ביצעה תמרונים חשבונאיים אסורים להצדקת פיטורים המוניים"
התגובה של כיל לא איחרה לבוא: "דבריו של מר זליכה חסרי בסיס, נטולי מידע שלם ואמין ולכן הם כסיסמאות ריקות מתוכן ודמגוגיה ריקה וזולה שלא צריכה להיות נחלתו של פרופסור שמכבד את עצמו. מר זליכה, כיועץ בשכר של וועד העובדים, סירב לחתום על התחייבות לשמור על סודיות ולכן הוא אינו חשוף לתמונה המלאה. כל אלה לא מונעים ממנו להציג מסקנות חד משמעויות, דבר המעיד בעיקר על חוסר הרצינות של מסקנותיו".
בכיל טוענים כי בדבריו, זליכה מנסה להטעות וליצור מניפולציה שקרית בהקשר המפעל בנאות חובב בכך שהוא מנתח את תוצאות מגזר "מוצרים תעשייתים" של כיל, שבנוסף למפעל תרכובות ברום בנאות חובב כולל גם את חברת הברום בסדום ועוד מפעלים בהולנד, צרפת, ארה"ב סין ועוד מספר חברות מתחום הזרחן והטיפול במים. "הרי אין לתוצאות המגזר השלם רלבנטיות למצבו הקשה של המפעל בנאות חובב, שהפסיד בשנת 2014 כ-170 מיליון שקל, ומאז 2007 הוא הפסיד מעל ל1.5 מיליארד שקלים. לולא תוכנית התייעלות, יתכן ויהיה כורח כלכלי לסגור את המפעל בנאות חובב".
"כדאי שנזכור כי זליכה טען במשך שנים, עוד בהיותו חשב כללי, כי כיל מוכרת ברום לחברת תרכובות ברום במחיר נמוך מדי על מנת להתחמק מתשלומי תמלוגים, וזו היתה הטענה המרכזית של מר זליכה והממשלה בבוררות התמלוגים כנגד כיל, ואילו היום הוא טוען כי מחיר הברום גבוה מדי. האם הפליק-פלאק בעמדתו של מר זליכה היא תוצאה של קבלת שכר על ייעוץ לוועד העובדים והתאמת "הניתוח המקצועי" שלו לצרכי הוועד?"
לסיכום אומרים בכיל: "זליכה, כחשב הכללי, גרם הפסדים לתרכובות הברום בסכום של עשרות מיליוני שקלים כל שנה (!) בשל דרישתו להטיל תשלום תמלוגים על מוצרי המשך (תרכובות הברום) ולא רק על המינרל עצמו (ברום), וזאת בניגוד מוחלט לנהוג בעולם כולל ביחס לכל מתחרותיה ולקוחותיה הבינ"ל של חברת הברום שלא נדרשים לשלם תמלוגים על מוצרי המשך. בעמדתו זו של זליכה הוא העמיד את תרכובות ברום בנחיתות מול מתחרותיה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אבנר מימון השקר נחשף
  מוש 12/02/2015 23:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תימרנתם ונכשלתם לכו הביתה
  סגור
 • 3.
  העם לא מטומטם. (ל"ת)
  זליכה 12/02/2015 16:50
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 2.
  לפיד גרם נזק עצום לכיל. יחד עם שישנסקי . הוא מינה אדם
  לפיד 12/02/2015 16:49
  הגב לתגובה זו
  6 3
  לועדה שתוצאותיה ידועות מראש ועמדותיו ידועות מראש. לפיד עכשיו לא מצייץ כי הוא אשם בהרס הדרום. והדבר היחיד שביבי עשה כראוי זה להעיף אותו מהתפקיד . חבל רק שהוא הצליח לגרום נזקים עצומים למדינה לעובדים לכיל ולמשקיעים. ככה זה שהם פופוליסטיים..
  סגור
 • 1.
  הולכים
  אני חוזר שלישית 12/02/2015 16:08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לפמפם לנו את הרקטום וחוץ מיזה היכן התגובות של הכתבה הראשית היום?
  סגור