בכירי שוק ההון: עד 20 חברות יימחקו ב-2015, מה יקרה למעו"ף?

כך לפי סקר איגוד החברות הציבוריות - מי צפוי להיות ראש הממשלה הבא? הדולר יירד? מה לגבי מחירי הדירות? כנסו לתוצאות
 |  (2)
בורסה 2015 שנה חדשה, צילום: Getty images Israel; Bizportal
בכירי שוק ההון הישראלי מאמינים שראש הממשלה הבא של מדינת ישראל הוא בנימין נתניהו. 52% מבכירי החברות בחרו בנתניהו, 44% בחרו ברשימה המשותפת של הרצוג ולבני ואילו רק 4% בחרו במועמדים נוספים כגון יאיר לפיד, נפתלי בנט ואביגדור ליברמן – כך עולה מסקר שערך איגוד החברות בקרב מנהלי החברות והוצג אתמול (ג') בפורום המשותף לאיגוד ולבורסה לניירות ערך.

התחזית של בכירי החברות הציבוריות ביחס לשוק אופטימית. 62% מהנשאלים בסקר שערך איגוד החברות הציבוריות ענו שתשואת מדד ת"א 25 בשנת תהיה חיובית ורק 14% חושבים שתהיה ירידה במדד המעו"ף (השאר חוזים שהמדד יישאר ללא שינוי).

לאור המשך מגמת התייבשות הבורסה, מחיקת החברות והצניחה במחזורי המסחר נשאלו המשתתפים בסקר המנהלים כמה חברות יימחקו מהמסחר בת"א. 42% העריכו כי יימחקו בין 10 ל-20 חברות במהלך השנה ואילו 34% העריכו כי יימחקו עד 10 חברות בלבד. ביחס להנפקות ראשוניות של חברות מניות העריכו המשתתפים ברוב גדול שלא יהיה שינוי מהותי ביכולת גיוס חדשות לבורסה הישראלית במהלך 2015 ו-77% מהם קבעו כי יהיה מדובר במספר חד ספרתי נמוך, בהמשך למגמה הקיימת.

בכירי החברות התבקשו להעריך את התפתחות הרגולציה על שוק הון, אך רק 3% חוזים כי 2015 תעמוד בסימן הקלות משמעותיות ברגולציה. 55% סבורים שיהיו הקלות רגולטוריות זניחות שלא ישנו את הסיטואציה הנוכחית, ואילו 37% מאמינים שתהיה עוד החמרה ברגולציה.

בסקר נבחנה גם התחזית לשער הדולר-שקל שידע תנודות חדות במחצית השנייה של 2014. 60% מבכירי החברות חוזים ששער הדולר ירד לכיוון 3.5-4 שקלים במהלך 2015, ואילו 40% מאמינים ששער הדולר יעלה מעל ל-4 שקלים לדולר.

נושא חם נוסף הוא התחזית ביחס לשוק הדיור. כאן בכירי החברות לא מאמינים שהממשלה תוכל להוביל לירידה במחירי הדירות, כאשר 63% סבורים שמחירי הדיור יעלו ורק 8% סבורים שתהיה ירידה קלה של עד 5%. (השאר חוזים שמחירי הדיור יישארו ללא שינוי).

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו סיכם את השנה הקשה לחברות הציבוריות בבורסה הישראלית: "הרגולטורים למעשה הוציאו 'המלצת מכירה' לבורסה הישראלית. סקטורים שלמים - , קמעונאות, בנקים וכמובן סקטור הגז- מצויים תחת מתקפה רגולטורית בלתי פוסקת שהופכת את הבורסה הישראלית ללא רלוונטית. אם רשות ני"ע לא תתעורר ותוביל, יחד עם משרדי הממשלה והבורסה, תכנית אמיתית להקלות ברגולציה, אנו עלולים לחזות בתום עידן החברות הציבוריות במדינת ישראל".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קפיטל פוינט צריה לעלות 200% רק ע"מ להגיע לשווי אחזקה בנ
  ha 31/12/2014 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בנויבנרום. ומה עם כל השאר? תבדקו
  סגור
 • החזקה לא סחיר ומורצת
  נייר ערך לבעלים 31/12/2014 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זהירות לא הי דבר מצדיק את העליה זה תוצאות ניסוי וזה על 16 איש ארוכה הדרך לפיייס3 זהירות הריצו את הנייר בגלל הנייר סגור מהנפקה וסוף שנה חג למריצים בלי מחזור בלי שורטים קפיטל זולה אבל לעולם לא יצא לך מזה כלום
  סגור