הנפקת שפיר: למרות השווי הנמוך המשקיעים מרוצים - רווח של כ-2%

שפיר גייסה 439 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ומהציבור ונאלצה לחתוך את השווי שלה. למרות החולשה בהנפקה והמניות הרבות המוחזקות על ידי החתמים - ההנפקה מסבה לנחת למשקיעים שהשתתפו
 | 
שפיר הנדסה, צילום: רודי אלמוג
מניית שפיר הנדסה +2.16% שפיר הנדסה 1,185 +2.16% שפיר הנדסה בסיס:1,160 פתיחה:1,160 גבוה:1,190 נמוך:1,160 תמורה:903,196 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: החלה היום להיסחר בבורסה בתל אביב. למרות הגיוס בשווי המעט מאכזב והעובדה שהחתמים נאלצו לרכוש מניות במסגרת ההנפקה - ההנפקה מניבה רווח נאה למשקיעים בהנפקה ביום המסחר האחרון בבורסה - לגופים המוסדיים.

הנפקת שפיר נסגרה בשבוע שעבר כשגייסה מהגופים המוסדיים 439 מיליון שקל. ההנפקה נסגרה במחיר של 6.26 שקל למניה לציבור ובמחיר אפקטיבי של 6.04 שקלים למשקיעים שהשתתפו במכרז המוסדי. מניית החברה נסחרת כיום לפי שווי של 2.14 מיליארד שקל

בפתיחת המסחר מספר משקיעים מוסדיים נלחצו והפילו את המניה עד לרמה של 5.92 שקלים למניה, אך כעת נסחרת המניה ברמה של 6.16 שקלים למניה - רווח של 1.6% למשקיעים המוסדיים. הציבור אשר הזמין בהנפקה מניות בכ-12 מיליון שקל עדיין מופסד על ההנפקה.

במסגרת ההנפקה נאלצו החתמים בהנפקה - פועלים IBI, לאומי פרטנרס, איפקס ואקסלנס לרכוש מניות במסגרת התחייבות חיתומים בהיקף של 44 מיליון שקל. בנוסף, לאומי פרטנרס רכש במסגרת השלב המוסדי עוד 20 מיליון שקל.

על מנת למנוע מצב שבו כל החתמים נלחמים אחד בשני ולמכור מניות - סוכם בין ארבעת החתמים כי כל המניות שנרכשו על ידי החתמים יוחזקו על ידי לאומי פרטנרס. מי שימכור את המניות מטעם החתמים יהיה לאומי פרטנרס עצמו - והתמורה תחולק בין החתמים בהתאם לחלקם היחסי. מהלך זה מקטין את הלחץ על המניה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה