ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

זו הסיבה לנפילה הפתאומית במניית כלכלית ירושלים בשעה זו

חברת הבת מירלנד ספגה מכה קשה מחברת דירוג האשראי S&P מעלות אשר חוששת מהשלכות המשבר הכלכלי ברוסיה
אליעזר פישמן, צילום: ישראל הדרי
חברת כלכלית ירושלים חוטפת היום מכה מחברת דירוג האשראי 'S&P מעלות' שהכניסה את {מירלנד פיתוח}, זרוע הפעילות ברוסיה של כלכלית, ל-Credit Watch עם השלכות שליליות, זאת בשל התמשכות המשבר המאקרו כלכלי ברוסיה. הדירוג הנוכחי של החברה עומד על ilBBB+ והחשש הוא שהחברה תסבול מהורדת דירוג בהמשך. מניית כלכלית ירושלים -0.66% כלכלית ירוש 965.9 -0.66% כלכלית ירושלים בסיס:972.3 פתיחה:980 גבוה:980 נמוך:965.3 תמורה:1,626,247 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שנסחרה טרם הדיווח בירידה של 1.1%, עבר תוך שניות לנפילה של עד 6.7%.

בחברת הדירוג מעריכים כי קיימת אפשרות להרעה בביצועים התפעוליים של החברה עם התמשכות המשבר ברוסיה – "בחודשים האחרונים חל עמוק של המטבע הרוסי, הרובל, אל מול הדולר (כ-35%). בנוסף, סנקציות כלכליות מצד מדינות המערב הביאו לצמצום מתן האשראי לעסקים מצד בנקים גדולים במדינה".

הנחות לשוכרים
"אנו מעריכים כי שני אלו פוגעים משמעותית במצב השוכרים בנכסי החברה, המשלמים שכר דירה הנקוב בדולרים ואשר חלקם הגדול מקבל הכנסות ברובלים. במצב שכזה, החברה נאלצת לשאת בנטל דמי השכירות על ידי מתן הנחות נוספות לשוכרים. להערכתנו, נקיטת פעולות כאלו לאורך זמן עלולה להחליש את התוצאות התפעוליות של מירלנד ולפגוע ביחסי הכיסוי שלה. בנוסף, תרחיש כזה עלול להבי להעלאת שיעורי ההיוון בנכסים ולשחיקה ריאלית בערכם".

חברת הדירוג ערים לעובדה כי שחיקת הרובל שוחקת גם את ההוצאות התפעוליות של החברה, הנקובות ברובל, ולכן מקזזת במידה מה את ההשפעות השליליות. "בתחום הייזום למגורים, אני סבורים שבטווח הקצר עשויה רכישת נדל"ן להיתפס על ידי משקיעים מקומיים כאלטרנטיבת השקעה הגנתית וכך להביא לעלייה מסויימת במכירת הדירות של החברה. עם זאת, לדעתנו, החרפה של המצב המאקרו כלכלי, קרי ומיתון, ייתנו בסופו של דבר את אותותיהם גם בקצב המכירות או במחירי הדירות. בנוסף, המשך שחיקה של הרובל יביא לשחיקה ברווח שתרשום החברה מהפרויקט"

מבחינת נזילות, טוענים בחברת הדירוג, בדוח הדירוג האחרון: "הנחנו מיחזור חוב בסך כ-20 מיליון דולר, כנגד נכס מניב בשנת 2015. כמו כן, הנחנו תזרים מפעילות שוטפת של כ-60 מיליון דולר בשנת 2015, בין היתר בשל חיובי בפרויקט סנט פטרסבור. לאור המגמות האחרונות ברוסיה נבחן בתקופה הקרובה מחדש את מידת הוודאות של מקורות אלו ביחס לצורכי המזומן של החברה".

נזכיר כי בתחילת חודש ספטמבר העלתה חברת הדירוג מידרוג את דירוג האשראי של אפריקה -0.47% אפריקה 21.1 -0.47% אפריקה בסיס:21.2 פתיחה:21.1 גבוה:22.4 נמוך:21 תמורה:275,906 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ישראל בדרגה אחת מרמה של Baa1 לרמה של A3 עם אופק יציב, דירוג המקביל ל-A מינוס של מעלות. נציין שלאפריקה פעילות ענפה ברוסיה באמצעות חברת הבת אפי פיתוח +5.26% אפי פיתוח 0.2 +5.26% אפי פיתוח סגירה:0 פתיחה:0.18 גבוה:0.2 נמוך:0.18 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המחזיקה בין היתר בקניון אפימול במוסקבה.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  האג"ח ממש נשחט
  עוד אחד 03/12/2014 16:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מאוד מקווה שהאג"ח הזה לא יתפוצץ לי בפנים
  סגור
 • 1.
  מה הקשר לכותרת
  gold man 03/12/2014 15:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שעוקב אחרי המניה יודע שהיא מזמן בירידות חדות
  סגור