ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

ההסתדרות: "האוצר מסרב לטפל בשכר מינימום - לא יהיה מנוס משביתה"

"זו ממשלה שמסרבת לראות את העובדים העניים, מתעלמת מנושא העסקת עובדי הקבלן ולא מוכנה להעסיק עובדים עם מוגבלות"
אבי ניסנקורן, צילום: יהודה שגב ודוברות ההסתדרות
"מדינת ישראל הפכה להיות מדינה שהתופעה הכי חמורה בה היא פערים חברתיים, מדובר באסון לאומי", כך אמר הבוקר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בכנס שדרות לחברה וידידות. "כשאנחנו מסתכלים על הממשלה אנחנו מבינים שלא אכפת לה. זוהי ממשלה שמסרבת לראות את העובדים העניים, מתעלמת מנושא העסקת עובדי הקבלן ולא מוכנה להעסיק עובדים עם מוגבלות.״

ניסנקורן התייחס בדבריו לתקציב המדינה ואמר: "דיוני התקציב בשבועות האחרונים יצרו מצב של פגיעה בחלשים ובטח לא הציעו דרכים לצמצום פערים. במקום לדון בנושאים הבוערים, דנים שבוע שלם על תיירות מרפא, במקום על בריאות ציבורית. לכן החלטתי לשים את נושא צמצום הפערים בראש סדר העדיפויות של ההסתדרות. אנחנו נצא לשביתה כללית במשק על מנת להביא לצמצום פערים. אם מישהו באוצר מסרב לטפל בנושא הזה אז שילך לציבור ויגיד לו באומץ שהוא לא מוכן להעלות את שכר המינימום, לא מוכן לצמצם את תופעת עובדי הקבלן ולא רוצה להעסיק אצלו עובדים עם מוגבלויות. אני החלטתי שאי אפשר להמשיך כך ולא אתן להם להתחמק מהנושא ולהתעלם מהאזרחים."

ניסנקורן התייחס בנאומו גם לדרישת ההסתדרות להעלות את שכר המינימום ל- 5,300 שקל ואמר: "שימו לב, בעשר השנים האחרונות התוצר במשק עלה אבל המשכורת לא עלתה ומצבם של החלשים רק הורע. אנו דורשים 5,300 שקל שהם גם לא סכום שקל לחיות איתו אבל זה יאפשר לעובדים לחיות בכבוד, זה משרטט דרך ונותן סיכוי".

בהמשך דיבר יו"ר ההסתדרות על המו"מ שמקדמת ההסתדרות בנושאי סכסוך העבודה שהוכרז בשבוע שעבר ואמר: "תשעה ימים עברו מאז הכרזתי סכסוך ומה קרה? הציבור מזדהה, כי אף אחד לא רוצה להיות עובד קבלן, להרוויח שכר מינימום ולהיות עני. ומה האוצר עשה בימים האלו? שלח צוותים לא מוכנים, שבאו במטרה להשמיץ ולנסות לדחות את הדיון. לכן, יש רק כתובת אחת- שר האוצר. הוא צריך להגיד האם הוא יעלה את שכר המינימום בצורה משמעותית, האם הוא יטפל בתופעת עובדי הקבלן והאם יעסיק אצלו בעלי מוגבלויות."

נציין שקודם לכן התפוצץ המשא ומתן בין ההסתדרות לאוצר בנושא שכר המינימום. באוצר טענו כי "ההסתדרות שוב מסרבת לדבר על סיכום הכולל את הנושאים החשובים שעומדים על סדר היום: הסדרת שכר מקסימום בשירות המדינה, גמישות ניהולית וטיוב השירות לאזרח תוך שיפור משמעותי במעמדם של עובדי קבלני כ"א והעובדים החלשים. ההסתדרות שוב מגינה על העובדים החזקים ביותר הנשלטים על ידי האיגודים הגדולים ומסרבת לתת את הסכמתה לכך שהעלאת שכר המינימום תתמקד בעובדים החלשים הזקוקים באמת לתוספת זו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה