הכנסות שיכון ובינוי קפצו 20% ל-1.5 מיליארד שקל עקב מסירת דירות

הקבוצה מסרה 218 דירות בהשוואה ל-87 בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 150%
 |  (1)
עופר קוטלר, צילום: יח"צ
קבוצת שיכון ובינוי -1.94% שיכון ובינוי 684 -1.94% שיכון ובינוי בסיס:697.5 פתיחה:697 גבוה:697 נמוך:684 תמורה:1,047,299 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסכמת את הרבעון השלישי של 2014 עם הכנסות בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל, גידול של כ-19.8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נבע בעיקר מגידול בהיקף מסירת הדירות על ידי החברה הבת שיכון ובינוי נדל"ן. ברבעון השלישי נמסרו על ידה 218 דירות, לעומת 87 ברבעון המקביל. על פי כללי החשבונאות במגזר זה ,ניתן להכיר בהכנסות ממכירת דירה כאשר הדירה נמסרת ללקוח ולא עם מכירתה. לכן, נתוני ההכנסות של שיכון ובינוי במגזר זה משקפים את ההכנסות בגין דירות שנמסרו ברבעון ואינם משקפים את היקף מכירת הדירות ברבעון השלישי של השנה.

הרווח הנקי ברבעון השלישי עמד על 132 מיליון שקל, עלייה של 123.8% לעומת הרבעון השלישי של שנת 2013. הרווח הנקי עלה אל מול אשתקד בעיקר לנוכח העלייה בהכנסות והשיפור ברווח התפעולי, מאידך ברבעון המקביל בשנת 2013 נרשם רווח בסך של כ-63 מיליון שקל ממכירת דרך ארץ שקוזז בעקבות הוצאה חד פעמית בסך 35 מיליון שקל הנובע משינוי רגולטורי בספרד המשפיע על תעריפי החשמל הסולארי בפרויקטים בהם מחזיקה החברה שם.

הרווח התפעולי עמד על 196 מיליון שקל, עליה של 3.7% לעומת הרבעון המקביל. העלייה ברווח התפעולי נבעה בעיקר מעלייה במספר הדירות שנמסרו על ידי שיכון ובינוי נדל"ן ברבעון.

בתחום התשתיות הבינלאומי רשמה SBI לראשונה הכנסות מפרויקט בטוגו, לשיקום כביש ATAKPAME BLITTA)) באורך של כ-102 ק"מ, בהיקף של כ- 80 מיליון דולר.

בתחום הנדל"ן בישראל, שיכון ובינוי נדל"ן מכרה, בנוסף לדירות מגורים, שני נכסים שהבשילו לכדי מכירה - בית שיכון ובינוי לשעבר ברמת גן בתמורה לכ-57 מיליון שקל ברווח של כ-31 מיליון שקל לפני מס וקרקע בצפון תל- אביב בתמורה לכ-81 מיליון שקל ברווח של כ-78 מיליון שקל לפני מס. כמו כן, ברבעון התקשרה שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת בעסקה, שטרם הושלמה, למכירת נכסי PV ברווח של 100 מיליון שקל. עסקאות אלו טרם הושלמו ברבעון, כך שהרווחים בגינן טרם נכללו בתוצאות הרבעוניות.

הקבוצה צפויה לחלק של 65 מיליון שקל

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "אנו ממשיכים להרחיב את הפעילות הבינלאומית בהתאם לאסטרטגיה של הקבוצה, והרבעון זכינו בפרויקט BOT בקולומביה. כמו כן, בתקופה האחרונה דיווחנו על מימוש מתקני PV, שהבשילו לכדי מימוש לאחר עבודה ארוכה ושיטתית ומאומצת של הקבוצה"
.
עפר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי: "שוק הנדל"ן ממתין בימים אלה למספר הכרעות רגולטוריות חשובות שישפיעו על עתידם של עשרות אלפי משקי בית בישראל. שיכון ובינוי, כקבוצת תשתיות ונדל"ן מובילה בישראל, ערוכה לכל החלטה בעניין ותמשיך לספק פרויקטים איכותיים שנבנים על פי תקני בנייה מחמירים בכל תחומי פעילותה בארץ ובעולם".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  היזהרו מסתבר שהאיכות של שיכון ובינוי בבניה לקויה היזהרו
  קונה משיכון ובינוי ? 25/11/2014 19:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שרוצה להיווכח בבעיה מוזמן חלומות זכרון יעקב בואו וראו את התמונה המבהילה של האיכות הירודה בבניה של החברה
  סגור