ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

מחר החלטת הריבית לחודש דצמבר - מה צופים הכלכלנים?

ביום שני בשעה 16:00 יפרסם בנק ישראל את גובה הריבית במשק. הריבית בשפל היסטורי של 0.25%
 |  3
מחיר הכסף
Share
מחר (יום ב') בשעה 16:00 תפורסם החלטת הריבית של
בנק ישראל
בנק ישראל
הבנק המרכזי של מדינת ישראל. בנק זה אחראי על הפעילות המוניטרית כגון: הנפקת המטבע הישראלי, פיקוח על המערכת הבנקאית, פיקוח על השימוש במטבע חוץ, וביצוע פעולות בנקאיות של הממשלה
לחודש דצמבר. הריבית במשק עומדת היום על 0.25% לאחר שבחודש שעבר החליט בנק ישראל להשאיר את הריבית על כנה. מרבית הכלכלנים מעריכים שגם הפעם תכריע ד"ר קרנית פלוג שלא לשנות את הריבית.


לפי סקר של בלומברג - כל 19 החזאים מעריכים שהריבית תישאר בגובה של 0.25%.

דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון: "לאור מכלול הנתונים האחרונים הכולל עלייה ביצוא, עלייה בייצור התעשייתי וצמיחה שלילית, אולם תוך עלייה בסך השימושים במקורות ברבעון השלישי של השנה, סביר כי
ריבית
ריבית
הפיצוי הכספי הניתן על ידי לווה למלווה על
בנק שראל תיוותר ללא שינוי בהחלטות הקרובות".

משנת 2010 הוועדה המוניטרית של בנק ישראל היא זאת שמחליטה על גובה הריבית במשק. חברי הוועדה היום הם: נגידת בנק ישראל, ד"ר נדין בודו טרכטנברג, פרופ' נתן זוסמן, פרופ' ראובן גרונאו ופרופ' אלכס צוקרמן.

הוועדה המוניטרית קובעת את המדיניות להשגת מטרות הבנק, ובכלל זה המדיניות המוניטרית, ומחליטה על הפעולות שעל הבנק לנקוט כדי להשיגן. היעד המרכזי של בנק ישראל הוא שמירה על יציבות מחירים בטווח
אינפלציה
אינפלציה
מצב בו מתרחשות עליות מחירים של מוצרים ושרותים. תופעת האינלפציה מחלישה את ערכו של המטבע ואת כח הקנייה של האזרחים. מצב הפוך ממצב של דיפלציה.
של 1% עד 3%. שיקולים נוספים בהחלטת הריבית: הורדת תחזית הדרוג (A) של ישראל על ידי חברת Fitch מ"חיובית" ל"יציבה", גובה הריבית בארה"ב ואירופה, שער הדולר ועוד.עד סוף השנה צפויות שתי החלטות ריבית נוספות: הראשונה - מחר (יום ב') והשניה ב-29 בדצמבר.

אחת ההשלכות של גובה הריבית במשק - השפעה על מחירי
אג"ח ממשלתית
אג"ח ממשלתית
איגרת חוב המונפקת על ידי בנק ישראל באמצעות מכרזים. אגרות חוב ממשלתיות נבדלות זו מזו בסוג הריבית המשולמת, באופן ההצמדה (מט''ח, מדד או לא צמודה כלל) ובאורך חיי האיגרת. איגרות חוב אלו הן בעלות רמת הסיכון הנמוכה ביותר.
. ככל שמעלים את הריבית במשק כך (באופן תיאורטי) מחירי האג"ח אמורים לרדת והתשואה אמורה לעלות.

המלצות לאומי שוקי הון לאג"ח ממשלתי:

1 -
מח"מ
מח"מ
משך חיים ממוצע של אג''ח. משך התקופה הממוצעת בשנים עד לקבלת התשלומים מהאיגרת.באיגרת שאינה משלמת ריבית המח''מ הוא משך התקופה עד לפדיון האיגרת. באיגרת המשלמת ריבית המח''מ תלוי במחיר האיגרת, בשיעור הריבית ובמספר הפעמים שהיא משולמת. לצפיה בנתוני אג"ח
אחזקות של כ-5 שנים.
2 - אחזקה עודפת בשקלים הלא צמודים על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה הצפויה להימשך בחודשים הקרובים.
3 - אמצע העקום השקלי, ממשיך להיות "יקר" באופן יחסי כאשר הריבית העתידית הגלומה לעוד כ - 5 שנים עומדת על כ 2.2%. גם המרווח ביחס לאג"ח ממשלת ארה"ב הינו הנמוך ביותר בטווח זה.
4 - לאור העובדה כי מהלך הורדת הריבית מוצה ברובו, אנו ממליצים להחזיק את מח"מ האחזקות השקלי בצורה סינתטית של שילוב מזומן,
מק"מ
מק"מ
מלווה קצר מועד המונפק על ידי בנק ישראל לתקופות של עד שנה.איגרת חוב זו אינה נושאת ריבית ואינה צמודה.האיגרת מנופקת בנכיון, כלומר, שער הקניה נמוך מהערך לפרעון. ההפרש בינהם מהווה את שעור התשואה של המק''מ.המק''מ משמש את בנק ישראל ככלי לביצוע המדיניות המוניטרית כגון קביעת שער הריבית לטווח הקצר והגדלת והקטנת כמות הכסף בידי הציבור.
ואג"ח בריבית משתנה יחד עם איגרות ארוכות לטווח של 8 שנים ומעלה.
5 - בצמודי המדד אנו ממליצים על אחזקות במח"מ קצר בעיקר לאור ירידת הציפיות האינפלציוניות בחלק הקצר ביותר של העקום (טווח של 1 - 3 שנים) נראה כי רמת הציפיות האינפלציוניות סבירה לקנייה בשילוב של חוזי מדד הנסחרים סביב 0.5% לשנה הקרובה, וכן על ידי חשיפה דרך איגרות חוב קונצרניות בדרוג גבוה המעניקות מרווח גבוה באופן יחסי.
6 - בחלק הארוך ביותר של העקומים בטווח של 10 - 30 שנה קיימת תלילות גבוהה משמעותית בעקום השקלי הלא צמוד ולכן הסדרה השקלית הלא צמודה הארוכה (סדרת ממשק 142) הינה "זולה" באופן יחסי לסדרות הצמודות ממצמ 536 ו-841. במילים אחרות האינפלציה הנגזרת ל 10 שנים "זולה" מהאינפלציה הנגזרת ל 25 שנה.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

3 תגובות בדיון אחד

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
1 ממשלות ישראל לא פעלו 23/11/2014 12:12 עד כה מאומה בנושא האסבסטים המסוכנים לבריאות הציבור בכל
רחבי הארץ, הן ברחובות הערים והן במחנות צה״ל. כל מי שמעוניין לעזור לציבור ולהציל נפשות, מתבקש ליטול יוזמה על עצמו ולטפל בנושא. מדובר במפגע בריאותי איום ונורא הגורם למחלות קשות לא עלינו. אמי ז״ל נפטרה מהמחלה האיומה ואינני יודע אם זה לא בעקבות זה שישבה רבות במרפסת תחת קורת אסבסט!!! אני ממש מתחנן ומבקש מכל מי שיכול, אנא הסירו אחת ולתמיד מפגע חמור זה מקרבנו. אנא פרסמו שוב בכל אמצעי המדיה והתקשורת בכדי שהגורמים האחראיים יתחילו לטפל בנושא כראוי!!!! הנה לדוגמא, מחנות צה״ל בקריה, ובמקומות רבים נוספים וכן רחובות הערים מלאות עדיין באסבסטים הפוגעים בבריאות החיילים והאזרחים. בתודה מראש, אזרח מרמת גן
דני 23/11/2014 14:18 רק אסבסט ישן מתפורר מסוכן. (ל"ת)
ברצוני להוסיף כי 23/11/2014 13:46 הסרתי כמובן את הנגע הרע הזה מבית הורי בעבר לאחר שקיבלתי
מודעות על הסכנה שבדבר. כמו כן פניתי בזמנו למספר גורמים שיטפלו בנושא, אך לצערי הרב לא נעשה עד כה שום דבר והנושא זועק לשמיים!
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.