בנק ישראל: הבנקים יידווחו ללקוחות כמה עמלות וריביות שילמו

המטרה של תוכנית "תעודת הזהות הבנקאית" היא לשפר את התחרות במערכת הבנקאית בעיקר בתחום האשראי
 | 
דודו זקן, צילום: יח"צ
פרסם היום דוגמא לדוחות שנתיים שבנקים יחויבו להציג ללקוחותיהם. הדוחות יוצגו עד ל-28 בפברואר ויתייחסו לנתוני השנה הקלנדרית החולפת. הדוחות ישלחו ללקוחות כבר בחודש פברואר הקרוב, אך הדוחות המלאים יכנסו לתוקף רק בשנת 2016.

הפיקוח על הבנקים: "משלוח מידע מרוכז ללקוח אודות כלל הנכסים וההתחייבויות שלו בבנק, לרבות סך ההכנסות וההוצאות במהלך שנה בגין נכסים, התחייבויות ופעילות שוטפת בחשבון, יכול לסייע ללקוח בקבלת החלטות צרכניות מושכלות, לשפר את יכולת המעקב שלו אחר פעילותו בחשבון, ולהגביר את יכולת ההשוואה בין מוצרים ושירותים בנקאיים שונים".

הדוח של כל לקוח יכלול את הפרטים הבאים: נכסים, התחייבויות, עו"ש - שיעור חובה חודשית ממוצעת, פקדונות וחסכונות, אשראי בהלוואות לדיור, אשראי בהלוואות אחרות, מסגרות אשראי, עמלות, עו"ש - ריבית על יתרות זכות בחשבון, דירוג אשראי ועוד.
חלק מהדוח השנתי ללקוחות הבנקים
חלק מהדוח השנתי ללקוחות הבנקים

הדוח מכונה "תעודת זהות בנקאית" והוא חלק ממגמת השקיפות שמוביל הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל במטרה להגביר את התחרות במערכת. ההוארה תיכנס לתוקף במלואה - כולל דירוג האשראי של כל לקוח ה-28 בפברואר 2016, בהתייחס לדוחות השנתיים בגין שנת 2015.

דירוג האשראי צפוי לשפר בעיקר את מצבם של הלקוחות הטובים של הבנקים שייהנו מדירוג אשראי גבוה יחסית ויוכלו לבחור את התנאים הטובים ביותר בין הבנקים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה