18:02 הנשיא דחה את בקשת החנינה של אלאור עזריה

16:12 אל על תפצה את הנוסעים שנתקעו בציריך ב-10 אלף שקל לכל אחד

15:00 זימבבואה: הנשיא רוברט מוגאבה ואשתו הודחו ממפלגת השלטון

15:00 חוזר לשוק: אריק שור בדרך להקמת חברה להפצת מזון >>

13:42 עבר בממשלה: מתקן 'חולות' ייסגר תוך 3 חודשים

12:55 בשורה להורים: הקלות בקבלת נקודות זיכוי על ילדים נטולי יכולת >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

המשפט של דנקנר: "פגיעה קשה באימון הציבור בניקיונו ותקינותו של שוק ההון"

נפתח שלב ההוכחות בפרשת הרצת מניות אידיבי אחזקות. סנגורו של דנקנר: "לא היה פה תכנון ולא שום עבירה, הפעילות של שני הצדדים נעשתה בתום לב מוחלט".
 |  1
במחוזי בת"א
Share
"חומרה רבתי ופגיעה קשה באימון הציבור בניקיונו ותקינותו של שוק ההון בישראל" - הבוקר נפתח שלב ההוכחות במשפטו של נוחי דנקנר, לשעבר בעל השליטה בחברת אידיבי אחזקות. הדיונים באולמו של השופט חאלד כבוב בבית השמפט המחוזי בת"א.


עו״ד חנה קורין ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת״א (מסוי וכלכלה) אמרה בפתח המשפט כי "עיקרו של התיק שלפנינו הוא עבירות תרמית על פי חוק ניירות ערך שנועדו להבטיח את ההצלחה של הנפקת מניות אידיבי בפברואר 2012.

חשיבותו וחומרתו של התיק טמונים לא רק בהיקף העבירות ובחומרתן, אלא גם במרכזיותה של החברה המנפיקה במשק ובשוק ההון הישראלי, ובעובדה שמי שביצע את העבירות מטעם החברה, על פי הראיות שבידנו, הוא האורגן הבכיר ביותר שלה, הרוח החיה מאחורי החברה, ומי שהיה באותה עת אחד מבכירי אנשי העסקים במשק ובשוק ההון הישראלי, אם לא הבכיר שבהם, נאשם מס' אחת - נוחי דנקנר".

בפרקליטות מאמינים שיצליחו להוכיח מסכת עובדתית תרמיתית מובהקת שמצביעה על פעולה משותפת של שני הנאשמים, כל אחד לפי חלקו, שנועדה להשפיע על תמונת המסחר של מניית אידיבי בימים הסמוכים להנפקה, ולשנותה - לשם הבטחת הצלחתה של ההנפקה.

למעלה מ-50 שיחות לעומת שיחות ספורות בימים רגילים המדינה טוענת שבשנת 2012 כשהמצב הפיננסי של קצה הפירמידה של קונצרן אידיבי הלך והתערער ביצע בעל השליטה וחברו איתי שטרום קניות מאסיביות וחריגות של מניות אידיבי החזקות שנועדו להשפיע על שערי המניות ומחזורי המסחר, להפוך אותם לאטרקטיביים יותר למשקיעים, וכי דנקנר שהיה מודע לכך וחפץ בכך, פעל בתחומו לשם מימון התכנית התרמיתית.עו״ד חנה קורין: "נציג ממצאי טלפוניה לפיהם דנקנר ושטרום עמדו בקשר טלפוני, שיחות ומסרונים, אינטנסיבי וחריג בימים 21/2, 22/2. עשרות פעמים למעלה מחמישים שיחות, לעומת שיחות ספורות בימים רגילים.

דנקנר היה מאוד מאוד עסוק ולחוץ בימים הללו של ההנפקה. בכל זאת הוא מצא לנכון לעמוד בקשר כה הדוק עם שטרום. בהודעתו הוא גם הסביר זאת, ועוד נראה את הדברים.

"הדמות הבכירה בחברה שהיה כאמור מבכירי המשק ושוק ההון"

אין לזלזל בחשיבותו של התיק, לא רק מכיוון שמדובר בפעילות תרמיתית פסולה בהיקפים ניכרים, לא רק בגלל העבירות הנלוות, אלא מכיוון שמדובר בפעילות שנעשתה סביב
הנפקה
הנפקה
פעולה שמבצעת חברה על מנת לגייס הון. ההנפקה יכולה להיעשות בדרך של מכירת מניות לציבור, דבר שיביא לרישומה למסחר בבורסה לניירות. דרך נוספת הינה הנפקה למספר מצומצם של קונים בדרך של הנפקה פרטית. גיוס ההון עשוי לשמש להרחבת פעילות החברה, הקטנת התחבויותיה (אג"ח), ולשימוש פעילותה השוטפת. בתקופות פריחה בבורסה ישנה עליה בהנפקות
של חברה מרכזית במשק, על ידי הדמות הבכירה בחברה שהיה כאמור מבכירי המשק ושוק ההון הישראלי".

העברות שמיוחסות לנוחי דנקנר ולאיתי שטרום הן: תרמית בקשר לניירות ערך, פרט מטעה בתשקיף, הפרת חובת דיווח ואיסור עשיית פעולה ברכוש אסור.

דבר החתמים בהנפקה: "השווי הכלכלי של אידיבי שאף לאפס"

אליאב בר דוד, אז מנכ"ל החיתום של מיטב (והיום מנכ"ל אייפקס הנפקות): "חשבנו שנכונו לחברה עוד הנפקות בהמשך הדרך...אנחנו לא כפויי טובה...השיקול בהשתתפות בהנפקה - לשמור על מערכת יחסים עם אידיבי...בבדיקות שעשינו השווי הכלכלי של אידיבי שאף לאפס".

עו"ד איריס ניב-סבאג , המייצגת את איתי שטרום אמרה כי "שטרום כופר בכל הדברים שנאמרו כאן. הוא ביצע את הפעולות משיקול דעתו בלבד ועל הביצוע עצמו הוא לא היה מופקד אלא עדי שלג".

סנגורו של נוחי דנקנר גיורא אדרת בבית המשפט: ״אנו נוכיח שנוחי דנקנר פעל כאן בתום לב כמו לאורך כל פעילותו באידיבי. לא היה פה תכנון ולא שום עבירה. הפעילות של שני הצדדים נעשתה בתום לב מוחלט. אנו עוסקים במשפט ובו מה שיקבע זה רק הראיות והמוצגים. מטבע הדברים הצגת הדברים על ידי התביעה היא מוטעית וחד צדדית. אנו בדיעה שבסוף ההליך יתברר כי נוחי דנקנר פעל בהנפקה הזו בתום לב - כמו בכל מסגרת הקשורה לאידיבי מאז ומעולם״.

"נוחי דנקנר פעל בהנפקה הזו בתום לב"

סנגורו של נוחי דנקנר עו"ד גיורא אדרת בבית המשפט: ״נוכיח שנוחי דנקנר פעל כאן בתום לב כמו לאורך כל פעילותו באידיבי. לא היה פה תכנון ולא שום עבירה. הפעילות של שני הצדדים נעשתה בתום לב מוחלט. אנו עוסקים במשפט ובו מה שיקבע זה רק הראיות והמוצגים. מטבע הדברים הצגת הדברים על ידי התביעה היא מוטעית וחד צדדית. אנו בדיעה שבסוף ההליך יתברר כי נוחי דנקנר פעל בהנפקה הזו בתום לב - כמו בכל מסגרת הקשורה לאידיבי מאז ומעולם״.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

תגובה אחת בדיון אחד

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
1 רמי 10/11/2014 10:47 תכניסו אותו לבת סוהר את החלאה הזואת
נמאס כבר למרוח את כול מה שהוא עשה השפל
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.