הכנסות אדמה 762 מיליון דולר: צפו בפרטים חדשים על ההנפקה בארה"ב

אדמה פתרונות לחקלאות (לשעבר מכתשים אגן) הינה החברה הגנרית המובילה בעולם בתחום המוצרים להגנת הצומח. מה הקשר ל-IDB?
 |  (3)
חן ליכטנשטיין, צילום: יונתן בלום
חברת אדמה פתרונות לחקלאות (לשעבר מכתשים אגן} מחקה אמנם את המניות מהמסחר בשנת 2011, אך האג"ח עדיין נסחרות והחברה ממשיכה לדווח. ההכנסות ברבעון השלישי הסתכמו ב-762 מיליון דולר (שיפור של 4%) ובשורה התחתונה נרשם של 24 מיליון דולר (שיפור של 33%).

החברה, בניהולו של חן ליכטנשטיין, הינה החברה הגנרית המובילה בעולם (על פי היקפי מכירות) בתחום המוצרים להגנת הצומח המוכרת את מוצריה ל-120 מדינות.

אדמה הציגה ברבעון השלישי של 245 מיחליון דולר, שיפור של 6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח הגולמי ובשיעורו ברבעון מוסבר על ידי החברה בעיקר מגידול בכמויות המכירה, עלייה במחירי המכירה ומשיפור בסל המוצרים שקוזזו חלקית בשל השפעת הגנות מטבע.

אדמה פתרונות לחקלאות והחברות המוחזקות על ידה מתמחות בתעשיית הכימיה לחקלאות (אגרוכימיה). במסגרת זאת פועלת החברה בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים להגנת הצומח. בנוסף, פועלת החברה בפעילויות נוספות, המתבססות על יכולות הליבה שלה בתחומי החקלאות והכימיה, אך בהיקפים לא מהותיים יחסית.

התמורה מהנפקת המניות בניו-יורק תשמש לעסקת בעלי עניין

מחזיקי האג"ח של חברת אדמה נינוחים, כך גם בעלת השליטה בחברה (60%) כמצ'יינה (CNAC International). מי שעוקב במתח רב אחרי כל מהלך של אדמה אלו בעלי המניות בפירמידת {אידיבי פתוח} שהחברה הבת שלה דיסקונט השקעות -1.08% דיסקונט השק 959 -1.08% דיסקונט השקעות בסיס:969.5 פתיחה:969 גבוה:969 נמוך:955 תמורה:478,855 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מחזיקה ב-40% ממניות אדמה. אם התוכנית להנפיק את אדמה בניו-יורק תצא לפועל - זה עשוי להציף ערך לחברות שמעליה.

בחודש אוגוסט הוגשה טיוטת מסמך רישום ראשונה לבורסת הנייס בארה"ב ועד למועד דוח זה הגישה החברה שתי טיוטות מעודכנות נוספות של מסמך הרישום והיא נמצאת בהליכי הגשת טיוטה נוספת וזאת טרם שלב התמחור הסופי.

עד כמה החברה רצינית בכוונתה להנפיק מניות בארה"ב? אדמה מדווחת על הוצאות בהיקף של 850 אלף דולר ברבעון השלישי של השנה ו-2.3 מיליון דולר מתחיל השנה.

במסגרת ההנפקה תרכוש אדמה מידי בעלת השליטה את חברת Sanonda תמורת 323 מיליון דולר. בכוונת אדמה לממן את מלוא התמורה לעסקה באמצעות ההנפקה המתוכנת לציבור של מניותיה בארה"ב.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פניה למחזיקי מניות אידיבי פיתוח
  הארגון להגנה על חסכו 10/11/2014 01:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פניה למחזיקי מניות אידיבי פיתוח (או נמנים על זכאי ההסדר של אידיבי אחזקות) צרו עמנו קשר בדחיפות, אנו פועלים בצורה מאוגדת להבטיח את זכויותנו ולשמור על התחייבות בעלי השליטה לרכוש מהציבור את המניות לפי ההתחייבות העתידית. הארגון להגנה על חסכונות הציבור publicsaving@gmail.com
  סגור
 • 1.
  אי די בי
  אהרון 09/11/2014 12:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחזיקי מניית אי די בי וכן מחזיקי האגח של אחזקות יכולים להיות שקטים . הנפקת אדמה תציף ערך גדול לכולם מניית אידיבי תטוס לכיוון 650 ומחזיקי אגח אחזקות יקבלו בסוף את כול ערך האגח בתוספת הקופונים
  סגור
 • אתה מבלבל את הביצים כנס ולמד
  נוחי דנקנר 09/11/2014 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סלקום ושופרסל אין הפרות שאפשר לחלוב אותן כמו פעם והן אינן יכולות לספק דיבידנדים כבעבר לגביי כלל ביטוח במידה והמפקחת לא תאשר להם להחזיק בכלל אתה תראה איך כלל נמכרת בבורסה במחירים מגוחכים ולגביי הדובדבן שזה מכתשים אגן או אדמה כפי שנקראת היום רוב הכסף של ההנפקה יהיה לצורך רכישת החברות הסיניות כך שבמידה וההנפקה תהיה באמת לפי שווי של 5 מיליארד אז על הנייר יהיה רווח לדסק"ש אבל כפי שתיארתי לגביי החברות האחרות זה רק יקזז כך שלא צריך לזרוק שווי כזה לאידיבי כל האמור נכתב על דעתו של הכותב בלבד ואין באמור המלצה
  סגור