סלע מצטרפת לרכישת השליטה במלון נפטון באילת מעופר נמרודי

קרן הריט תשלם 100 מיליון שקל למלונות הכשרת הישוב ותצטרף לאיסתא שרכשה שליש נוסף בחברה
 |  (1)
שמואל סלבין, צילום: יח"צ
בחודש מאי האחרון ניהלה מלונות הכשרת הישוב -1.92% הכשרת הישוב 2,761 -1.92% הכשרת הישוב בסיס:2,815 פתיחה:2,815 גבוה:2,785 נמוך:2,733 תמורה:202,242 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: משא ומתן למכירת שני שליש (66.67%) ממלון רימונים (לשעבר נפטון) באילת לקרן הריט סלע נדלן -0.69% סלע נדלן 608.8 -0.69% סלע נדלן בסיס:613 פתיחה:613 גבוה:612.6 נמוך:607.8 תמורה:1,395,643 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: (סלע קפיטל) ולחברת איסתא -0.29% איסתא 6,088 -0.29% איסתא בסיס:6,106 פתיחה:6,106 גבוה:6,104 נמוך:6,055 תמורה:98,714 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תמורת סך הכול 200 מיליון שקל (כל אחד מהצדדים שילם 100 אלף שקלים), מחיר המשקף שווי כולל 300 מיליון שקל למלון ולחזית המסחרית.

כל אחד מהצדדים הרוכשים צפוי לשלם מס רכישה והוצאות עסקה נלוות בסך של 6.8 מיליון שקלים כך שהיקף העסקה יגיע בסה"כ ל-107 מיליון שקלים לא כולל מע"מ.

בנוסף, הגיעו הרוכשות להסכמה עם חברת הכשרת הישוב וחתמו על הסכם שכירות וניהול במסגרתו תשכור ותמשיך ותפעיל את הנכס במסגרת רשת מלונות "רימונים", וזאת לתקופה של 10 שנים (ובתוספת אופציות לצדדים להאריך את תקופת השכירות בעוד 2-7 שנים נוספות). בתמורה יקבל כל אחד מהצדדים דמי שכירות שנתיים בסך של 7.8 מיליון שקלים, כך שבסלע קפיטל מצפים לתשואה של 7.8% בגין הנכס. סלע קפיטל צפויה לממן את העסקה באמצעות כספי בשיעור של לפחות - 40% ובהלוואה ממוסד פיננסי בשיעור של 60%.

רווח ההון, לפני מס, שצפויה לרשום מלונות הכשרת הישוב בגין החלק הנמכר הינו בסך של כ-70 מיליון שקל. התזרים הפנוי לאחר פירעון הלוואות ולפני מס יעמוד על כ-140 מיליון שקל.

מלון רימונים אילת (ידוע יותר כנפטון) הינו מלון חמישה כוכבים בן 277 חדרים וסוויטות לזוגות ולמשפחות הממוקם באמצע אזור קניות ושווקים ובעל חוף ים פרטי. בנוסף מחזיק המלון בשטחי מסחר יוקרתיים בשטח כולל של כ- 2,000 מ"ר הממוקמים ברחוב תרשיש 6 בחוף הצפוני באילת.

שמואל סלבין, יו"ר סלע קפיטל: "זו הפעם הראשונה שקרן ריט בישראל רוכשת בית מלון וזאת כחלק מהאסטרטגיה של סלע קפיטל לגוון את תיק הנכסים שלה ולפזר סיכונים. בכל העולם קרנות ריט עוסקות במגוון של נכסי נדל"ן לרבות מלונאות רפואה ודיור להשכרה ורק בישראל התקבעה התפיסה כי קרנות הריט יעסקו אך ורק בנדל"ן בתחום המשרדים. סלע קפיטל מחפשת כל העת השקעות בתחומים השונים של השקעה בנדל"ן מניב. לאחר שרכשנו שתי תחנות דלק במיקומים אסטרטגים, אנחנו מסמנים את המטרה הבאה בתחום הנדל"ן המסחרי. המטרה שלנו היא קודם כל להבטיח יציבה ונאותה לבעלי המניות. לא לחינם בחרנו באיסתא כשותפה לעסקה זו. איסתא הינה אחת מקבוצות התיירות הוותיקות והאמינות בישראל המתמחה בשיווק תיירות פנים ואנו בטוחים ששיתוף הפעולה הזה יעניק ערך רב".

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב: "אנו מברכים על כניסת שתי חברות גדולות כאיסתא וקרן סלע קפיטל כשותפות אסטרטגיות במלון. אני סמוך ובטוח ששותפות זו תשביח את עסקיו של המלון ותשמור על מעמדו כאחד המלונות המובילים באילת. בעקבות העסקה צפויה חברת מלונות הכשרת הישוב לרשום רווח הון מהותי ותזרים משמעותי. החברה תוכל גם להמשיך וליהנות מתוצאותיו ומהשבחתו העתידית של המלון, עקב הותרת שליש מהזכויות בנכס בידיה".

ערן קויאטק, מנכ"ל מלונות הכשרת הישוב: "מכירת חלק מהזכויות במלון רימונים אילת הינה צעד נוסף במסגרת יישום האסטרטגיה של מלונות הכשרה להתמקד בניהול בתי מלון חלף בעלות מלאה בהם. אנו ממשיכים לנהל את המלון ויחד עם השותפים החדשים נמשיך להשקיע בנכס ולהשביחו עם השנים. רשת מלונות רימונים ממשיכה בהרחבת פורטפוליו הנכסים שלה ולאחרונה צירפה לרשת את מלון 'רימונים חוף התמרים' בעכו. אני מאמין כי עסקה זו תסייע אף היא להמשך פיתוחה של הרשת ותגדיל את מגוון האפשרויות לצרוף מלונות נוספים."

שמעון סיבוני מנכ"ל איסתא נכסים מסר: "העסקה מהווה שלב נוסף בפיתוח וגיוון נכסי הנדל״ן של איסתא נכסים. מדובר בנכס איכותי במיקום מרכזי ביותר באילת שימשיך להיות כזה גם לאחר הפיתוח הצפוי לעיר ולאחר העתקת שדה התעופה המקומי. סיבוני הוסיף שיש סבירות שהשותפות עם קרן סלע קפיטל והכשרת הישוב תוביל לשיתופי פעולה נוספים. המלון ייצר הכנסת דמי שכירות קבועים של כ 7.8 מיליון שקל בשנה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  7.2 אחוז בתוספת מס רכישה . זה חלק מעלות הנכס (ל"ת)
  אנונימי 29/10/2014 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור