בנק הפועלים: "רמת הסיכון הגלומה בשוק המניות המקומי גבוהה מהממוצע"

סקירה כלכלית ופיננסית לחודש אוקטובר: "יש מקום לנצל את רמות המחירים הגבוהות יחסית לצמצום מסוים ברכיב המנייתי באופן מדוד"
 |  (4)
בורסה אחוזת בית, צילום: אבי שאולי
למרות הירידות במדד המעו"ף אתמול והיום - בסך הכל המגמה מתחילת השנה חיובית על רקע הריבית הנמוכה במשק. כלכלני בנק הפועלים מעריכים כי "רמת הסיכון הגלומה בשוק המניות המקומי גבוהה מהממוצע, ועל כן יש מקום לנצל את רמות המחירים הגבוהות יחסית בשוק לצמצום מסוים ברכיב המנייתי בתיקים באופן מדוד".

תגובת שוק המניות להאטה הכלכלית

"בהיעדר התאוששות (האטה במשק והיעדר צמיחה משמעותית ברווחיות החברות ברבעונים הקרובים) שוק המניות יתקשה להמשיך ולפרוץ למעלה לאורך זמן. מנגד, הריבית הנמוכה במשק לוחצת כלפי מטה גם את התשואות באפיקי החוב, ומסיטה את המשקיעים לאפיקי הסיכון בחיפוש אחר התשואה העודפת. כמו כן, הרבעון האחרון של השנה הוא חיובי באופן מסורתי, כך שייתכן כי בטווח הקצר מאוד תינתן לשוק המניות תמיכה מסוימת אשר יוצרת הזדמנות למימושים ברמות מחירים גבוהות".

אסטרטגיית השקעה באג"ח

"אנו ממליצים על הטיה קלה לאפיק השקלי: ממליצים על השקעה במח"מ 6-4 שנים בריבית הקבועה ולהוסיף לשלב באופן הדרגתי קונצרניות בריבית משתנה. באפיק צמוד המדד: באג"ח הממשלתיות עדיפה השקעה במח"מ 5 ומעלה תוך שימת דגש מיוחד על רמת הסיכון של כל משקיע ושילוב אג"ח קונצרניות באמצעות בחירה סלקטיבית של איגרות חוב במח"מ קצר-בינוני בעלות גבוהה".

על הכלכלה בגדולה בעולם

"כלכלת ארה"ב צמחה ברבעון השני בשיעור שנתי גבוה של 4.6%. תמחור שוק המניות האמריקני משקף רמה קרובה לשיא של יותר מארבע שנים- של 16.6. קשה לקבוע כי מדובר בתמחור גבוה מדיי בשל הריביות האלטרנטיביות הנמוכות לכל הטווחים, אם כי אין ספק שמדובר בתמחור שאינו זול המשקף רמה דומה לרמת השיא בן ארבע השנים שנרשמה במהלך ספטמבר".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הם רוצים להוריד כדי לקנות בזול (ל"ת)
  אייל 03/10/2014 08:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  צודקים !!!הרמה אצלנו די גבוהה הירידות ביומים האחרונים
  יעקב 02/10/2014 15:19
  הגב לתגובה זו
  3 2
  היו מינוריות ממש מגוחכים סקטור הנפט הגז דיי יקרים כנ""ל מניות הנדלן הבנקים סבירים ומי שזול אלו מניות הביטוחים לא היתי נכנס לטבע ולמניות הנפט והגז ולא לנדלן דוגמת ריט 1 שיכון ובנוי ואלוני חץ לציין שבכל העולם היו עליות שלא זכור לי כך שנים אז תזהרו שנה טובה
  סגור
 • טבע שווה הרבה יותר (ל"ת)
  הפתעה 04/10/2014 20:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  גבוהה מהממוצע? אבל תא-VIX על כ9% כרגע.....
  סוחר סחור 02/10/2014 13:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  האם פועלים ממליץ לקנות אוכפים במעוף?
  סגור