תקציב המדינה הוגש לממשלה: יעד הגירעון ל-2015 - 3.4% מהתוצר

היקף הגידול בתקציב המדינה בין 2014 ל-2015 יעמוד על 8.2 מיליארד שקל. התוספת החד פעמית של משרד הביטחון - 4.3 מיליארד שקל
 |  (2)
יאיר לפיד, צילום: Getty images Israel
משרד האוצר הגיש אתמול לממשלה את תקציב המדינה והתוכנית הכלכלית לשנת 2015. סך הגידול הריאלי בתקציב המדינה בין 2014 ל-2015 עומד על 8.2 מיליארד שקל. בנוסף לכך, לתקציב משרד הביטחון יתווסף סכום חד פעמי של 4.3 מיליארד שקל בשל 'צוק איתן. יעד הגירעון יעמוד על 3.4% מהתוצר.

במשרד האוצר מציינים כי מעבר לתוספת שיקבל משרד הביטחון מכיל תקציב המדינה תוספות משמעותיות למשרדים החברתיים. כך למשל, משרד הבריאות יקבל תוספת של 2.8 מיליארד שקל, משרד החינוך יקבל תוספת של 1.8 מיליארד שקל והמשרד לביטחון פנים יקבל תוספת של כ-מיליארד שקל. עוד מציין משרד האוצר כי משרד הרווחה יחד עם ניצולי השואה יקלו תוספת של 1.4 מיליארד שקל.

במשרד האוצר מציינים כי בתכנית הכלכלית נכללו רפורמות שנועדו בעיקרן להגביר את הפריון במשק ולעודד את הצמיחה, להפחית את יוקר המחיה, ולהסדיר את הבעלות על משאבי הטבע הקיימים בארץ. למשל, הנפקות-מיעוט בחברות הממשלתיות, רפורמה מהפכנית שבמסגרתה החברות הממשלתיות יהיו מחויבות למנהל תקין ושקיפות. בנוסף, הושם דגש על קידום יחסי המסחר והקשרים האקדמיים עם המזרח, בדגש על סין והודו.

שר האוצר, יאיר לפיד: ״‫הגשנו היום את חוברת התקציב המלאה לשרי הממשלה ולראש הממשלה. זהו תקציב של בשורה חברתית שיאפשר לנו לא להעלות מיסים על אזרחי ישראל, מפני שכבר אי אפשר להעלות מיסים. אנו מגדילים את תקציבי הבריאות, הרווחה, החינוך, ביטחון הפנים כי לאזרחי ישראל מגיע שירותים חברתיים טובים יותר ומשמעותיים יותר מממשלתם. התקציב מאפשר לנו להוביל את מדינת ישראל קדימה, להילחם ביוקר המחייה בישראל, לייצר צמיחה, להוריד את מחירי הדיור, להוריד את מחירי מוצרי המזון, ולעשות הכל למען השכבות החלשות ובשביל מעמד הביניים הישראלי".‬
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לפיד יפה והתקציב יפה הכל יפה - והחיים בזבל (ל"ת)
  ליצן 02/10/2014 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  טעות של "כלכלן" מתחיל
  טל 02/10/2014 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כבר מחקרים רבים הוכיחו והראו, ככל שנגדיל את החסכון בטווח הקצר לא נרגיש שיפור, בטווח הארוך הצמיחה תגדל! אנחנו מדינה שמייצאת הרבה חברות הזנק וזה היתרון הנוסף שלנו. ככל שנגדיל את הפריון יקרה בדיוק ההפך, בטווח הארוך נתכנס לאותו תוצר לנפש והצמיחה תקטן.
  סגור