הבורסה משיקה מדד חדש: תל בונד-ריבית משתנה - צפו בהרכב המדד

במדד שיושק ב-2 בנובמבר יכללו 16 אג"ח קונצרניות שאינן צמודות ונושאות ריבית משתנה. אם הריבית תעלה - המדד יציג תשואה עודפת
 |  (2)
בורסה אחוזת בית, צילום: אבי שאולי
הבורסה אישר השקתו של מדד חדש: תל בונד-, מדד תל-בונד עשירי שמחשבת הבורסה. המדד יושק ב-2 בנובמבר 2014. במדד צפויות להיכלל 16 קונצרניות שאינן צמודות ונושאות משתנה, בשווי שוק של כ-13.2 מיליארד שקל, הכלולות במאגר תל-בונד (כ-250 אג"ח בשווי שוק של כ-230 מיליארד שקל).

הבורסה תשיק את המדד החדש לאור הביקוש הגבוה למוצרי תל-בונד, ולאחר שהתקיים הליך התייעצות עם פעילים בשוק בהם מנפיקי תעודות סל וקרנות מחקות, גופים מוסדיים ופעילי אג"ח. המדד צפוי לעניין משקיעים הצופים עליית ריבית וכן משקיעים המבקשים לגוון את תיק השקעותיהם באג"ח קונצרניות בריבית משתנה.

אג"ח בריבית משתנה זוכות כיום לייצוג מינורי במדדי תל-בונד (כ-6% ממדד תל בונד-מאגר) ולכן השקת מדד זה והנפקת מוצרים שיעקבו אחריו צפויות לתרום לסחירות באג"ח אלו.

שווי תעודות הסל והקרנות המחקות העוקבות אחר מדדי תל-בונד עומד כיום על כ-25 מיליארד שקל, כאשר על 3 מדדי תל-בונד האחרונים שהשיקה הבורסה כבר הונפקו כ-4 מיליארד שקל. לכך יש להוסיף קרנות נאמנות רגילות ומוצרים נוספים, שחלקם פועלים כמוצרים מחקים ללא מדיניות מוצהרת.

לדעת פעילים בשוק, השקת מדד אג"ח בריבית משתנה תעורר בטווח הארוך הנפקות של אג"ח מסוג זה, בדומה למדד תל-בונד שקלי שהחל את דרכו עם 19 סדרות בלבד וכיום מונה 46.

המדד צפוי לעמוד בכל תנאי הסף הנדרשים על מנת שיוכל להוות למוצרי מדדים. סף הדירוג המוצע לאג"ח שיכללו במדד החדש הופך אותו למדד אפשרי להשקעה עבור המשקיעים מוסדיים.

לדברי רובי גולדנברג , סמנכ"ל בכיר, מנהל מחלקת מסחר, נגזרים ומדדים: "בהשקת המדד החדש מיישמת הבורסה, הלכה למעשה, את מדיניותה להרחיב את מגוון המדדים המוצעים על ידה וממילא את מגוון המוצרים הפיננסיים שייסחרו בבורסה ויעקבו אחרי מדדים אלו. הבורסה תמשיך להטות אוזן קשבת לצרכי השוק ולהשיק מדדים נוספים".
סימולציית הרכב מדד תל-בונד ריבית משתנה
סימולציית הרכב מדד תל-בונד ריבית משתנה
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לדעתי צריך תלבלוף ולהכניס את מניות הרמאים כמו גבעות
  ראל00000000 01/10/2014 19:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכל המנכלים ההזויים ידוע שמי שמשקיע יבדוק מי המנכל הבורסה יודעת טוב טז ככהלהפיל פחות אנשים
  סגור
 • 1.
  אני בעד מדד תל-ג"יימס-בונד. (ל"ת)
  007. 01/10/2014 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור