הצביעו ברגליים: אכזבה בהנפקת האג"ח של פריון נטוורק - 140 מיליון שקל בלבד

אתמול התקיים השלב המוסדי בהנפקת האג"ח להמרה של פריון ובו התברר כי גם ריבית של 6.4% בשנה לא מספקת את המוסדיים
 | 
פריון, צילום: Bizportal
בשעה ששוק האג"ח בבורסה נמצא בנקודת רתיחה והנפקות נסגרות בקלות יחסית ובריביות נמוכות - חברת פריון נטוורק 0% פריון נטוורק 1,001 0% פריון נטוורק בסיס:1,001 פתיחה:1,001 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: התקשתה אתמול במסגרת המכרז המוסדי של הנפקת האג"ח להמרה. רק התערבות ערה מצד גופי החיתום ובראשם דיסקונט ולאומי מנעה אכזבה קשה יותר.

חברת פריון תכננה לגייס 200 מיליון שקל במסגרת הנפקת . איגרות החוב זכו לדירוג גבוה A- מצד סוכנות מעלות S&P. למרות הפחתת התחזיות מצד החברה במסגרת הדוחות השנתיים לא שינתה סוכנות הדירוג את הדירוג של חברת האינטרנט.

במסגרת המכרז המוסדי שהתקיים אתמול התקבלו ביקושים של כ-140-145 מיליון שקל בלבד וההנפקה נסגרה במחיר המינימום שהוצע. לאורך כל היום היה ברור לגופי החיתום אשר ליוו את החברה כי אין עניין בהנפקה ובלית ברירה - דיסקונט ולאומי הכניסו את היד לכיס והזרימו ביקוש של כ-20 מיליון שקל כל אחד. משיקולים טכניים נאלץ לאומי להפחית מעט את השקעתו לכ-16-17 מיליון שקל.

בחודש מאי המצב של פריון היה נראה טוב יותר. החברה תכננה לגייס 350 מיליון שקל בהנפקת רגילה (סטרייט). אך אז השתנתה המגמה בשוק האינטרנט בעקבות שינוי שביצעה גוגל בדפדפן של כרום אשר צפוי לחתוך את רווחי החברה במחצית השנייה של השנה. בפריון נאלצו לחתוך את התחזיות השנתיות שלהם והמשקיעים הטילו ספק במודל העסקי של החברה.

המניה של פריון איבדה גובה ומתחילת השנה רשמה ירידות שערים של 47%. החברה נאלצה גם לשנות את מבנה ההנפקה ולהחליף את הנפקת האג"ח הרגילה באג"ח להמרה ואף להוריד את היקף הגיוס. בימים הקרובים צפוי להיערך השלב הציבורי שבו מקווה החברה להשלים את היקף הגיוס לכ-200 מיליון שקל.

איגרות החוב של פריון נושאות של 3.2 שנים ומשלמות של 5% שקלית מדי שנה. המשקיעים המוסדיים בהנפקה צפויים ליהנות מעמלת התחייבות מוקדמת של 0.5%. היחידות הוצעו למשקיעים לפי מחיר של 965 שקלים לכל 1,000 ערך נקוב המשקף אפקטיבית של 6.4%. המחיר בהנפקה כאמור נקבע על מחיר המינימום. איגרות החוב ניתנות להמרה כך שכל 33.61 ש"ח ערך נקוב ניתנות להמרה למניה אחת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה