פרוקוגניה מתחדשת: תרכוש 49% מפרויקט טורבינות רוח בסירין ובגלבוע

פרוקוגניה טוענת שהפרויקט ירכש לפי שיעור תשואה פנימי של 11.5% צמוד למדד. היקף העסקה 10-20 מיליון שקל
 |  (1)
צחי סולטן, צילום: Bizportal
חברת סולגרין 0% סולגרין 894.6 0% סולגרין בסיס:894.6 פתיחה:894.6 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חתמה על מזכר הבנות לרכישת 49% ממניות חברת אפקון א.ב. אנרגית רוח מידי חברת א.א. בן-דב אנרגיית רוח (של ד"ר אלי בן-דב), המחזיקה במלוא הזכויות בפרויקטים להקמת טורבינות רוח בסירין ובגלבוע לייצור אנרגיה בהיקף כולל של כ-21.25 מגה וואט.

פרוקוגניה תשלם מקדמה של 5 מיליון שקל במועד חתימת ההסכם המפורט. לאחר מכן, תשלם 2.5 מיליון שקל נוספים בתום שישה חודשי תשלום בפועל מחברת החשמל בגין הפרויקט שיחובר אחרון לרשת החשמל ותשלום אחרון יהיה בסכום שינוע בין 2.5 מיליון שקל ל-12.5 מיליון שקל ויקבע על פי נוסחאות שיסוכמו, שיבטיחו לחברה שיעור פנימי ריאלי על ההון בגובה של 11.5%.

העסקה תושלם לאחר בדיקת נאותות בת תשעים יום ולאחר חתימה על הסכם מפורט. התנאים המתלים להשלמת העסקה הינם: קבלת אישור שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים והרשות לשירותים ציבוריים - חשמל והסכמת הבנק המממן. לחברת אפקון החזקות, המחזיקה ב-51% ממניות חברת האחזקות ושותפתה של המוכרת, זכות סירוב ראשון וזכות הצטרפות למכירה. בשלב זה אין ודאות אם העסקה תצא לפועל.

פרוקוגניה צפויה לרכוש את כל מניותיה של חברת {סאן טים גרופ}, כך שלאחר השלמת הרכישה תעסוק פרוקוגניה בפיתוח, מימון, ניהול והפעלה של פרוייקטים בתחום האנרגיה המתחדשת. לפני כשלושה שבועות גייסה החברה כ-32 מיליון שקל באמצעות הנפקת אגרות חוב להמרה (סדרה א'). ככל שיתקיימו כל התנאים לעסקת המיזוג עם סאן טים, פרוקוגניה תורה על המרת מלוא אגרות החוב שבמחזור למניות החברה.

ניר פלג, יו"ר פרוקוגניה: "הכניסה לתחום הרוח בישראל הינה חלק מהאסטרטגיה שגובשה בפרוקוגניה ואנו גאים להצטרף כשותפים לפרוייקט הראשון שיקום בתחום הרוח בישראל. הפרוייקט מביא לידי ביטוי את יכולותיה של החברה באיתור ומימון נכסים איכותיים. אנו נמשיך לאתר הזדמנויות לרכישת נכסים בתחום האנרגיה המתחדשת בישראל".

פרוקוגניה, בעבר חברת ביוטכנולוגיה שקרסה. החברה מכרה את פעילות הביוטכנולוגיה הכושלת שלה והיא צפויה לרכוש את כל מניותיה של סאן טים גרופ. לאחר השלמת הרכישה תעסוק החברה בפיתוח, מימון, ניהול, הקמה והפעלה של פרוייקטים בתחום האנרגיה המתחדשת בעיקר בישראל.

התמורה בעבור רכישת המניות הינה בין 10 מיליון שקל ל-20 מיליון שקל. הקמת הפרויקטים של האנרגיה המתחדשת, שכבר קבלו אישור על סגירה פיננסית, ממומנת על ידי בנק ישראלי במתכונת של Non-Recourse.

עו"ד טלי בן ארצי, ראש מחלקת מימון פרויקטים ותשתיות ממשרד שבולת, ייצגה את פרוקוגניה בעסקה. "ח ליעמי ויסמן מגיזה זינגר אבן, ראש מחלקת מימון פרויקטים ותשתיות לאומיות, שמש כיועץ בעסקה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סביבון סוב סוב סוב צחי סולטן הוא כלי...תנו לו את כספכם! (ל"ת)
  אבי ר. 14/09/2014 10:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור