צביעות האוצר: אלו החברות הממשלתיות שעדיין לא פרסמו דוחות כספיים ל-2013

נבחרת הדירקטורים לא הצליחה לגרום לחברות הממשלתיות ליישר קו עם החברות הציבוריות. מה הייתה תגובת האוצר?
 |  (2)
יאיר לפיד, צילום: לילך צור; Bizportal
משרד האוצר דורש מהחברות הציבוריות בבורסה לפרסם את התוצאות לסיכום השנה החולפת עד סוף חודש מארס. אלא שחברות ממשלתיות, הנמצאות תחת הפיקוח של משרד האוצר - שבראשו עומד יאיר לפיד, אינן טורחות לעמוד בדרישה מינימאלית זאת, אפילו לא קרוב לכך.

מבדיקת Bizportal עולה כי מתוך 87 חברות ממשלתיות, 7 חברות ממשלתיות טרם פרסמו את התוצאות לסיכום שנת 2013. במשרד האוצר מסבירים את החלמאות הזאת "בשל עיכוב בהכנת הדוחות הכספיים מסיבות שונות".

כך בספטמבר 2014 תשעה חודשים לאחר סיום השנה החולפת לא הצליחו המנהלים המוכשרים בחברות הממשלתיות לפרסם את התוצאות. בחודש מאי השנה שר האוצר הרכיב "נבחרת דירקטורים", אך גם אלה לא הצליחו כנראה לשפר דרמטית את רמת הניהול בחברות הממשלתיות.

חנ"י, נת"ע, חלמיש ועוד

זאת הרשימה של החברות שעדיין לא פרסמו את התוצאות: חנ"י (חברת נמלי ישראל), התעשיה הצבאית לישראל, חלמיש (חברה ממשלתית בשותפות עם עיריית ת"א לשיקום שכונות), נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), תדמור - בית הספר למלונאות וחברת תחנות ייצור, בית הספר מקווה ישראל וחברת תחנות ייצור חשמל חדשות בישראל.

קשה לצפות מחברה שלא הצליחה עד היום לפרסם דוחות כספיים לסיכום שנת 2013 שתצליח לפתח פתרונות של רכבת בגוש דן. ואיך אפשר לקוות שחברה ממשלתית-עירונית כמו חלמיש תצליח לפתח פרוייקטים לשיקום שכונות, אם אפילו דוחות כספיים היא לא מפרסמת בזמן סביר.

זאת לא הפעם הראשונה שהמדינה, ובמיוחד במשרד האוצר, דורשים קודים של התנהגות מהציבור ונוהג בעצמו באופן אחר. זה נכון לגבי היחס המשפיל לעובדי חברות כוח האדם ועידוד התרבות הזאת ונכון גם לגבי עיכוב תשלום חובות בזמן לספקים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יהיר כופה רק מי שקל לו מועדי עובדים חזקים הוא מפחד (ל"ת)
  באתם לשנות ????????? 11/09/2014 15:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  החזירים מהשרות הציבורי
  חזי 11/09/2014 14:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עוד יבוא יומכם, לא יהיה מי שישלם לכם משכורת ופנסיה תקציבית כולם יהיו בקנדה
  סגור