גזר דין: 8 חודשי מאסר בפועל לאילן אופיר - בעל השליטה לשעבר בחברת וורלד-גרופ-קפיטל

השופט חאלד כבוב: "עשה בחברות הציבוריות כבשלו, תוך שהוא דורס את הממשל התאגידי המחויב על פי חוק"
 |  (3)
השופט חאלד כבוב, צילום: לילך צור; Bizportal
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר על אילן אופיר, מי שהיה בעל השליטה ונושא משרה בחברות הציבוריות וורלד-גרופ-קפיטל ונפקו-סטאר, עונש של שמונה חודשי מאסר בפועל, שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 100,000 שקל. כן גזר בית המשפט על חברת וורלד גרופ קפיטל קנס של 80,000 שקל בגין הרשעתה בעבירות דיווח במטרה להטעות משקיע סביר.

אופיר הורשע בחודש יולי השנה, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ובעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

אינטרסים משפחתיים וכספיים בעסקאות שהביא לשתי החברות

על פי כתב האישום בו הורשע, נמנע אופיר מלחשוף בפני הדירקטוריונים של וורלד גרופ קפיטל ושל נפקו את דבר קיומם של אינטרסים משפחתיים וכספיים בעסקאות שהביא לשתי החברות.

בין היתר, לא גילה אופיר כי עסקת הלוואה מהותית שעליה חתמה וורלד גרופ קפיטל, ביוזמתו שלו, נקשרה עם חברה שבעליה חב לו כספים מעסקה קודמת, שסמנכ"ל הכספים שלה הוא אביו ושהוא עצמו החזיק בעקיפין במניותיה.

כן לא גילה אופיר לנפקו כי כספים ששילמה החברה במסגרת עסקת רכש מהותית שעליה חתמה בהובלתו של אופיר, אמורים היו לשמש אותו ואת שותפו לשם השקעות משותפות שצפויות היו להפיק לו רווחים. על רקע הסתרת מידע זה אושרו העסקאות בחברות שלא בהתאם למנגנון הקבוע בחוק, על בסיס מידע חסר ובניגוד לדין.

השופט חאלד כבוב: "מדובר בשורת עבירות מתוחכמות ומתמשכות"

השופט חאלד כבוב: "אופיר עשה בחברות הציבוריות כבשלו, תוך שהוא דורס את הממשל התאגידי המחויב על פי חוק. מדובר בשורת עבירות מתוחכמות ומתמשכות, הפוגעות באופן מובהק בעקרונות השקיפות, ההגינות והשוויון בשוק ההון. פעולותיו של הנאשם משמיטות את הקרקע מתחת לעקרונות ייסוד אלה, שכן בביצוען הוא התעלם מחובתו כלפי החברה בכלל, וכלפי בעלי מניות המיעוט בעלי מניות המיעוט בפרט".

התיק נוהל על ידי עוה"ד יוני לבני ואמיר טבנקין ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על ידי מחלקת מודיעין, חקירות ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שהגנב יחזיר את הכסף עם קנסות חולרה (ל"ת)
  BOGII 03/09/2014 15:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  חתיכת זבלים מטונפים הוא עשה כסף על הגב שלנו ואתנו
  סאם אם אמו 03/09/2014 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחקו מהפוזיציה הלכה כל ההשקעה חי כמו מלך ואנחנו מחוקים איפה הפיצוי יא זבלים שהנוכלים מהרשות יאפשרו שורט על הגנבים האלה
  סגור
 • 1.
  למען יראו ויראו
  שובב 03/09/2014 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומספיק כבר עם העסקאות טיעון האלה
  סגור