בזן ממשיכה להשתפר: הציגה מרווח זיקוק של 5.6 דולר לחבית ב-Q2

חברת בתי הזיקוק רשמה ברבעון שחלף EBITD מנוטרל של 95 מיליון דולר ותזרים של 232 מיליון דולר. הרבעון הבא צפוי להיות חזק במיוחד
 |  (2)
בתי הזיקוק בחיפה, צילום: יח"צ
חברת בזן -0.11% בזן 180.5 -0.11% בזן בסיס:180.7 פתיחה:180.4 גבוה:180.5 נמוך:179.4 תמורה:473,596 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ממשיכה להשתפר ולייצב את הפעילות שלה, זאת אחרי הטלטלה שעברה בשנה שעברה. היום מפרסמת חברת הזיקוק את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני שמהם עולה כי הרווח ברבעון שחלף הסתכם ב-4 מיליון דולר.

במהלך הרבעון השני נהנתה החברה ממרווח זיקוק גבוה של 5.6 דולר לחבית - שהם כ-5.2 דולר יותר מאשר מרווח הייחוס הממוצע ברבעון שעמד על 0.4 דולר לחבית. המרווח הגבוה סייע לבזן להציע ברבעון שחלף תזרימי מנוטרל (EBITDA) של 95 מיליון דולר ותזרים מזומנים של 232 מיליון דולר מפעילות שוטפת.

מבחינה עסקית, התנאים הסביבתיים של החברה נמצאים במגמה שיפור ומרווח הזיקוק בשבועות האחרונים מצליח להשתפר. מרווח הזיקוק אתמול עמד על יותר מ-5 דולר לחבית ומתחילת הרבעון עומד מרווח הזיקוק על כ-2.5 דולר לחבית, דבר אשר יבוא לידי ביטוי בדוחות הבאים של בזן לרבעון השלישי.

בחישוב גס - ניתן להגיד כי כל עלייה של דולר לחבית במרווח הייחוס מתורגם לתוספת ל-EBITDA של כ-70 מיליון דולר בשנה. ככל שמרווח הזיקוק הממוצע ברבעון השלישי יישמר סביב 2.5 דולר לחבית - הרי שהדבר יתורגם לתוספת של כ-140 מיליון דולר ברמה שנתית שהם כ-35 מיליון דולר ברבעון.

אריק יערי, מנכ"ל בזן: "הסביבה העסקית בה פעלנו ברבעון השני הייתה מאתגרת. למרות זאת, החברה המשיכה במגמת השיפור התפעולי. השיפור נבע בעיקרו משיפור במרווחי הזיקוק, תרומת הפולימרים, מימוש תוכנית ההתייעלות המניבה את הפירות המובטחים ממנה לאורך זמן וזמינות משופרת של המתקנים במפעלי הקבוצה".

"אנו ממשיכים לשקוד למיצוי היכולות התפעוליות והמסחריות של בזן, על מנת לחזק את החברה ולשמר את יכולותיה התפעוליות בכל סביבת מרווחים. לאחר תקופת הרבעון מרווחי הזיקוק התחזקו באופן משמעותי וככל שמגמה זו תמשך, אנו צופים שהיא תשפיע לטובה על התוצאות הכספיות".

ישראל לדרברג, סמנכ"ל כספים וכלכלה של בזן: "אנו מאמינים כי השיפור בתוצאות הדוחות הכספיים ברבעון השני ביחד עם שיפור הנזילות, התזרים מפעילות שוטפת והשיפור שחל במרווחים במהלך החודשיים האחרונים מחזקים את אמון שוק ההון בחברה. כפי שהודענו בעבר, בכוונתנו לפעול לביצוע גיוס חוב, לשיפור מבנה החוב של הקבוצה תוך הארכת המח"מ ולשיפור נוסף בנזילות. צעדים אלו צפויים לשפר את הגמישות הפיננסית של החברה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בזן עלו והצליחו בגדול רק תיזהרו מקבלן ההריסות
  ברוך 21/08/2014 11:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  של המדינה שמביא להרס משפחות זה ששינסקי
  סגור
 • 1.
  הכל יכול להיות שיתפר רק תיתרחקו מלפיד ושישינסקי
  ברוך 21/08/2014 11:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלה יכולים רק להביא לצרות במיפעלים ולפיטורין המוניים כל יום ששינסקי חי ונושם זה נזק עצום למדינה עוד לא שמעתי על מקום אחד שהיה מרוצה מהם
  סגור