פרוטרום קופצת 2% אחרי הדו"חות: בנק איגוד העלה את מחיר היעד

יצרנית הטעמים ממשיכה לצמוח ומציגה מכירות רבעוניות של 218.1 מיליון דולר. ברבעון שחלף רשמה החברה צמיחה במונחי פרופורמה של 6.2%
 |  (2)
פרוטרום, צילום: יח"צ
חברת {פרוטרום} ממשיכה להתקדם מבחינה עסקית ומפרסמת היום (ד') דוחות כספיים חזקים לרבעון השני של שהנה. פרוטרום היא אחת מיצרניות הטעמים והריחות הגדולות בעולם.

ברבעון השני של השנה רשמה החברה צמיחה של 29% במכירות לרמה של 218.1 מיליון דולר. תוצאות השיא ברבעון השני הושגו הודות להמשך צמיחה פנימית רווחית בכל אחת מהפעילות העסקיות של פרוטרום , תוך הרחבה משמעותית של פעילות החברה בשווקים מתפתחים עם שיעורי צמיחה גבוהים יותר.

בחברה מסבירים שחלק מהותי מהצמיחה הגיע בעקבות רכישות שבוצעו ותרמו לשורה העליונה במסגרת הדוחות הכספיים. עם זאת, גם בנטרול רכישות אלו - הצמיחה האורגנית של החברה (פרופורמה) עומדת על 6.2%.

העלייה בהכנסות חלחלה גם לשורה החתתונה של החברה. פרוטרום הציגה ברבעון השני של 25.5 מיליון דולר, גידול של 45% לעומת הרבעון המקביל. תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת קפץ ב-25% והסתכם ב-20.5 מיליון דולר.

אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום: "תוצאות השיא ברבעון השני ובמחצית הראשונה של 2014 משקפות את המשך יישומה המוצלח של אסטרטגית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו - שילוב של צמיחה פנימית רווחית, בשיעורים גבוהים משיעור הצמיחה בשווקים בהם אנו פועלים, ורכישות".

"אנחנו צופים שהמשך מיזוגן המוצלח של הרכישות שביצענו בשנים האחרונות, שרק חלק מפוטנציאל הסינרגיות הגלומות בהן נוצל, בשילוב עם המשך השגת המטרות האסטרטגיות שלנו, כולל שיפור בתמהיל המוצרים, תוך מיקוד במוצרים טבעיים המשלבים טעם ובריאות, ההתרחבות הגאוגרפית בשווקים המתפתחים ובארה"ב והפעולות שאנו נוקטים לאופטימיזציית המשאבים העומדים לרשותנו, כולל בניית מערך רכש גלובאלי, יובילו לכך ששנת 2014 תהיה שנת שיא נוספת לפרוטרום".

בנק איגוד: "הופתענו לטובה ומעלים את מחיר היעד ל-105 שקל"

האנליסטים של בנק איגוד לא נותרו אדישים לתוצאות השיא של פרוטרום ופרסמו עדכון המלצה למניה "התוצאות עקפו את הערכתנו המוקדמות בחוזקם בזכות צמיחה פנימית חזקה בשיעור 6.2%. אנו הערכנו צמיחה פנימית של 3% בלבד. בעקבות התוצאות אנו מעדכנים מעט מעלה את מחיר היעד למניה ל-105 שקל וממשיכים להמליץ על מניית פרוטרום בקניה. אנו מעריכים כי התוצאות מוכיחות כי פרוטרום הינה חברה היודעת לבצע רכישות מוצלחות, להטמיע אותן וליהנות מסינרגיות תפעוליות. "תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  למכור דחוף (ל"ת)
  פרוטרום 20/08/2014 11:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  פרוטרום
  הכימאי 20/08/2014 08:11
  הגב לתגובה זו
  2 2
  היא הטבע בתחום הכימיה . (בזמנים הטובים שלה). ניהול נכון , אסטרטגיה מתוכננת כראוי , וכמובן תשואות נאות למושקעים במניה. עלו והצליחו.
  סגור