אינרום ממשיכה לצמוח: הרבעון השלישי יושפע לשלילה מ'צוק איתן'

אינרום סגרה את הרבעון שחלף עם עלייה ברווח ל-19.3 מיליון שקל. עם זאת, הביקושים ברבעון השלישי היו נמוכים בעקבות 'צוק איתן'. בחברה סבורים שברמה השנתית השלכות המבצע יהיו לא משמעותית
 | 
דוחות, צילום: Getty images Israe
חברת אינרום +1.81% אינרום 1,180 +1.81% אינרום בסיס:1,159 פתיחה:1,158 גבוה:1,189 נמוך:1,138 תמורה:2,024,597 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שהונפקה בבורסה בתל אביב לפני מספר חודשים מפרסמת היום (ג') את תוצאותיה הכספיות הראשונות כחברה ציבורית. אינרום בנייה פועלת בשלושה תחומים באמצעות שליטתה בחברות איטונג (100%), מיסטר פיקס (100%) וחברת הצבעים נירלט (61%).

תוצאות הפעילות של החברה מצביעות על המשך הצמיחה בכל מגזרי הפעילות. מחזור המכירות של החברה הסתכם ב-209.3 מיליון שקל, הרווח התפעולי צמח בכ-12% ל-35.6 מיליון שקל והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-19.3 מיליון שקל, גידול של 4% לעומת הרבעון המקביל.

אלדד בן משה, מנכ"ל ודירקטור באינרום תעשיות בנייה: "הרבעון השני והמחצית כולה התאפיינו בצמיחה ובשיפור מדדי הרווח התפעוליים בכל תחומי פעילות הקבוצה, זאת הרבה בזכות ההשקעה בפיתוח התשתיות הטכנולוגיות וההשקעה בכוח האדם, אשר ביצענו ושנמשיך לפתח".

בחברת אינרום מציינים כי למבצע 'צוק איתן' ישנן השלכות שליליות על התוצאות הכספיות של החברה שיבואו לידי ביטוי ברבעון. לחברה יש שני מפעלים בדרום הארץ - מפעל איטונג שבאזור התעשייה של אשקלון ומפעל הצבעים של נירלט הממוקם בניר-עוז. שני המפעלים המשיכו לעבוד לאורך כל תקופת המבצע - אך הביקושים היו נמוכים בצורה משמעותית.

בחברה מאמינים שיקבלו פיצוי מהמדינה על הנזקים שנגרמו להם באופן שלמבצע צוק איתן לא תהיה השפעה מהותית על הביצועים הכספיים של החברה בשנת 2014.

"ח דפנה יגור, מנהלת מחלקת מחקר אפסילון מציינת בתגובה לדוחות כי "להערכתי ההאטה שנרשמה במכירות הרבעון השני ושתירשם גם ברבעון השלישי הינה זמנית ולא מייצגת, כאשר באופן כללי ניתן לומר שהחברה פועלת בתחום שבו הביקוש גדל באופן עקבי אך ההיצע אינו גדל בהתאמה, דבר שימשיך להוות בסיס טוב ומוצק להמשך צמיחת החברה, זאת לצד פוטנציאל להמשך התייעלות תפעולית".

לדבריה, "לאחר רבעון שני רצוף בו שיעור הרווח התפעולי הינו גבוה בהרבה מנתוני המודל אני מעדכנת מעט כלפי מעלה את שיעורי הרווחיות התפעולית, אך מותירה את צמיחת ההכנסות על רמה של צמיחה חד ספרתית נמוכה. תחת הנחות אלו מחיר היעד שמתקבל הינו 940 אגורות, אפסייד של כ-18% מעל המחיר הנוכחי הבוקר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה