בסיכון גבוה: מניה ש-UBANK מסמן בתשואת יתר עם אפסייד של 27%

מניית ספקית השרתים סיליקום חוותה תקופה רעה במיוחד במהלכה המניה איבדה כמעט 64% אחרי שיא כל הזמנים - הפרסה בדרך?
 |  (1)
המלצת קנייה, צילום: Getty images Israel
מחלקת המחקר של יובנק החלה לסקר את מניית {סיליקום} בהמלצת בסיכון גבוה עם של 33.5 דולר הגבוה ב-27% מהמחיר הנוכחי.
ההמלצה החיובית הזו מגיעה אחרי מהלך דובי מובהק, במהלכו איבדה מניית חברת הטכנולוגיה 63.7% מערכה (!). ביובנק מבהירים ש"חשוב להדגיש כי תוצאות החברה בחציון השני יהיו חלשות ולכן התאוששות זו עשויה לקחת זמן". הנה ההסבר של מחלקת המחקר להמלצה הזו:

"לאחר מספר שנים של צמיחה מואצת ובמיוחד לאור שיעור הצמיחה הגבוה של 50.4% בשנת 2013, עלו ציפיות המשקיעים להמשך קצבי הצמיחה הגבוהים בשנים הקרובות לצד הרווחיות הגבוהה שהציגה החברה. עם זאת, בשיחת הועידה של תוצאות הרבעון השני שהתקיימה לפני כשבוע הודיעה החברה שהכנסותיה השנה ינועו בטווח שבין 68-74 מיליון דולר (לעומת 73.3 מיליון דולר ב- 2013), כלומר צמיחה מזערית במקרה הטוב או אפילו ירידה בהכנסות לראשונה מאז המשבר הפיננסי של 2008-2009.

הסיבה המשמעותית לירידה הצפויה בחציון השני הגיעה לאחר שהחברה לא הצליחה לפתח בזמן רכיב שנדרש ע"י הלקוח הגדול ביותר שלה עבור ריענון אחד ממוצריו. בעקבות כך, בחר הלקוח ברכיב של חברה אחרת בעלת פתרונות קיימים בנישה זו והחברה איבדה את נתח ההזמנות למשך חיי מוצר זה.

סיבה נוספת שדיווחה החברה היא חולשה בביקוש מצד לקוחותיה שהחלה במהלך ברבעון השני. לדברי החברה, לא ניתן היה לאפיין את הירידה בביקוש ומגמה זו הגיעה מלקוחות שונים ומשווקים שונים.

איננו מקלים בהכרזה זו ואין ספק שמדובר באירוע שלילי עבור החברה והמשקיעים, אבל חשוב לציין כי החברה חזרה והדגישה בשיחת הועידה שמדובר בעצירה זמנית והיא צופה שכבר החל מהשנה הבאה היא תחזור למסלול הצמיחה ותציג שיעורי צמיחה הגבוהים מאלו של שווקי היעד שלה.

כדי להמתיק את הגלולה המרה, סיפקה החברה גם תחזית ארוכת טווח בה היא צופה רמת הכנסות של כ-200 מיליון דולר בעוד 5 שנים, כלומר צמיחה שנתית ממוצעת של כ-22%. מדובר בתחזית שאפתנית, במיוחד על רקע המשבר הנוכחי, אך לפחות על פי היסטוריית הביצועים של החברה לא בלתי אפשרית.

"מאמינים שהחברה תעבור את הסערה הנוכחית"

בשורה התחתונה, לאורך העשור האחרון הוכיחה סיליקום את יכולתה לצמוח תוך הצגת רווחיות מרשימה גם בשנים קשות. הדיווח האחרון של החברה הינו בהחלט מאכזב ויגרום לעצירת הצמיחה השנה, ולכן השאלה החשובה שעולה האם מדובר במקרה ייחודי וחד פעמי או שזהו סימן להרעה בעסקי החברה.

להבנתנו, לפחות על סמך הסימנים הנוכחיים מדובר באיבוד חד פעמי של אספקת רכיב ספציפי שלחברה הייתה נחיתות מסויימת לעומת החברה המתחרה (שלה היו פתרונות קיימים בנישה זו). אם נסתמך על היסטוריית הפעילות של החברה מול לקוחותיה נגלה כי כמעט בכל המקרים שבוצע ריענון פלטפורמה ע"י לקוח הצליחה החברה לזכות ולהמשיך לספק רכיב מתקדם.

הנהלת החברה בעלת הניסיון רב השנים והעובדה כי לחברה יש קו מוצרים רחב בעלי מובילות טכנולוגית לרוב גורמים לנו להאמין כי החברה אכן תצליח לעבור את הסערה הנוכחית ולחזור ולצמוח כבר בשנה הבאה."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברה מצוינת
  מכה מוגזמת 05/08/2014 17:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ירדה יותר מדי
  סגור