ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

בנק ישראל מעניק הקלות נוספות ללקוחות בנקים באזור עוטף עזה

המפקח התיר לבנקים לא לזקוף הפסדי אשראי לפי מצב הפיגור בחובות של משקי בית ועסקים קטנים
דודו זקן (יח"צ), צילום: דודו זקן (יח"צ)
בשל הימשכות המצב המיוחד בעורף, המפקח על הבנקים מרחיב את ההקלות שנתן ליחידים ולעסקים הפועלים בשטח 0-40 ק"מ מרצועת עזה, גם אם חשבונותיהם אינם מנוהלים בסניפים שבשטח זה, וכן מפנה להקלות הנוגעות לחיילי מילואים.

בנוסף, ביחס לדוחות הכספיים לרבעון השני, המפקח התיר לבנקים לא לזקוף הפסדי אשראי לפי מצב הפיגור בחובות של משקי בית ועסקים קטנים.

המפקח על הבנקים, דוד זקן, עדכן היום כי לאור הימשכות המצב המיוחד בעורף ועל מנת להקל על לקוחות נוספים הוא מרחיב את הקלותיו לאוכלוסייה כדלקמן:

1. הוסרו המגבלות הנובעות מהוראות המפקח בנוגע לחריגה ממסגרת האשראי המאושרת, הצטרפות לקוחות לשירות הוראות טלפוניות וביצוע פעולות באינטרנט, גם ללקוחות יחידים ולעסקים הפועלים בשטח 0-40 קילומטר מרצועת עזה, אשר חשבונותיהם אינם מנוהלים בסניפים שבשטח האמור. הקלות דומות ניתנו גם לחיילי המילואים.

2. ניתנה הוראה לבנקים להימנע גם מהגבלת חשבון או בעל חשבון, שמענו הרשום של בעלי החשבון ברישומי התאגיד הבנקאי הינו ביישובים לגביהם הוכרז מצב מיוחד בעורף, זאת בשל שיקים שסורבו.

3. הבנקים הונחו לפעול בהתאם לתקנות שהתקינה שרת המשפטים, באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, לפיהן שיקים שסורבו, של מי שנקרא לשירות מילואים בנסיבות חירום או במצב מיוחד, ייגרעו ממניין השיקים לעניין הגבלת חשבון. התקנות צפויות להתפרסם ברשומות בימים הקרובים. יודגש כי לשם גריעת השיקים על המגויס להמציא לבנק אסמכתה מרשויות הצבא המאשרת כי שירת שירות מילואים בציון התקופה בה שירת.

4. בדוחות הכספיים לרבעון השני הותר לא לרשום הפסדי אשראי ספציפיים כאשר הפיגור שנצבר בחובות של משקי בית ועסקים קטנים עובר את הסף שנקבע. תחת זאת, על הבנקים להפעיל שיקול הדעת בקביעת ההוצאות להפסדי האשראי, לאור השלכות המצב הנוכחי. הוראה זו נועדה לאפשר לבנקים לנהוג בגמישות הראויה עם לקוחות אשר נקלעו לפיגורים לנוכח המצב המיוחד הנוכחי.

בנוסף להרחבת ההקלות כאמור לעיל, המפקח על הבנקים הנחה את המערכת הבנקאית להפעיל שיקול דעת ולבחון ברגישות המתבקשת כיצד ניתן להקל על אוכלוסיית הלקוחות שנפגעת כתוצאה ממצב החירום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה