רגע לפני המחיקה מת"א: הצעת הרכש לפרוסיד נענתה - תוגש תביעה?

אנשי העסקים ליגד רוטלוי ויגאל לנדאו ביקשו לרכוש את החזקות הציבור בקרן ההון סיכון תמורת 4 מיליון שקל. הציבור העדיף להיענות להצעה ולא להחזיק במניות של חברה ציבורית לא סחירה
 |  (9)
יגאל לנדאו, צילום: אבי שאולי;Bizportal
רגע לפני שמניותיה נמחקו ממסחר מהבורסה בתל אביב - דיווחה חברת {פרוסיד} על היענות של המחזיקים להצעת הרכש המלאה. המשמעות: אנשי העסקים ליגד רוטלוי ויגאל לנדאו ישקיעו ארבעה מיליון שקלים ויחזיקו במלוא הבעלות בקרן ההון סיכון.

חברת פרוסיד הייתה אמורה להימחק ממסחר לאחר שנתיים ברשימת השימור. בשבועות האחרונים ישנו עניין רב סביב החברה בזכות החזקה קטנה שלה - חברת ReWalk (ארגו לשעבר). פרוסיד המחזיקה בכ-3%-4% ממניותיה של ארגו נמצאת בתהליכים מתקדמים לקראת בנאסד"ק לפי שווי של מאות מיליוני דולרים. על פי הערכות, השקעה של כמיליון דולר שבוצעה על ידי פרוסיד לפני זמן רב צפויה להיות מתורגמת לכ-25-30 מיליון שקל.

חברת לאנדלן של רוטלוי ולנדאו הציעה לציבור לרכוש את חלקם בטרם תהפוך פרוסיד לחברה מחוקה. השניים הציעו לרכוש 12.2% ממניות החברה שהוחזקו על ידי הציבור לפי מחיר של 30.4 אגורות. אתמול בערב התברר כי הציבור הסכים להיענות להצעה ולמכור את המניות. בסה"כ נענו להצעת הרכש מניות בשיעור של 8.5% כך שחלקה של לאנדלן יעלה מעל לרף ה-95%. ליתרת המניות (כ-3.7%) אשר לא נענו (או סירבו להיענות) תבוצע רכישה כפויה לפי מחיר הצעת הרכש.

על פי הערכות בשוק, בעלי המניות אשר לא נענו להצעת הרכש צפויים להגיש כנגד החברה תביעה לסעד בטענה שהצעת הרכש שאינה הוגנת. עליהם לצרף במסגרת התביעה הערכת שווי אשר מצביעה על עוול שנגרם להם ושמחיקת המניות של החברה בוצעה במחיר נמוך מהשווי ההוגן. אם בית המשפט יקבל את הטענות של אלו, מי שיקבל את הפיצוי הם אך ורק בעלי המניות אשר לא נענו להצעה. על פי שינוי חקיקה - בעלי מניות אשר נענו להצעת הרכש - לא יוכלו לתבוע או לקבל פיצוי במידה ויאושר שכזה על ידי בית המשפט.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  מחיקת חברות מהבורסה .
  לביבון 21/07/2014 07:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בעלי החברות הנל גורמות במישרין לחוסר פעילות במניה ואחרי שהמניה יורדת לאפס באה הבורסה ועוזרת לבעלי החברה לשחוט את המשקיעים הקטנים. על ידי הצעות רכש .הגיע הזמן שתהיה חקירה אך מאפשרים לדבר כזה להתרחש.תפקיד הרשות לניע לחקור ולא לאפשר מצבים כאלו.
  סגור
 • 8.
  טהוטי בוננזה נסתרת ואולי יש עוד כמה בונזזות.
  דעתי האישית 20/07/2014 23:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה יש למכור בשווי כזה, לכמה זה עוד יכול לרדת.החלטה תמוהה שחל המוכרים. טהוטי התחילה למכור, אחרי שנים של פיתוח. אגרו בפתח הנפקת ענק. דעתי האישית בלבד.
  סגור
 • 7.
  שחטו את המשקיעים איפה הרשות
  האנליסט 16/07/2014 18:09
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לאחר שהמניה נמחקה ב5% מערך ההנפקה (הפסד של 95%) בשנתיים הקרובות כנראה יהיו מספר אקזיטים שהגדול מבינהם יהיה טהוטי. לדעתי שווי טהוטי שווה בהרבה יותר מאשר כל החברה ובטח יותר מהערכות שווי שהם עשו . הלוואי שפעם אחת הרשות לניירות ערך היתה עושה משהו כדי להפסיק את עושק המשקיעים הקטנים.
  סגור
 • 6.
  המבט שלו...מראה נוכלות ורדיפת בצע על חשבון המשקיעים!!! (ל"ת)
  אבי קול 16/07/2014 17:51
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 5.
  משקיעי רציו תסתכלו טוב טוב זה האדם בו אתם נותנים אמון?
  הכי ותיק 38 16/07/2014 16:29
  הגב לתגובה זו
  8 1
  כל מילה מיותרת או.....האם יתכן ו קיבלתם מידע לא נכון? האם ידעתם על ההנפקה בנסדק? האם ידעתם ש יתכן והעשר אגורות שלכם יהפכו עשרות דולרים??? לכן רבותי מושקעי רציו אני חוזר על דעתי ומחשבתי מדוע אף בנק לא נותן הלוואה לרציו עם בטוחות כו טובות במקום הנפקת אגח? אווווווו אולי הצדיק אומר יש לי הזדמנות להעשיר את קופת הנהלת רציו ורק במיקרא אני המנכל
  סגור
 • 4.
  הציבור שנענה נענה תחת לחץ אדיר !!!
  אלה שנענו 16/07/2014 14:14
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אף בעל מניה מהציבור לא ירצה להפוך לסרח עודף חסר כל השפעה בחברה פרטית. בעלי השליטה היו צריכים לפעול על מנת להשאיר את החברה כציבורית... זו היתה חובתם לבעלי המניות מהציבור שנתנו להם את כספם להשקעה בפורטפוליו החברות.
  סגור
 • 3.
  מחקו את החברה במחיר מצחיק. צריכה ליהיות שווה פי 2 (ל"ת)
  יוסי 16/07/2014 13:16
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  אלה שגם נענו, עשו בכפייה ולחץ ופחד ואיום מחיקת המנייה
  pan 16/07/2014 09:48
  הגב לתגובה זו
  5 0
  בבורסה,,, יש לפצות כל בעלי המניות בקרב הציבור ולא רק אלה שנמנעו למכור,,,
  סגור
 • 1.
  הרכישה הזו היא ניצול מידע פנים !!! יש לתבוע אותם בהתאם (ל"ת)
  אנונימי 16/07/2014 09:37
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור