סוף לפרשת עילדב: המנכ"ל הורשע בעבירות גניבה ותרמית בניירות ערך

השופט חאלד כבוב קבע בהכרעת הדין כי "אבי קליינר גזר לכיסו עמלה מביצוע עסקה אותה שילמו חברות ציבוריות ללא כל הצדקה"
 |  (3)
אבי קליינר, צילום: לילך צור; Bizportal
בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר את אבי קליינר, לשעבר מנכ"ל חברת עילדב 0% עילדב 139.6 0% עילדב בסיס:139.6 פתיחה:139.6 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בעבירות גניבה בידי מורשה, השפעה בדרכי תרמית על שער ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. גזר הדין יינתן בהמשך. הטיעונים לעונש ב-7 בספטמבר.

במעמד הקראת כתב האישום על ידי השופט חאלד כבוב הודה אבי קליינר ברוב העובדות, וכן באחריות לעבירות ההשפעה בדרכי תרמית ומרמה והפרת אמונים בתאגיד, אך כפר באחריותו בגין עבירת הגניבה בידי מורשה.

בית המשפט הרשיע את אבי קליינר על פי הודאתו בכך שבין השנים 2009-2008 ביצע 165 עסקאות בניירות ערך בין חשבונו הפרטי לבין שני חשבונות ניירות ערך שהיו שייכים לחברת עילדב ולחברת {פלייט מדיקל}, והיו בשליטתו. קליינר כיהן באותה עת כסמנכ"ל כספים בחברת עילדב.

מדובר היה בעסקאות עצמיות בין חשבונו הפרטי לחשבונות החברות, שמטרתן להשיא רווחים לחשבונו הפרטי. העסקאות העצמיות השפיעו על שערי ניירות הערך בהם פעל אבי קליינר, תוך כדי יצירת מצג כוזב כלפי ציבור המשקיעים.

בית המשפט המחוזי הרשיע את אבי קליינר בעבירות גניבה בידי מורשה וקבע כי הוא שלח את ידו בכספי החברות על ידי כך שמכר בשמן ניירות ערך במחירי הפסד ורכש עבורן ניירות ערך במחירים מופרזים.

חאלד כבוב: "הכניס עצמו כמעין מתווך בין החברות ובין המוכר שהציע מלכתחילה את המחיר המיטבי בשוק. קליינר גזר לכיסו עמלה מביצוע העסקה אותה שילמו החברות, ללא כל הצדקה. אותה עמלה היא חסרון הכיס שנגרם לחשבונות החברות".

עוד קבע בית המשפט כי ממתן הסמכות לפעול בחשבונות החברות משתמעת חובתו של קליינר לבצע השקעות מיטביות עבור עילדב ופלייט מדיקל, וכי ביצוע מודע ומתוכנן של רכישות במחיר עודף או מכירות במחיר הפסד, מול עצמו ולטובת חשבונו הפרטי, חוטא לחובת הנאמנות המוטלת עליו ביחס לחשבונות החברות.

התיק נוהל על-ידי עו"ד אבי ארוניס ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על-ידי מחלקת מודיעין, חקירות ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

*חברת 'ירח עיצובים שירותי ניהול', שבבעלותו של אבי בגס (מנכ"ל ובעל שליטה בקו מנחה שמחזיקה ב-Bizportal), הינה בעלת מיעוט בחברת עילדב.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כול יום זה אשכנזי אחר זה לא ניגמר (ל"ת)
  רמי 12/07/2014 18:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אמא שלו עיראקית. (ל"ת)
  דני 12/07/2014 22:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יהיה צודק אם ירקב בכלא במאסרים גבוהים (ל"ת)
  אמן 12/07/2014 09:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור