מלחמת ההישרדות של קרן מרקסטון: מוטי וייס מונה לתפקיד היו"ר

מחליף את דני גילרמן. יצטרף לקרן מרקסטון כיו"ר פעיל לצד רון לובש שימשיך בתפקידו כשותף-מנהל
 | 
מוטי וייס, צילום: יח"צ
קרן מרקסטון הודיעה היום על מינויו של מוטי וייס לתפקיד יו"ר הקרן. מוטי וייס יצטרף לקרן מרקסטון כיו"ר פעיל לצד רון לובש שימשיך בתפקידו כשותף-מנהל. וייס ייכנס לתפקידו באופן מיידי במקום דני גילרמן שסיים את תפקידו אשתקד. ב-3 באפריל נהרג אמיר קס, שותף מנהל בקרן מרקסטון.

קרן מרקסטון: "מינויו של מוטי וייס יוצא לפועל לאחר שהתקבלו אינדיקציות חיוביות המעידות על הצלחת הקריאה לכסף עליה הודיעה הקרן לפני כשבועיים. הקרן רואה בהשלמת הקריאה לכסף הבעת אמון של המשקיעים באסטרטגיית הפעולה שהוצגה למועצת המשקיעים ובצוות הניהול המוביל".

קרן מרקסטון הכושלת מנהל מלמת הישרדות מול נושיה שלחלקם כבר נמאס מההבטחות הגדולות והם מעוניינים לקחת את המושכות לידיהם. בשלב זה בית המשפט המחוזי בתל-אביב התייצב לצד קרן מרקסטון וןמנע מנושיה לפתוח בהליכי השתלטות.

מוטי וייס, בעל רקע עשיר וניסיון מוכח ונרחב בשיקום חברות ובמכירתן ובעל הכרות מעמיקה עם כלל מחזיקי העניין בתהליכים מורכבים אלו.

בשנת 2000 ייסד וייס את ויולה קרדיט (לשעבר קרן פלנוס), אשכול הקרנות המוביל בישראל בתחום של מתן הלוואות לחברות בינוניות ובוגרות.

ויולה קרדיט מנהלת למעלה מ-330 מיליון דולר ומעניקה מכשירי אשראי מגוונים לחברת בשלות. עד היום ביצעה כ-100 עסקות בהיקף של כחצי מיליארד דולר.

לויולה הגיע וייס כאשר באמתחתו למעלה מ- 25 שנות ניסיון בניהול תפקידים אופרטיביים ופיננסים בתעשיית ההייטק: בתפקידו הקודם תרם לצמיחה של חברת סאפיינס. בזמן כהונתו הוכפלו מכירות החברה והגיעו לרמה של 100 מיליון דולר.

בשנת 2008 תבע מוטי וייס 4.5 מיליון שקל מחברת סאפיינס - טען כי עקב רישום מוטעה של מועד הלוואה למימון אופציות שקיבל ורכישת המניות עצמן הוא חוייב לשלם מס של כ-3.4 מיליון שקל.

קודם לכן שימש כמנהל פעילות ראשי (COO) ומנהל פיננסי (CFO) של עוש"פ טכנולוגיות ופיקח על הנפקות ראשוניות של החברה וחברת הבת טכנומטיקס. בעברו אף כיהן ככלכלן ראשי של Teus - חברת אחזקות העוסקת במיזוגים ורכישות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה